Szukaj

Pytaniom o ciążę nie było końca. Teraz wyznała, że w przeszłości poroniła. Poruszająca historia gwiazdy TVN

Gwiazdy TVN Style

Gwiazdy TVN Style

W całym kraju trwają protesty w sprawie szokującej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Głos zabrało już wiele gwiazd. Teraz dołączyła do nich kolejna. W swoim wpisie podzieliła się smutną historią sprzed lat.

Pawie cały kraj ogarnął smutek po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, który za sprzeczny z Konstytucją uznał fragment dopuszczający przerwanie ciąży w przypadku stwierdzenia dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Szokujący wyrok spowodował, że na ulice w kraju i za granicą wyszły tysiące, jak nie miliony rozjuszonych Polek. Kobiety walczą o podstawowe prawo do aborcji. Decyzja TK okazała się sensacyjna nie tylko na rodzimym podwórku, ale także za granicą. Sprawie  z niedowierzaniem przyglądają się czołowe, światowe media, takie jak New York Times czy BBC.

Strajk Kobiet wsparła już cała plejada gwiazd. W szczególnym czasie z kobietami zjednoczyły się m.in. Anna Lewandowska, Małgorzata Rozenek, Julia Wieniwa, Agnieszka Woźniak-Starak i Małgorzata Kożuchowska, która swój wyraźny sprzeciw wobec decyzji TK zilustrowała zdjęciem z okresu ciąży – pierwszym i jedynym, jakie pokazała do tej pory.

Izabela Janachowska poroniła. Gwiazda straciła ciążę

Teraz głos postanowiła zabrać Izabela Janachowska. Ekspertka ślubna na Instagramie opublikowała oświadczenie, w którym wyraziła swoje ubolewanie nad postawą polskiego rządu. Prezenterka w mocnym i osobistym wpisie opowiedziała o tragedii, jaka kilka lat temu miała miejsce w jej życiu.

Janachowska zdradziła, że zanim urodziła Christophera Alexandra, poroniła. Gwiazda straciła ciążę zaraz po ślubie. Przeżyła dramat w czasie, w którym dziennikarze regularnie podpytywali ją o powiększenie rodziny.

Kiedy robiłam to zdjęcie, wiedziałam, że noszę pod sercem zdrowego chłopczyka, którego spotkam za kilka tygodni. Czułam radość i spokój, najwspanialsze, co może czuć kobieta w takiej sytuacji. Pierwszą ciążę straciłam i mimo że zapewniano mnie, że tak się zdarza i nie ma w tym mojej winy, do dziś czuję w sercu żal i tęsknotę – zaczęła swój wpis Izabela.

W kolejnej części swojej odezwy do fanek podzieliła się szczerymi przemyśleniami na temat ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego:

Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym się dowiedziała, że moje dziecko umrze w bólu chwilę po narodzinach. Nie wiem, czy poradziłabym sobie z ogromem cierpienia. Nie wiem, czy w przypadku ciąży zagrażającej mojemu życiu podjęłabym ryzyko, że mój synek wychowywał się będzie bez mamy, ale wiem, że chciałabym mieć wybór. Nie można nikogo zmuszać do bycia bohaterem, a właśnie to próbują zrobić rządzący. Delegalizacja aborcji z powodów eugenicznych to kolejny krok w stronę totalitaryzmu, przejęcia kontroli nad ciałami i umysłami obywateli.

Janachowska uważa, że najbardziej na całej sytuacji ucierpią kobiety, które po prostu nie będzie stać na dokonanie legalnej aborcji za granicą, do czego obecnie zmusza Polki prawo.

Ta decyzja uderza jednak najbardziej w najbiedniejszych. W kobiety, które nie mogą sobie pozwolić na wyjazd do cywilizowanych krajów, w których rozumie się, że tak trudnego wyboru każdy musi dokonać sam, w zgodzie z własnym sumieniem. To przerażające w jakim kraju, w jakich czasach przyszło nam żyć.

Opinia Izy spotkała się z licznymi komentarzami. Kobiety, choć ubolewają nad całą sytuacją, dziękują jej za historię, którą zechciała się z nimi podzielić.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Kiedy robiłam to zdjęcie wiedziałam, że noszę pod sercem zdrowego chłopczyka, którego spotkam za kilka tygodni. Czułam radość i spokój- najwspanialsze, co może czuć kobieta w takiej sytuacji. Pierwszą ciążę straciłam i mimo, że zapewniano mnie, że tak się zdarza i nie ma w tym mojej winy do dziś czuję w sercu żal i tęsknotę. Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym się dowiedziała, że moje dziecko umrze w bólu chwilę po narodzinach. Nie wiem, czy poradziłabym sobie z ogromem cierpienia. Nie wiem, czy w przypadku ciąży zagrażającej mojemu życiu podjęłabym ryzyko, że mój synek wychowywał się będzie bez mamy, ale wiem, że chciałabym mieć wybór. Nie można nikogo zmuszać do bycia bohaterem, a właśnie to próbują zrobić rządzący. Delegalizacja aborcji z powodów eugenicznych to kolejny krok w stronę totalitaryzmu, przejęcia kontroli nad ciałami i umysłami obywateli. Ta decyzja uderza jednak najbardziej w najbiedniejszych, kobiety które nie mogą sobie pozwolić na wyjazd do cywilizowanych krajów, w których rozumie się, że tak trudnego wyboru każdy musi dokonać sam, w zgodzie z własnym sumieniem. To przerażajace w jakim kraju, w jakich czasach przyszło nam żyć. #UrodziszBoJaTakMowie #powiedzkomus #wyroknakobiety

Post udostępniony przez Izabela Janachowska (@izabelajanachowska) Paź 23, 2020 o 10:00 PDT


Izabela Janachowska pokazała zdjęcia ze chrztu synka

Izabela Janachowska pokazała zdjęcia ze chrztu synka

Izabela Janachowska pokazała piękną sesję zdjęciową z ciążowym brzuszkiem

Izabela Janachowska pokazała piękną sesję zdjęciową z ciążowym brzuszkiem

Izabela Janachowska pokazała ciążową sesję zdjęciową

Izabela Janachowska pokazała ciążową sesję zdjęciową

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×