Pogrzeb królowej. William i Kate z dziećmi. Tak Charlotte i George żegnali prababcię. Nie zabrakło przejmujących scen

Książę William i księżna Kate razem z członkami rodziny królewskiej uczestniczą w pogrzebie królowej Elżbiety II. W tym smutnym dniu rodzicom towarzyszą ich dzieci.

Książę William i księżna Kate w ostatnich dniach wspierają monarchię z jeszcze większym zaangażowaniem. Po śmierci królowej Elżbiety II musieli niemal natychmiast razem z pozostałymi członkami rodziny królewskiej realizować założenia Operacji London Bridge. Jest to kryptonim wszystkich działań związanych z ostatnim pożegnaniem królowej. Cambridge’owie otrzymali nowe tytuły książęce, a William stał się pierwszym w kolejce do tronu, który teraz należy do jego ojca, Karola III.

Małżonkowie przez kilka ostatnich dni spotykali się z poddanymi, a także przedstawicielami różnych grup społecznych. Najstarszy syn króla czuwał także z pozostałymi wnukami monarchini w Westminster Hall, gdzie od środy 14 września trumna z ciałem królowej została wystawiona na widok publiczny. W poniedziałek razem z pozostałymi członkami rodziny Kate i William oddają ostatni hołd królowej Elżbiecie II w czasie pogrzebu, na który zjechały się głowy państw z całego świata.

Pogrzeb Królowej Elżbiety II: książę William i księżna Kate

Ostatnie pożegnanie monarchini rozpoczęło się dokładnie o godzinie 11.44 czasu polskiego, gdy kondukt żałobny wyruszył z Pałacu Westminsterskiego do Opactwa Westminsterskiego. Tuż za karawanem podążał król Karol III i jego syn książę William z rodziną. W tym smutnym dniu towarzyszyła mu nie tylko żona Kate, ale także dwoje ich starszych dzieci, czyli: 9-letni George i 7-letnia Charlotte.

Wnuk króla Karola III miał na sobie ciemny garnitur, a jego mała siostra czarny płaszczy i kapelusz. Widać, że maluchy są bardzo przejęte, ale ze spokojem towarzyszą swojej mamie. W czarnym płaszczu i kapeluszu z szerokim rondem pojawiła się też księżna Kate. Jej twarz zakryła woalka. Książę William ma natomiast galowy mundur.

Paparazzi byli świadkami przejmującej sceny, gdy Kate ocierała oczy w trakcie przejazdu do Westminster Abbey.

Zdjęcia zobaczycie w naszej galerii.


Księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte- Pogrzeb królowej Elżbiety II

Księzna Kate, książę George, księżniczka Charlotte- Pogrzeb królowej Elżbiety II

Księżna Kate na pogrzebie królowej Elżbiety II

Księżna Kate na pogrzebie królowej Elżbiety II

Książę William, księżniczka Charlotte- Pogrzeb królowej Elżbiety II

Książę William, księżniczka Charlotte- Pogrzeb królowej Elżbiety II

Komentarze

 • Dyycxtfuuf pisze:

  Co za po… Ani lu. Z. I. E masakra t. P. K.

 • Gość Nela pisze:

  Nie zauważyłam przejmujących momentów, bo ocieranie łzy nie jest niczym zaskakującym. Artykuł o niczym.

 • Gość pisze:

  Kate wielki naszyjnik kapelusz z tak duża walka, że w mediach porównywali do pszczelarza:), a dla pewności jeszcze dzieci, żeby mieć jak najwięcej kamery. A tu taki żongler. Nie wiem, czy celowo, żeby zebrac więcej uwagi, czy przypadkiem ale Harrego i Meghan usadzono tuż za Karolem, w związku z czym mile i tak najwięcej ujec:)
  Czasami hak się za dużo kombinuje i chce się bratu i bratowej dokuczyć, to się dostaje własnym rykoszetem:)

 • Gość kobieta pisze:

  Uważam,że dzieci już w tym wieku powinny uczestniczyć w pogrzebach swoich bliskich.Zacieśniają się więzi rodzinne uczą się co to są emocje.A to nie jest złe.

 • Judyta pisze:

  Dobbie masz rację! Arystokracja pełna gębą a w Afryce dzieci umierają z glodu.Kate przegina aby tylko być w centrum uwagi. Nigdy za nia nie przepadalam.

 • Dobbie pisze:

  Szkoda dzieci, William chyba zapomniał jaką traumę przeżył z Harrym jak musieli przed wszystkimi iść za trumną Diany. Teraz to samo funduje swoim dzieciom byle tylko publika ich uwielbiała.

  • Gość pisze:

   Jaja sobie robisz? To może niech ludzie nie ośmielają się umierać, bo dzieci będą miały traumę…

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×