Kate, William i inni z nowymi tytułami po śmierci królowej. Najciekawiej zmiany wyglądają w przypadku dzieci Meghan i Harry’ego

Elżbieta II, William, Kate, Harry, Meghan

Elżbieta II, William, Kate, Harry, Meghan

Książę William i księżna Kate zyskali nowe tytuły po śmierci królowej Elżbiety II. Nawet ich konto w social mediach zmieniło nazwę. Kto jeszcze zyskał przywileje?

Rodzina królewska pożegnała królową Elżbietę II. Nestorka rodu zmarła w wieku 96 lat. W jej rezydencji w Szkocji osobiście żegnała ją najbliższa rodzina. Nowy król, Karol, wydał oświadczenie, w którym pożegnał matkę.

Śmierć mojej ukochanej mamy, Jej Królewskiej Wysokości, to moment wielkiego smutku dla mnie i dla całej mojej rodziny. Głęboko opłakujemy odejście ukochanej Władczyni i Matki. Wiem, że jej strata będzie głęboko odczuwana w całym kraju, Królestwach i Wspólnocie Narodów oraz w sercach wielu ludzi na całym świecie. W tym okresie żałoby i zmian, moja rodzina i ja będziemy pocieszać się i wspierać, wiedząc o szacunku i głębokim uczuciu, jakim królowa była darzona – napisał.

Nie tylko Karol zyskał nowy tytuł po śmierci Elżbiety. Również jego żona, księżna Camilla, zostanie teraz królową. Zmiany dotyczą też księcia Williama księżnej Kate, o czym oficjalnie poinformowano.

Książę William i księżna Kate z nowymi tytułami

Wraz z roszadami w dynastii Windsorów będą oni odtąd nosili tytuły: księcia i księżnej Kornwalii i Cambridge. Ich pracownicy zdążyli już zmienić nazwę ich konta na Twitterze. Dotychczas młodzi posługiwali się tylko tytułami książąt Cambridge, a a tytuł księżnej Kornwalii należał do Camilli.

William od teraz jest następcą tronu Zjednoczonego Królestwa. To on przejmie koronę po śmierci lub abdykacji swojego ojca. Następne w kolejności po sukcesję są jego dzieci: kolejno książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis.

Kto jeszcze otrzymał nowe tytuły?

Również inni członkowie dynastii dostali nowe tytuły. Archie i Lilibet, syn i córka Meghan i Harry’ego, mogą być odtąd nazywani księciem i księżną. W chwili urodzin tytuły im nie przysługiwały, gdyż nie byli dostatecznie blisko linii sukcesji.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Elżbiety II

Teraz pozostaje czekać na pogrzeb królowej. Najprawdopodobniej odbędzie się on w dziewiątym dniu po jej śmierci. Karol z kolei zostanie oficjalnie proklamowany nowym władcą w ciągu 24 godzin. O wszystkim będziemy na bieżąco informowali.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.


Kwaśniewscy z królową Elżbietą II

Kwaśniewscy z królową Elżbietą II

Kate i William odprowadzili dzieci do nowej szkoły

Kate i William odprowadzili dzieci do nowej szkoły

Książę Karol i królowa Elżbieta II

Książę Karol i królowa Elżbieta II

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×