Szukaj

Aż trudno uwierzyć, że Grażyna Szapołowska ma już 66 lat. Patrząc na nowe zdjęcie trudno opanować zachwyt

Grażyna Szapołowska

Grażyna Szapołowska

Grażyna Szapołowska to prawdziwa dama polskiego kina. Ostatnio gwiazda pojawiła się na planie nowego filmu Asymetria. Pomimo swojego wieku wciąż zachwyca. Jak ona to robi?

Grażyna Szapołowska jest jedną z najwybitniejszych i najpiękniejszych gwiazd polskiego kina. Jej jedną z pierwszych ról była odważna postać lesbijki Livii, którą zagrała w 1982 roku w węgierskim filmie Egymásra nézve. W Polsce widzowie pokochali ją za rolę w Wielkim Szu oraz w popularnej komedii muzycznej Lata dwudzieste… lata trzydzieste… Krytyka natomiast doceniła aktorkę za udział w filmach Krzysztofa Kieślowskiego Bez końca (1984) oraz Krótki film o miłości (1988).

Aktorka wielokrotnie występowała w filmach nago. Jej role zapisały się w historii polskiego kina jako te bardzo zmysłowe i namiętne. Czy granie bez ubrania ją krępowało?

Wstyd był poza mną. Dopiero potem zaczęło do mnie docierać, czy nie szokuję swoją obojętnością w takich momentach. Zastanawiałam się, czy nie byłam wykorzystywana przez reżyserów, by przyciągnąć widzów. Może coś z tego będzie, jak się rozbiorę – mówiła po latach.

Gwiazda kilkakrotnie wychodziła za mąż. Pierwszy raz serce oddała Markowi Lewandowskiemu. Miała wtedy 22 lata. Po roku była już rozwódką. W wieku 26 lat miała już drugiego męża i córkę – Kasię Jungowską. Jednak związek z Andrzejem Jungowskim także szybko się rozpadł. Trzeci raz stanęła na ślubnym kobiercu z młodszym o 8 lat Pawłem Potoroczynem. Od 2002 roku aktorka związana jest z Erykiem Stępniewskim.

Zawodowo wciąż jest aktywna. W ostatnich latach widzieliśmy ją w kolejnych superprodukcjach: Pan Tadeusz, Nie kłam, kochanie, Tylko mnie kochaj czy Różyczka. Aktorka niestety niechętnie grywa w serialach. Co prawda pojawiła się epizodycznie w Magdzie M. oraz w Rezydencji, ale twierdzi, że to nie dla niej.

Nie jestem aktorką serialową. Zagrałam kiedyś w ramach eksperymentu w „Rezydencji” i wystarczy. Seriale nie kochają dam, tylko ludzi przeciętnych, którym życie nie ściele róż pod dywanami. Tacy aktorzy tam się sprawdzają. A ja miałam szczęście grać takie role, że utożsamia się mnie z damą, a nie z przeciętnością. Muszę się więc tego trzymać. Inne nudne rzeczy, gdzie pół odcinka rozmawia się przy zupie, nie interesują mnie, mimo że są dobrze płatne – wyznała szczerze Faktowi Grażyna Szapołowska.

Grażyna Szapołowska oczarowała internautów nowym zdjęciem

Aktualnie aktorka pracuje nad filmem Asymetria. Obraz reżyseruje Konrad Niewolski, a gwieździe partneruje Piotr Fronczewski.

Długo czekałam na Konrada Niewolskiego ….I pracujemy nad ASYMETRIA. To zdjęcie zrobiła Marta Klimek wspaniała nasza mak up, a zdjęcia do filmu robi Karol Lakomiec do zakochania od pierwszego spojrzenia w kamerę – podpisała aktorka zdjęcie.

Długo czekałam na Konrada Niewolskiego ….I pracujemy nad ASYMETRIA To zdjecie zrobiła Marta Klimek wspaniała nasza mak…

Opublikowany przez Grażynę Szapołowską Wtorek, 30 czerwca 2020

Gwiazda wciąż pięknie wygląda. Nic dziwnego, że internauci nie szczędzili jej w komentarzach komplementów:

  • Pani Grażyna potrafi starzeć się z godnością…  i to jest piękne.

  • Pełna elegancja…Kwintesencja Kobiecości.

  • Dojrzałość w pełnym rozkwicie i klasa!

A wam jak się podoba dojrzała Grażyna Szapołowska?


Grażyna Szapołowska na planie filmu '

Grażyna Szapołowska na planie filmu '"Asymetria"

Grażyna Szapołowska na planie filmu '

Grażyna Szapołowska i Piotr Fronczewski na planie filmu '"Asymetria"

Mikołaj Roznerski i Grażyna Szapołowska w filmie

Mikołaj Roznerski i Grażyna Szapołowska w filmie "Asymetria"

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×