Gwiazdy startowały w wyborach, ale tylko nieliczne zdobyły mandaty

Fotografia: AKPA

Na listach tegorocznych wyborów mogliśmy znaleźć wiele znanych nazwisk. Niestety, jak się okazuje, wiele sław poniosło klęskę w polityce.

Katarzyna Bujakiewicz osiągnęła sukces w Poznaniu i w została radną. Aktorka od dawna zapowiadała, że zajmie się polityką, bo chce mieć większy wpływ na swoje otoczenie. Od lat angażuje się w akcje charytatywne i propagowanie zdrowego stylu życia.

Najwięcej celebrytów kandydowało we Wrocławiu. Mandat kolejny raz otrzymała Renata Mauer-Różańska, złota medalistka olimpijska w strzelectwie. Obok niej znalazł się Jerzy Skoczylas, satyryk z kabaretu „Elita”, który w radzie zasiada już od 14 lat. Sukces odniósł też Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski w wioślarstwie. Jednym z najlepszych wyników może pochwalić się też Paweł Kukiz, lider zespołu Piersi, który własnie dołączył do sejmiku województwa dolnośląskiego.

Na Podlasiu sprawami mieszkańców zajmie się Marek Citko. W Sopocie radnym został Marcin Stefański, koszykarz. A w powiacie tarnogórskim zasiądzie Maria Ożga, znana widzom z 2. edycji programu Masterchef.

Niestety tutaj kończy się lista tych, którzy odnieśli sukces. Sebastian Wątroba z serialu W11, nie zyskał poparcia. Podobnie jak: Janusz Dzięcioł z pierwszej edycji programu Big Brother. Brian Scott, dziennikarz radiowy. Magdalena Masna, z ”Koła Fortuny”. Dorota Zawadzka znana jako Super Niania też poniosła porażkę…

Na swojej liście mają liczne sukcesy.. Ale polityka widocznie nie jest dla nich.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×