Szukaj

Kim Kardashian jest poważnie chora. Przez przykrą dolegliwość może ucierpieć jej uroda

Kim Kardashian - jest chora

Kim Kardashian - jest chora

Kim Kardashian choruje na bardzo bolesną, uciążliwą przypadłość. Postanowiła się podzielić swoim doświadczeniem z internautami. Dzięki temu udało jej się uświadomić wiele osób.

Kim Kardashian kilka lat temu, spotkała Kanyego Westa, w którym zakochała się ze wzajemnością. Zalegalizowali związek, decydując się na spektakularny ślub we Florencji. Zdjęcia z tego wydarzenia obiegły social media i wywołały zachwyt wśród internautów.

W krótkim czasie małżonkowie doczekali się czwórki dzieci, które co jakiś czas towarzyszą znanym rodzicom w social mediach. Oprócz życia rodzinnego, Kim spełnia się jako bizneswoman. Prowadzi firmę kosmetyczną, której produkty sygnowane jej nazwiskiem, sprzedają się w mgnieniu oka. Mało kto jednak wie, że celebrytka zmaga się z poważna dolegliwością.

Kim Kardashian – na co choruje?

Kim Kardashian dotknięta jest przez łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS), które charakteryzuje się przewlekłym zapaleniem stawów i łuszczycą skóry. Czasami zajmuje inne partie ciała, na przykład oczy i serce. Dokładna przyczyna choroby nie jest znana.

Charakterystyczne objawy to m.in. ból, sztywność, obrzęk stawów oraz ich deformacja. Bolą takie miejsca jak: pięty, połączenie żeber z mostkiem i kręgosłup. Choroba atakuje wszystkie struktury palca, który jest w całości poszerzony, bolesny i odstaje od innych palców.
Zazwyczaj występuje razem z łuszczycą skóry. Charakterystyczne są czerwone grudki ze zrogowaciałą powierzchnią przypominającą srebrne łuski.

U Kardashianki chorobę zdiagnozowano w wieku 25 lat.

Na początku było bardzo źle – łuszczyca zajęła całą twarz i większość ciała. Najgorszy był ból. Pewnego dnia myślałam, że zdrętwiały mi ręce od niewygodnej pozycji we śnie, nie dałam rady odebrać telefonu. Byłam przerażona – nie mogłam nawet wziąć szczoteczki do zębów, ręce bardzo mnie bolały – mówiła.

Jej wpisy na temat choroby, śledzi masa osób dotkniętych przypadłością.

Kim postanowiła, że podzieli się swoją historią. Dzięki temu wyedukowała miliony osób na świecie.

Jeśli masz łuszczycę, nie możesz pozwolić, aby zrujnowała Ci życie. Musisz zrobić, co w twojej mocy, aby czuć się komfortowo i nie pozwolić, żeby to ona przejęła kontrolę nad tobą. Prowadzę zdrowe życie i staram się jeść jak najwięcej warzyw i owoców, a stres ograniczyć do minimum – apeluje Kardashian.

Wiedzieliście, z czym się zmaga?

 

Zobacz także: Oszołamiająca garderoba Kim Kardashian! Kilkadziesiąt metrów wypełnionych po brzegi luksusem


Kim Kardashian - cierpi na łuszczycę

Kim Kardashian - cierpi na łuszczycę

Kim Kardashian w blond włosach

Kim Kardashian w blond włosach

Garderoba Kim Kardashian

Garderoba Kim Kardashian

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×