Dominika Kulczyk kupiła zabytkowy dom Marii Skłodowskiej-Curie. Spadkobierczyni fortuny ma wobec niego ambitne plany

Dominia Kulczyk kupiła dom Marii Skłodowskiej-Curie

Dominia Kulczyk kupiła dom Marii Skłodowskiej-Curie

Dominika Kulczyk kupiła dom Marii Skłodowskiej-Curie pod Paryżem. Ma ważne plany związane z nieruchomością. Do czego zamierza ją wykorzystać? Zdjęcia rezydencji.

Dominia Kulczyk w 2015 roku odziedziczyła imperium finansowe po zmarłym ojcu, Janie Kulczyku. Od tego czasu pomnaża pozostawiony majątek. Nie zapomina też o dzieleniu się nim z potrzebującymi. Założyła Kulczyk Foundation. Swoją uwagę poświęca zwłaszcza poszkodowanym przez życie kobietom. Spory rozgłos przyniósł jej też Efekt Domina, czyli cykl reportaży, który prowadzi na antenie stacji TVN. Spadkobierczyni fortuny podróżowała w nim po całym świecie, przedstawiając problemy lokalnych społeczności.

W poniedziałek przedsiębiorczyni przekazała kolejne dobre wieści.

Dominika Kulczyk kupiła dom Marii Skłodowskiej-Curie. Co z nim zrobi?

Dziś na jej profilu na Instagramie znalazła się seria postów, w których poinformowała, że kupiła zabytkowy dom Marii Skłodowskiej-Curie w Paryżu.

Maria Skłodowska-Curie udowodniła swoim życiem, że ograniczenia nie istnieją. Pokazała, że kobiety mogą być liderkami w najtrudniejszych dziedzinach nauki. Mogą wskazywać kierunki, którymi przez dekady podążać będzie świat. Stała się symbolem kobiecej siły i zwiastunem wielkiej zmiany – zaczęła od opisu noblistki.

Następnie przedstawiła konkretne plany, co do wykorzystania nieruchomości:

Chcę uhonorować dziedzictwo naszej noblistki. To właśnie dlatego zdecydowałam się kupić dom pod Paryżem, w którym pracowała i który tyle dla niej znaczył. Dom Marii Skłodowskiej-Curie to własność całej ludzkości. Chciałabym, żeby to miejsce znów tętniło życiem, służąc europejskiej nauce i kulturze. Stworzymy w nim Dom Siostrzeństwa. Naturalne miejsce spotkań kobiet, które swoją działalnością, tak jak Maria, przekraczają wszelkie znane nam bariery. Zaczynamy wielki remont domu, żeby przywrócić mu świetność. Trzymajcie kciuki!

Dom, który kupiła Kulczyk, jest położony w Saint-Remy-les-Chevreuse, nieopodal francuskiej stolicy, Paryża. Ma on 120 metrów kwadratowych, a wokół niego jest położony ogród, który ma aż 900 metrów kwadratowych. Budowę rezydencji sfinalizowano w 1890 roku, dzięki czemu nieruchomość znajduje się na oficjalnej liście zabytków historycznych.

Kulczyk Foundation podaje, że rezydencja, zanim powstanie w niej Dom Siostrzeństwa, przejdzie prace renowacyjno-konserwatorskie, których finał przewidziano na 2025 rok.

Co myślicie na temat tej inicjatywy?


Dom Marii Skłodowskiej-Curie

Dom Marii Skłodowskiej-Curie

Dom Marii Skłodowskiej-Curie

Dom Marii Skłodowskiej-Curie

Dom Marii Skłodowskiej-Curie

Dom Marii Skłodowskiej-Curie

Komentarze

 • Gość pisze:

  Mądra kobieta

 • Gość pisze:

  Super idea, dom zapewne ma potencjał i swój klimat. Powodzenia

 • Gość pisze:

  Swietny pomysl. Trzymam kciuki za remont! Piekne plany.

 • Gośćkrysia pisze:

  Wielki szacunek Pani Dominiki.

 • Gość pisze:

  Źdrowia fajni ludzie ale biznes jest biznes jak autostrady a jak pani ela pomoc za pomoc sprzedaz kraju atomówka z fotela i to tyle

 • GośćEla pisze:

  Lepiej, jakby jakiś kolejny Kurski kupił, bo mamy pewność, że pozostanie w rękach polskich i w Polsce . Panie Kurski, jak coś to pomożemy.

  • Gość pisze:

   Doprawdy? Tak jak Grupie Lotos, które 30 % akcji pus sprzedaje saudyjski emu koncernowi Saudi Aramco, a 80 proc. stacji benzynowych spółki trafi w ręce Orbana..
   Brawo, nadajesz się do pis, tępota umysłową akurat na miarę.

  • Gość pisze:

   Idiotko pisowska, dom jest pod Paryżem.

 • Gość pisze:

  No i bardzo dobrze, bo znowu by to jakiś kolejny Kurski „kupil” za 10 tys, wyłożył scyropuanem i poleciał kanarkiem.
  Mam nadzieję że Kulczyk elewacje tylko wyczyści piaskowo, jeszcze lepiej odrestauruje tak, żeby ta patyna lat pozostala na zewnątrz. Ten dom już teraz ma piękny, troszkę mroczny klimat., podobnie jak brama. Fajnie jakby to zachowała.

 • Gość pisze:

  I super. Szacunek za takie podejście

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×