Szukaj

Koronawirus. To nie Hiszpania, Włochy i UK mają najgorszą statystykę w Europie. Pojawił się nowy „lider”

Koronawirus

Koronawirus

Pandemia koronawirusa trwa. Wszystkie kraje odczuwają ciężką sytuację związaną z narastającą liczbą chorych oraz zgonów. Najgorsza sytuacja nie jest jednak w Hiszpanii, we Włoszech czy w Wielkiej Brytanii. To stosunkowo niewielki powierzchniowo kraj ma najgorsze statystyki wśród wszystkich państw świata.

Koronawirus niebezpiecznie rozprzestrzenił się po całym świecie i choć liczne wiadomości podają dane z różnych krajów, to o Belgii mówi się dość niewiele. Zazwyczaj na pierwszym planie są państwa, w których liczba zgonów sięga kilkunastu tysięcy osób. Możemy do nich zaliczyć Stany Zjednoczone, Włochy, Hiszpanię oraz Francję. Jednak to właśnie sytuacja w kraju Beneluxu jest dość dramatyczna.

Powodem błyskawicznie rosnącej liczby chorych jest tu między innymi lekceważenie wprowadzonych na terenie państwa zakazów i obostrzeń. W świąteczny weekend w wielu belgijskich miastach i miasteczkach można było spotkać mnóstwo ludzi urządzających pikniki, rodziny na spacerach z dziećmi, a także gigantyczne kolejki do sklepów z lodami.

Belgia z najgorszą statystyką na świecie

Rząd belgijski zdecydował się na wprowadzenie regulacji, które będą w państwie obowiązywać co najmniej do 3 maja. W ramach aktualnych restrykcji przemieszczać się można tylko w uzasadnionych przypadkach. Należą do nich: pójście do pracy, do sklepu, na pocztę czy na spacer. W przeciwieństwie do Polski zalecane, a nie obowiązkowe jest noszenie maseczek. Rząd Belgii liczy tutaj przede wszystkim na zdrowy rozsądek i odpowiedzialne podejście do sprawy obywateli.

Zobacz także: Odkryto lek na koronawirusa! Przełom w medycynie!

To właśnie w Belgii z powodu zarażenia koronawirusem umiera najwięcej osób na świecie, w przeliczeniu na milion mieszkańców. Jest to  już 419 zgonów na milion osób zamieszkujących teren kraju. We Włoszech przykładowo ten wskaźnik wynosi 358, we Francji 256, a w Stanach Zjednoczonych 94.

Pracy jest niewiarygodnie dużo. Wcześniej pracowałam po osiem godzin i to było osiem godzin zmęczenia i ciężkiej pracy. Teraz to wszystko się podwaja, potraja. Zdarzyło mi się zemdleć w pracy. Dzieci i męża widuję od czasu do czasu z daleka, kiedy podjeżdżam pod dom i patrzę na nich z odległości trzech-czterech metrów – mówi Rezarta Bezhaj, pielęgniarka w Instytucie Julesa Bordeta w Brukseli.

Obecnie w Belgii mieszka ponad 11 milionów ludzi. Do 17 kwietnia potwierdzono 36 138 przypadków zachorowań i 5 163 zgony. Wyzdrowiało 7 961 osób.


Koronawirus w Polsce. Obowiązek noszenia maseczek

Koronawirus w Polsce. Obowiązek noszenia maseczek

Koronawirus w Polsce. Obowiązek noszenia maseczek

Koronawirus w Polsce. Obowiązek noszenia maseczek

Koronawirus - nowe objawy. Jakie?

Koronawirus - nowe objawy. Jakie?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×