Wirtualna Polska

Tak dziś wyglądają dzieci Beatlesów! Kim są i czym się zajmują? Niektórzy z nich są już dziadkami

Tak dziś wyglądają dzieci Beatlesów! Kim są i czym się zajmują? Niektórzy z nich są już dziadkami

Dzieci Beatlesów

The Beatles przeszli do legendy. John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr są częścią historii muzyki. Kim są ich dzieci? Sprawdziliśmy.

Wirtualna Polska

W ciągu zaledwie ośmiu lat ustanowili rekordy popularności i sprzedali setki milionów płyt. Czwórka z Liverpoolu stała się ikoną popkultury i ukształtowała brzmienie współczesnej muzyki. 52 lata temu, 10 kwietnia 1970 roku, Paul McCartney ogłosił zakończenie działalności zespołu The Beatles.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Był czas, kiedy praktycznie wszyscy na świecie wiedzieli, kim są The Beatles. Zespół nazywany fantastyczną czwórką, jest nadal uważany za najbardziej wpływową muzyczną grupę we współczesnej historii.

Obecnie dwaj członkowie The Beatles już nie żyją, chodzi o Lennona i Harrisona, ale ich dzieci starają się, aby imiona John, Paul, George i Ringo nigdy nie zostały zapomniane. Co teraz robią dzieci Beatlesów? Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Jedyne dziecko George’a Harrisona

Najmłodszy Beatles był żonaty z Pattie Boyd od 1966 do 1977 roku. Rok po rozwodzie George poślubił Olivię Arias, z którą miał jedno dziecko, Dhani Harrison urodził się 1 sierpnia 1978 roku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

44-latek, który czasami występuje jako Ayrton Wilbury, jest obecnie szanowanym muzykiem, wielokrotnie występującym na Lollapaloozie. Przed śmiercią taty na raka płuc w 2001 roku Dhani wniósł swój talent do ostatniego albumu George’a, Wyprany mózg.

Obecnie Dhani Harrison jest podziwiany na całym świecie jako autor tekstów i multiinstrumentalista.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska

Dzieci Ringo Starra

Perkusista Beatlesów Ringo Starr poznał Maureen „Mo” Cox w Liverpool’s Cavern Club w 1965 roku. Para stała się nierozłączna na dekadę. Mieli troje dzieci o imionach Zak, Jason i Lee. Zak urodził się tego samego dnia, w którym hit Beatlesów, Yesterday wylądował w sklepach z płytami.

Jason Starkey pojawił się dwa lata później. Jedyna córka Ringo, Lee, urodziła się 11 listopada 1970 roku. Po rozwodzie w 1975 roku żona Starra, Maureen wyszła za mąż za założyciela Hard Rock Cafe, Isaaca Tigretta i pozostała z nim aż do śmierci na białaczkę w 1994 roku.

Dziś syn Ringo, 57-letni Zak, jest najbardziej znanym z jego dzieci. Grał na perkusji z wieloma popularnymi zespołami, w tym z Oasis i The Who.

View this post on Instagram

A post shared by therealzakstarkey (@therealzakstarkey)

Wirtualna Polska

Jason, który został fotografem, grał kiedyś z różnymi niezależnymi zespołami, w tym z Musty Jack Sponge And The Exploding Nudists, zanim został kierownikiem budowy dróg. 55-latek, który mieszka w Londynie ze swoją żoną, projektantką mody Florą Evans i czterema synami, przyznaje, że bycie częścią słynnej rodziny nie zawsze było łatwe.

Bycie synem Ringo Starra to największa przeszkoda w moim życiu. To ból – wyznał kiedyś.

Wirtualna Polska

View this post on Instagram

Wirtualna Polska

A post shared by Children of the Beatles (@thebeatleschildren)

53-letnia dziś Lee po otwarciu butiku z modą na Melrose Avenue w Los Angeles na początku lat 90. i dwukrotnym pokonaniu guza mózgu, mieszka w Londynie ze swoim chłopakiem, gitarzystą Liama Gallaghera, Jayem Mehlerem i 13-letnimi trojaczkami.

View this post on Instagram

A post shared by Children of the Beatles (@thebeatleschildren)

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dzieci Paula McCartneya

Kiedy basista Beatlesów Paul McCartney poślubił amerykankę Lindę Eastman w 1969 roku, mała Mary była już w drodze. Wkrótce po tym, jak para wzięła ślub, Paul adoptował pierworodną Lindy, Heather. Stella McCartney, urodziła się w 1971 roku. Sześć lat później, 12 września 1977 roku, Linda dała Paulowi jedynego syna Jamesa.

Linda, która występowała z zespołem swojego męża Wings, który powstał po Beatlesach, zmarła po walce z rakiem piersi w 1998 roku.

Cztery lata po śmierci Lindy McCartney poślubił niegdysiejszą modelkę Heather Mills. Para ma jedno dziecko, Beatrice, która urodziła się w 2003 roku. Pięć lat później Paul i Mills rozwiedli się. Jednak zanim rozwód został orzeczony, Paul związał się ze swoją obecną żoną, Nancy Shevell. Do tej pory nie mają dzieci.

