NewsySylwester 2022. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk... Gdzie będziemy bawić się na koncertach? Lista miast i gwiazd

Sylwester 2022. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk... Gdzie będziemy bawić się na koncertach? Lista miast i gwiazd

Sylwester 2022
Sylwester 2022

31.12.2022 14:00, aktual.: 31.12.2022 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sylwester to dla wielu najlepszy dzień w roku. Dziś wieczorem cały świat powita nowy rok. Część osób zrobi to na imprezach, część w domach przed telewizorami. Dla tych drugich swoje oferty przygotowały TVP2 i Polsat, które organizują kolejno Sylwestra Marzeń z Dwójką i Sylwestrową Moc Przebojów. Pierwsza impreza odbędzie się w Zakopanem, druga – w Chorzowie.

W stolicy Podhala sylwestrowy event odbędzie się na scenie na Górnej Równi Krupowej. W jego trackie wystąpią: Edyta Górniak, Allan Krupa, Justyna Steczkowska, Leon Myszkowski, Viki Gabor, Maja Hyży, Marina, Kasia Moś, Grupa KOMBI Łosowski, Zenek Martyniuk i Akcent, Marcin Miller i Boys, Weekend, Stanisław Karpiel-Bułecka, Piękni i Młodzi, Don Vasyl, Defis, Classic, Golec uOrkiestra, Kuba Szmajkowski, Jan Majewski, MiłyPan, Blanka, Felivers, Thomas Anders z Modern Talking Black Eyed Peas.

Imprezę w Chorzowie zaplanowano na Polu Marsowym w Parku Śląskim. W tym roku wystąpią tam: Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak i Bajm, Doda, Ania Dąbrowska, Bryska, Dawid Kwiatkowski, Cleo, Ralph Kaminski, Feel, Grzegorz Hyży, Big Cyc, Lady Pank, Igor Herbut i LemOn,Enej, Michael Patrick Kelly, Michał Wiśniewski.

Sylwester 2022. Jakie gwiazdy w innych miastach?

W tym roku większość polskich miast zrezygnowało z imprez w plenerze (m.in. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Szczecin). Wszystko przez kryzys ekonomiczny. W niektórych z nich będą tylko pokazy didżejskie bez gwiazd. Z grona oszczędnych samorządów wyłamał się Koszalin. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia mieszkańcy miasta będą się bawić na Rynku Staromiejskim przy dźwiękach hitów Kasi Wilk oraz rapera Mezo.

https://www.facebook.com/CentrumPomorza/photos/a.138363082979710/2376076449208351/?type=3

Imprezy oczywiście odbędą się w klubach. W nich będą dominowały disco-polo i rap.

Jak oceniacie taką ofertę sylwestrową? Nie ma wątpliwości – jest biedniej niż zwykle, ale nie ma się czemu dziwić. Kryzys i szalejąca inflacja sprawiły, że samorządy mają pilniejsze wydatki niż imprezy.

Zobacz także