Blanka Lipińska i jej babcia przeżyły horror: „Jest cała we krwi”. Najgorsze miało nastąpić dopiero w szpitalu

Blanka Lipińska

Blanka Lipińska

Blanka Lipińska pojechała z babcią do szpitala. Seniorka gorzej się poczuła. To, jak kobiety zostały tam potraktowane, wyprowadziło pisarkę z równowagi.

Blanka Lipińska to autorka popularnych książek. Jej największy hit, 365 dni, został zekranizowany i przyniósł jej międzynarodową sławę. Proza Lipińskiej ma zarówno licznych zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy oskarżają ją o to, że tworzy erotyki, a dodatkowo promuje kulturę gwałtu. Polka wielokrotnie polemizowała z zarzutami krytyków.

37-latka jest aktywna w sieci. Jej profil na Instagramie śledzi blisko milion osób. Regularnie wrzuca na niego zdjęcia, filmy i wpisy. W sobotę podzieliła się tym, w jaki sposób została potraktowana w szpitalu, gdzie udała się z 85-letnią babcią, Marysią.

Blanka Lipińska o pobycie w szpitalu. Co się tam wydarzyło?

W piątek pisarka pojechała do Puław, gdzie świętowała urodziny babci. Dziś stan zdrowia seniorki się pogorszył. Wystąpiło u niej długotrwałe krwawienie z nosa. Wystraszona influencerka zapakowała krewną do auta i zawiozła do szpitala w Lublinie. Panie przeżyły spore rozczarowanie, gdyż na samo przyjęcie musiały długo czekać.

Bardzo wiele z was wysłało życzenia mojej babci i słuchajcie, wyobraźcie sobie tak – tam stoi moja 85-letnia babcia, pod szpitalem w Lublinie, ponieważ w Puławach nikt nie był w stanie udzielić pomocy. Od 40 minut mojej babci leci ciurkiem krew z nosa, myślę, że straciła już z pół litra i w Puławach nikt nie jest w stanie jej pomóc, więc przyjechaliśmy do Lublina, a tutaj słuchajcie mimo tego, że mają do czynienia z prawie 90-letnią osobą, która krwawi od 40 minut, kazali jej po prostu stać na dworze – zrelacjonowała.

Blanka nie kryła rozczarowania służbą zdrowia.

Ja się teraz pytam, gdzie są te wszystkie moje pieniądze, które ja płacę na służbę zdrowia, gdzie generalnie jest w ogóle polska opieka? Pierwszy raz w życiu, bo ja w Warszawie, mam tylko prywatną opiekę medyczną i dlatego właśnie mam prywatną opiekę medyczną, żeby do takich sytuacji nie dochodziło. Także, trzymajcie kciuki za babcię, bo babcia jest w ogóle cała we krwi i powiem wam, to jest po prostu zwykłe sku***, to co się dzieje w Polsce – kontynuowała.

85-latka w końcu została przyjęta. Personel szpitala okazał się bardzo pomocny. Autorka wymieniła dwie osoby, które okazały im szczególne wsparcie.

Jesteście bardzo zaniepokojeni losem babci, otóż babcia już jest. My z mamą tu sobie stoimy i popłakałyśmy sobie obydwie. Chciałybyśmy powiedzieć, że jak już babcia trafiła do środka, to są tutaj bardzo mili ludzie, zwłaszcza taka ruda pani, którą serdecznie pozdrawiamy i taki duży pan, przystojny zresztą, trzeba mu przyznać.

Na tym jej wywody się nie skończyły.

Blanka Lipińska apeluje o poprawę służby zdrowia

Na koniec podziękowała personelowi za opiekę, jednak zaznaczyła, że ma zastrzeżenia, co do sposobu działania polskiej służby zdrowia. Pojawił się prośba do polityków, by zajęli się tematem.

Także dziękujemy za wspaniałą opiekę, natomiast jest bardzo dużo do poprawy, jeśli chodzi o polską służbę zdrowia. Ja nie pcham się do polityki, ale może ktoś, kto jest w tej polityce, usłyszy ten głos i coś zmieni, chociaż to trochę utopijne niestety.

Myślicie, że apel influencerki spotka się z odzewem?

Seniorce rodu – życzymy powrotu do zdrowia.


Blanka Lipińska zabrała babcię do szpitala

Blanka Lipińska zabrała babcię do szpitala

Blanka Lipińska zabrała babcię do szpitala

Blanka Lipińska zabrała babcię do szpitala

Blanka Lipińska zabrała babcię do szpitala

Blanka Lipińska zabrała babcię do szpitala

Komentarze

 • Gość pisze:

  Ja w Gdańsku czekałam z 90 letnią ciocią, która lała się przez ręce 12 godzin na przyjęcie, nie było na czym usiąść a i tak jej nie pomogli i powiedziała, że nie chce już nigdy znależć się w takiej sytuacji. LEDWO TO PRZEŻYŁA. Była w gorszym stanie po opuszczeniu SORu niż przed. Skandal ale na darmowe leczenie Ukraińców i futrowanie setek tysiecy z nich, bez pracy są pieniądze. Czy wreszcie coś z tym zrobimy?

 • Gość pisze:

  To może Babci zapewnić także prywatną opiekę medyczną?

 • Gość pisze:

  Pani Marysia widzać bardzo pogodna osoba duuużo zdrowia życze.Wszystkie trzy ładne panie

 • Gość pisze:

  Pewnie jakby pani nie była znana to w środku też tak miło by nie było 🤨☹️

 • Gość pisze:

  Nie chodzi o dosypywanie pieniędzy do kasy szpitali i przychodni, a więcej życzliwości.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×