Kiedy pogrzeb królowej Elżbiety II? Jak będzie wyglądać? Znana jest konkretna data i szczegóły

Królowa Elżbieta II nie żyje

Królowa Elżbieta II nie żyje

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Kiedy się odbędzie? Jak będzie wyglądał? Szczegóły obiegły media.

Królowa Elżbieta II w ostatnich dniach była w coraz gorszym stanie. 96-letnia monarchini musiała wczoraj odwołać spotkanie z Tajną Radę, na skutek zaleceń lekarzy. Wcześniej poddani zwrócili uwagę na to, że dłonie władczyni są mocno zasinione, co sugeruje poważne problemy z krążeniem. Dziś Pałac Buckingham przekazał jeszcze gorsze wieści.

Po przeprowadzeniu dalszych badań dziś rano, lekarze królowej obawiają się o zdrowie Jej Wysokości i zalecili, by pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa czuje się dobrze i przebywa w Balmoral — przekazał jego rzecznik.

Przez cały czwartek do Szkocji zjeżdżali członkowie dynastii. Wśród nich znaleźli się m.in. książę Karol, księżna Camilla, książę William, książę Andrzej, książę Edward, hrabina Zofia. To właśnie oni pożegnali monarchinię, która dziś od nas odeszła. Informację tę oficjalnie potwierdziła służba prasowa Pałacu Buckingham.

Co się teraz stanie? Już jakiś czas temu do mediów wyciekła instrukcja brytyjskiego rządu, w której wskazano, co nastąpi w najbliższej przyszłości. Kiedy odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II?

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Kiedy się odbędzie?

Według instrukcji, w pierwszej kolejności po zgonie monarchini został poinformowany jej osobisty sekretarz. Informację tę, zaszyfrowaną w odpowiedni sposób, przekazał premiera kraju. Kiedy usłyszała zdanie: „Most London Bridge jest opuszczony”, już wiedziała, że czas wdrożyć pozostałą część procedury przewidzianej w ramach „Operacji London Bridge”.

Pałac Buckingham wstrzymał połączenia telefoniczne. Zanim jednak to nastąpiło, informacja o śmierci królowej została przekazana do piętnastu krajów. Potem wiadomość udostępniona opinii publicznej, a ogłosiła ją stacja BBC. Zaraz po niej taką wiadomość otrzymała także agencja Association Press.

Teraz pałac zajmie się organizacją pogrzebu. Kiedy ciało królowej zostanie pochowane? Ceremonia odbędzie się w dziewiątym dniu po śmierci. W ciągu pierwszych 24 godzin ma natomiast dojść do oficjalnej proklamacji księcia Karola na króla Wielkiej Brytanii.

O wszystkim będziemy na bieżąco informować.


Meghan Markle i królowa Elżbieta II w królewskim pociągu

Meghan Markle i królowa Elżbieta II w królewskim pociągu

Meghan Markle i królowa Elżbieta II w Cheshire

Meghan Markle i królowa Elżbieta II w Cheshire

Królowa Elżbieta II w okularach

Królowa Elżbieta II w okularach

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×