Fani domagają się zmian na grobie Kory. Brakuje im bardzo ważnego szczegółu

Kora - nowy grób w 2. rocznicę śmierci

Kora - nowy grób w 2. rocznicę śmierci

Fani Kory domagają się zmian na grobie legendarnej wokalistki. Uważają, że brakuje jednego istotnego elementu. O co chodzi?

Kora była legendą jeszcze za życia. Miała tysiące fanów. Chociaż wielu z nich zdawało sobie sprawę, że ich idolka walczy z nowotworem, nie byli gotowi na jej odejście i kiedy zmarła 28 lipca 2018 roku, przegrywając z rakiem, przeżyli szok.

Została pochowana 8 sierpnia 2018 roku,  na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie na Powązkach. Spoczęła w Kwaterze K, w 14. rzędzie, w grobie nr 7 nieopodal Alei Zasłużonych. O to miejsce bardzo dba mąż gwiazdy Kamil Sipowicz, który skupia się na tym, żeby pamięć o ukochanej była wiecznie żywa.

To on także sprawił zmarłej żonie piękny nagrobek.

Pomysł na zmiany grobu był mój. Poprzedni wygląd był tymczasowy. Instalacja była zbyt wrażliwa na pogodę. Tam był metal, to już rdzewiało, psuło się. Niewygodne było też do sprzątania, a także niebezpieczne, bo ludzie tam chodzili, a to się mogło zapaść. Zdecydowałem się na zmiany również ze względów bezpieczeństwa – mówił w rozmowie z Faktem.

Kamil Sipowicz uważa, że rzeźba, która się pojawiła, doskonale pasuje do misji, którą Kora czuła w życiu. Wyjaśnił również znaczenie napisu, który się tam znalazł – to podpis artystki, data jej urodzenia oraz znak nieskończoności jako data śmierci.

O Korze nie zapominają także jej fani. To oni dostrzegli, że nagrobek idolki owszem, jest zadbany i piękny, ale czegoś tam brakuje.

Czego brakuje na grobie Kory?

Kora na zawsze zostanie w sercach i pamięci swoich wiernych fanów. To oni nie zapominają o rocznicach, odwiedzają jej grób. I właśnie tam brakuje według wielu z nich istotnego elementu.

Nasz czytelnik zauważył, że na grupie fanów wokalistki pojawiło się zdjęcie z miejsca jej spoczynku. Na fotografii widać nagrobek, który jest bardzo zadbany. Są kwiaty i znicze. Jednak wielbicielom Kory czegoś brakuje.

Czysto, pięknie, ale nie sądzicie, że fajnie by było, gdyby znalazł się tam jakiś emblemat Manaamu? – zapytał administrator grupy.

Pod jego słowami rozgorzała dyskusja. Jedni się z nim zgadzają, a inni uważają, że Kora i tak jest kojarzona z zespołem, więc jest to niepotrzebne. A wy co myślicie?


Grób Kory – apel fanów

Grób Kory – apel fanów

Grób Kory na Powązkach w drugą rocznicę śmierci (fot. Jastrząb Post)

Grób Kory na Powązkach w drugą rocznicę śmierci (fot. Jastrząb Post)

Grób Kory na Powązkach w drugą rocznicę śmierci (fot. Jastrząb Post)

Grób Kory na Powązkach w drugą rocznicę śmierci (fot. Jastrząb Post)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×