Szukaj

Julia Wieniawa nie poszła na Strajk Kobiet. Podała powód. Bardzo jej współczujemy

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa nie pojawiła się na protestach, które odbywają się na ulicach Warszawy. Gwiazda wytłumaczyła się na Instagramie. Podała bardzo ważny powód. 

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej spotkał się z ogromnym sprzeciwem Polek. W całym kraju od kilku dni trwają protesty. Pomimo pandemii kobiety postanowiły wyjść na ulice i dochodzić swoich praw. Również social media zalała fala wpisów. Pojawiły się tam bardzo wymowne zdania, mnóstwo zdjęć, ale także osobiste historie kobiet, które postanowiły podzielić się swoją wielką traumą związaną z utraconymi ciążami, czy trudnym macierzyństwem.

Wsparcie strajkującym Polkom okazało mnóstwo gwiazd. Na Instagramie pojawiły się bardzo mocne wpisy. Do trudnej sytuacji odniosły się między innymi: Małgorzata Rozenek, Barbara Kurdej-Szatan, Agnieszka Sienkiewicz, Maja Ostaszewska, Maffashion, Małgorzata Kożuchowska, Joanna Koroniewska, czy Agnieszka Chylińska. Nie zabrakło również tych sławnych osób, które postanowiły udać się na protesty. Jedną z nich jest Anna Mucha, która mimo urazu stopy, postanowiła wyjść na ulicę Warszawy. Podpierająca się kulami aktorka wyraziła swój wyraźny sprzeciw.

Niestety na demonstracjach nie mogła pojawić się Julia Wieniawa. Co było przyczyną jej nieobecności?

Dlaczego Julia Wieniawa nie pojawiła się na Strajku Kobiet?

Julia Wieniawa, chociaż jest bardzo młoda, to w bardzo dojrzały sposób wypowiada się na tematy społeczno-polityczne. Zawsze stara się wykazać zainteresowanie tym, co dzieje się w naszym kraju. Stawała w obronie środowiska LGBT, uczestniczyła w paradzie równości, wystąpiła w spocie reklamowym, który namawiał młodych ludzi do oddania swojego głosu w wyborach prezydenckich, czy podczas kwarantanny prosiła swoich obserwatorów, by pozostawali w domach.

Młoda aktorka poparła również Strajk Kobiet. Podczas piątkowego finału programu Taniec z Gwiazdami przyznała, że przez to co dzieje się obecnie w Polsce taneczne show zeszło całkowicie na dalszy plan. Pomimo tego, że w ostatnim odcinku, chciała się jedynie dobrze bawić, to pokazała swoje ogromne wsparcie dla polskich kobiet. Julia zatańczyła z czerwoną błyskawicą na dłoni, to właśnie ona jest symbolem Strajku Kobiet.

Niestety, chociaż bardzo by chciała, to nie może uczestniczyć w protestach, które odbywają się w stolicy. Podała bardzo ważny powód.

Leżę chora w domu… ale sercem jestem z Wami. Jestem dumna ze wszystkich, którzy poszli strajkować. To duża odwaga.

Zgadzamy się z Julką i życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia. Mamy nadzieję, że gwiazda nie zachorowała na koronawirusa.


Julia Wieniawa

Julia Wieniawa

scena z: Julia Wieniawa, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

scena z: Julia Wieniawa, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Julia Wieniawa - Taniec z gwiazdami, finał

Julia Wieniawa - Taniec z gwiazdami, finał

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×