Książę Louis nie pojawił się na pogrzebie królowej. Krótko przed ceremonią zadał księżnej Kate łamiące serce pytanie

Księżna Kate, Louis

Księżna Kate, Louis

Pogrzeb królowej Elżbiety II bez księcia Louisa. Dlaczego najmłodszy syn Kate i Williama nie uczestniczył w ostatnim pożegnaniu prababci? Co powiedział do matki krótko przed ceremonią?

11 dni po śmierci królowej Elżbiety II odbyły się uroczystości pogrzebowe, które miały charakter państwowy. 12 września do Londynu zjechało ponad pół tysiąca przedstawicieli państw z najbardziej odległych zakątków świata. W wydarzeniu nie mogły uczestniczyć głowy ośmiu krajów. Zakaz wstępu dostały delegacje m.in. z Rosji, Białorusi, Birmy, Wenezueli czy Korei Północnej. Polskę reprezentowali Andrzej i Agata Dudowie, którzy w Westminster Abbey zasiedli tuż przed prezydentem USA i jego żoną – Joe i Jill Bidenami.

Pogrzeb królowej był zaplanowany co do minuty. Na miejscu nie zabrakło przedstawicieli rodziny królewskiej. Pojawili się wnuki i prawnuki monarchini. Byli książęta Harry i William, księżniczki Eugenia i Beatrycze, a także ich życiowi partnerzy. W uroczystości uczestniczyli starsze dzieci książąt Walii – Kate i Williama, czyli księżniczka Charlotte i książę George. Zabrakło księcia Louisa.

Co książę Louis powiedział księżnej Kate przed pogrzebem królowej?

Chłopiec jest jeszcze zbyt mały – ma zaledwie 4 lata, ale wiadomo, że z godną podziwu dojrzałością jak na swój wiek zachował się, gdy rodzice powiedzieli mu o śmierci prababci.

Kate powiedziała dzieciom o królowej, Louis stwierdził, że przynajmniej babcia jest teraz z pradziadkiem – przekazała mediom Banita Rainbow.

Krótko przed oficjalnym pożegnaniem królowej, Kate miała odbyć wzruszającą rozmowę z synem. W sobotę spotkała się z dygnitarzami w Pałacu Buckingham. Jak donosi Daily Mail, to właśnie wtedy przyszła królowa Anglii miała zwierzyć się, jak przeżywa żałobę jej najmłodsze dziecko.

Według relacji tabloidu Louis ma zadawać mnóstwo pytań, a jedno z najczęściej powtarzanych dotyczy gry w szachy z prababcią. To właśnie z tym kojarzą się mu wakacje w Balmoral – posiadłości, w której ostatnie dni spędziła królowa Elżbieta II.

Czy myślisz, że nadal będziemy mogli grać w nasze gry, kiedy pojedziemy do Balmoral? – zapytał Louis matkę.

W galerii zdjęcia Charlotte i George’a z pogrzebu królowej Elżbiety II.


Meghan Markle, księżna Kate, księżniczka Charlotte i książę George - pogrzeb królowej Elżbiety II

Meghan Markle, księżna Kate, księżniczka Charlotte i książę George - pogrzeb królowej Elżbiety II

księżna Kate i księżniczka Charlotte- pogrzeb królowej Elżbiety II

księżna Kate i księżniczka Charlotte- pogrzeb królowej Elżbiety II

Księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte- Pogrzeb królowej Elżbiety II

Księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte- Pogrzeb królowej Elżbiety II

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×