Artyści, którzy odcisną dłoń na alei gwiazd
Wirtualna Polska

Opole 2016. Znamy nazwiska artystów, którzy odsłonią swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki

Artyści, którzy odsłonią swoją gwiazdą podczas festiwalu Opole 2016

Wirtualna Polska

Wielkimi krokami zbliża się 53. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W tym roku potrwa od 3 do 5 czerwca. Na jednej z największych scen w Polsce wystąpią takie gwiazdy, jak Edyta Górniak, Michał Szpak, Margaret i Justyna Steczkowska. Tego roku artyści walczą o główną nagrodę, jaką jest Grand Prix Opola 2016. Nie zabraknie też konkursu w kategorii Debiuty, gdzie konkurują ze sobą między innymi Bovska i Kortez.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz: Złote Opole 2016 – Doda, Edyta Górniak i wiele gwiazd z szansą na występ!

Tradycyjnie, jak co roku wybrani artyści odcisną swoją dłoń na słynnej Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Pamiątkowe tablice na opolskim rynku odsłonią: Krzysztof Dzikowski, Kuba Sienkiewicz, Majka Jeżowska, Halina Frąckowiak, Michał Wiśniewski i zespół Varius Manx.

Jak co roku chcemy docenić twórców niezapomnianych przebojów. Są wśród nich między innymi Krzysztof Dzikowski, który pisał teksty dla Czerwonych Gitar, Czerwono-Czarnych czy Ireny Jarockiej. W zeszłym roku po raz pierwszy zaproponowałem, żeby nie tylko muzyk, ale także autor tekstów miał swoje miejsce w naszej alei. Majka Jeżowska, która odsłoni swoją gwiazdę zaprosi też dzieci na koncert w ramach Małej Akademii Piosenki – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Będziecie oglądać Festiwal Opole 2016?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×