Dziś 53- letnia Mary McCartney jest zapaloną fotografką i autorką dwóch wegetariańskich książek kucharskich, a także działaczką na rzecz praw zwierząt, tak jak jej zmarła matka Linda. Jej Instagram jest pełen zdjęć ze znanymi osobami.

Jest mamą czworga dzieci, żoną reżysera Simona Abouda. Dzięki pandemii w 2020 roku spędziła z Paulem dodatkowy czas.

Tata nagrał album podczas ostatniej blokady. Spędzał dzień, pracując nad piosenką, potem gotowałam obiad i jedliśmy razem. To było genialne – mówiła Mary, która również ma swój własny program kulinarny.

Wirtualna Polska

Heather McCartney (jedyne dziecko Beatlesów urodzone w USA) cieszy się podwójnym obywatelstwem i karierą jako ceramik. Jest także zapaloną aktywistką, działająca na rzecz zwierząt. Trzyma się z dala od fleszy.

Stella McCartney jest znaną projektantką mody. 51-latka jest żoną dyrektora kreatywnego Alasdhaira Willisa, z którym ma czworo dzieci. Stella – która zaprojektowała jedną z sukien Meghan Markle na królewski ślub – została oskarżona o zarabianie na sławie swojego ojca, kiedy wypuściła kolekcję o tematyce Beatlesów, która zbiegła się w czasie z wydaniem w zeszłym roku albumu Disney+ The Beatles: Get Back.

44-letni James McCartney wykazał się talentem muzycznym w młodym wieku i pojawił się na trzech solowych albumach swojej mamy i taty, Płonące Ciasto, Ulewny deszcz, i Wide Prairie. James wydał album z własnymi piosenkami, Blackberry Train, w 2016 roku.

Muzyka była dla mnie ważna przez całe życie – mówił James – Uwielbiam występować na żywo i to świetna zabawa.

Córka Paula, Beatrice ma obecnie 19 lat. Interesowała się biologią morską. Poza tym niewiele wiadomo o nastolatce, która stara się być poza centrum uwagi. Podobno gra na saksofonie. Paul szczyci się tym, że czynnie wychowuje swoje najmłodsze dziecko.

Uwielbiam każdą sekundę – mówi – Jestem teraz innym tatą, ale to dobrze.

Dzieci Johna Lennona

Julian Lennon, to jedyne dziecko John Lennon i jego pierwszej żony, Cynthii Powell Lennon, jest znakomitym muzykiem i autorem. Urodzony 8 kwietnia 1963 roku w Liverpoolu w Anglii jest najstarszym z dzieci Beatlesów. Nazwany na cześć swojej babci ze strony ojca, Julian był inspiracją dla piosenek Hey Jude i Lucy in the Sky with Diamonds. Po rozwodzie rodziców w 1968 roku młody Lennon bardzo rzadko widywał swojego tatę, który ożenił się ponownie i założył nową rodzinę z artystką konceptualną Yoko Ono w 1969 roku.

59-latek, który kiedyś spotykał się z Brooke Shields i Kylie Minogue, nigdy się nie ożenił, zrobił karierę jako fotograf i muzyk i mieszka w Monako. Jest także autorem serii książek dla dzieci.

47-letni Sean to młodszy syn Johna, którego miał wraz ze swoją drugą żoną Yoko Ono, mieszka w Nowym Jorku ze swoją dziewczyną, modelką Kemp Muhlem. Jest utalentowanym muzykiem, koncertuje i współpracował z Miley Cyrus, Markiem Ronsonem i Laną Del Rey. Sean miał zaledwie pięć lat, gdy w 1980 roku zmarł jego słynny ojciec.

W wieku 11 lat Sean został wysłany na cztery lata do szwajcarskiej szkoły z internatem, po czym wrócił na Manhattan i skończył formalną edukację w Dalton School. Kiedy miał sześć lat, talent Seana do opowiadania historii pojawił się na solowym albumie jego mamy, Sezon na szkło.

Gdy osiągał dojrzałość muzyczną, występował na wielu albumach z zespołem Plastic Ono. W 1996 roku, kiedy Sean miał 21 lat, wyruszył w trasę jako basista z zespołem Cibo Matto. Sean został zachęcony przez Adama Raucha z The Beastie Boys do podpisania kontraktu nagraniowego z Grand Royal Records, który wydał jego pierwszy solowy album, W stronę słońca w 1998 roku. W 1999 roku Sean wydał EP-kę, Pół koń, pół muzyk.

Obecnie pisze piosenki i występuje z frontmanem Primusa, Les „Colonel” Claypool. Psychodeliczny odcień Lennon-Claypool Delirium wydał swój drugi album studyjny, Na południe od rzeczywistości.

Poniżej archiwalne zdjęcia Betleasów z dziećmi.

Wszystkie dzieci Beatlesów w jakiś sposób związały się ze sztuką i mają artystyczne dusze. W naszej galerii kilka zdjęć.


Dhani Harrison - syn George'a Harrisona

Dhani Harrison - syn George'a Harrisona

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Dhani Harrison - syn George'a Harrisona

Dhani Harrison - syn George'a Harrisona

Zak Starkey - syn Ringo Starra

Zak Starkey - syn Ringo Starra

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×