Szukaj

Gwiazdy na premierze spektaklu “Słownik Ptaszków Polskich”: Doda, Magdalena Cielecka, Katarzyna Nosowska…

"Słownik Ptaszków Polskich" - premiera

Gwiazdy na premierze spektaklu Słownik Ptaszków Polskich

Wczoraj w Teatrze Imka odbyła się premiera najnowszego spektaklu w reżyserii Krzysztofa Materny. Słownik Ptaszków Polskich to zdecydowanie jedna z najciekawszych premier sezonu. Sztuka jest oparta o opowiadanie Jakuba Morawskiego. Występują w niej: Olga Bołądź, Janusz Chabior, Robert Rozmus, Agnieszka Suchora, Iwona Bielska i Dominik Bąk. Do listy gorących nazwisk dołączyła także Dorota Rabczewska, która idealnie wczuła się w swoją rolę nie odstając od profesjonalistów.

Spektakl wymaga od widza nie lada skupienia, ponieważ łączy ze sobą wszystkie możliwe żargony i slangi charakterystyczne dla poszczególnych grup. Co się dzieje, gdy każdy z grup społecznych zacznie porozumiewać się ze sobą językiem zrozumiałym tylko dla siebie, a niezrozumiałym dla swojego odbiorcy? Wszystko wyjaśniło się na scenie.

Na wydarzeniu pojawiła się cała plejada gwiazd: Viola Kołakowska, Katarzyna Nosowska, Grażyna Torbicka, Bożena i Mariusz Walter, Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Paweł i Wanda Rabczewscy, Agnieszka Jastrzębska i wielu innych.

Zdjęcia dostępne są w naszej galerii.


Czy chodzisz do teatru?

×