Szukaj

Anna Mucha wyszła na protest z nogą w gipsie. Zdjęcie zadedykowała córeczce

Anna Mucha na Strajku Kobiet

Anna Mucha na Strajku Kobiet

Znane Polki włączyły się w akcję Strajku Kobiet. Nie tylko zamieszczają w sieci bardzo wymowne wpisy, ale także uczestniczą w protestach. Anna Mucha również wybrała się na ulice Warszawy. Nie powstrzymała jej nawet noga w gipsie. 

Od kilku dni całą Polskę zalewa fala protestów. Kobiety w kraju postanowiły zjednoczyć, by dumnie walczyć o swoje prawa. Cała ta sytuacja jest spowodowana zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej i orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Stwierdził on, że usuwanie ciąży nawet jeżeli płód jest zniekształcony i nie ma szans na przeżycie, a nawet zagraża zdrowiu i życiu kobiety, jest niezgodne z konstytucją. Polki nie godzą się z tym stanem rzeczy i nie mają zamiaru przemilczeć krzywdzącej ustawy.

Nie tylko zwykłe obywatelki pojawiły się na demonstracjach. Również znane i lubiane gwiazdy nie są obojętne i chcą pokazać swoje wielkie wsparcie. Cały Instagram zalała fala postów. Pojawiły się wymowne zdjęcia, ale także opisy, które czasami są bardzo dosadne i uderzają bezpośrednio w rządzących. Ogólnopolską akcję Strajku Kobiet zdecydowały się wesprzeć między innymi Małogrzata Rozenek, Barbara Kurdej-Szatan, Maffashion, Julia Wieniawa, Kinga Rusin, Martyna Wojciechowska, Agnieszka Chylińska, Maja Ostaszewska oraz wiele innych gwiazd, które nie mają zamiaru godzić się z tym stanem rzeczy. Kwestią czasu było to kiedy również Anna Mucha zabierze głos w tej sprawie.

Anna Mucha udała się na protest z nogą w gipsie

Anna Mucha to aktorka znana z ciętego języka. Gwiazda nie owija w bawełnę i zawsze mówi to co myśli. Chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje społeczne. Tak również jest i tym razem. Kilka tygodni temu na planie filmu Ania uległa wypadkowi. Niestety potrzebna była interwencja medyczna i założenie gipsu na skręconą stopę. Nawet to nie zdołało jej jednak powstrzymać przed udziałem w proteście.

Pomimo tego, że podpiera się kulą i jest kontuzjowana, gwiazda zdecydowała się razem z innymi Polkami wziąć udział w pochodzie ulicami Warszawy. Dodała zdjęcie i zadedykowała jej przede wszystkim swojej córce.

Córeczko! Jestem tu dla Ciebie. I dla Ciebie Siostro! I dla siebie też.

Pod postem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy od zachwyconych jej postawą fanek.

  • Brawo Anka.
  • Ja również działam, to dla naszych córek.
  • Tak trzymać!

My również bijemy ogromne brawa za poświęcenie.


Anna Mucha

Anna Mucha

Anna Mucha

Anna Mucha

Anna Mucha miała wypadek

Anna Mucha miała wypadek

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×