Mateusz Gessler o nowych obostrzeniach dla restauratorów. Zdradził, czy będzie sprawdzał szczepienia klientów [WIDEO]

Mateusz Gessler

Mateusz Gessler

Mateusz Gessler jest właścicielem kilku restauracji. Ten czas nie jest dla niego zbyt łaskawy. Ustanowiono kolejne obostrzenia. Zdradził, jak zamierza weryfikować, czy ktoś jest zaszczepiony.

Mateusz Gessler to jeden z najbardziej szanowanych polskich restauratorów. Od wielu lat prowadzi własne lokale, które cieszą się sympatią miłośników dobrych smaków. Jest właścicielem takich miejsc jak: Warszawa Wschodnia, Ćma i Warszawski sen.

41-latek przez wiele lat był  także gwiazdą TVN-u. Na antenie zadebiutował jako juror w programie MasterChef Junior, dzięki czemu zyskał spore grono sympatyków. W tym tygodniu poinformował jednak fanów, że po sześciu edycjach żegna się z formatem. Widzowie mogli oglądać szefa kuchni nie tylko w tym jednym programi. Został on także prowadzącym program Drzewo marzeń, a nawet zaangażowano do serialu Zakochani po uszy, gdzie wcielił się w krytyka kulinarnego.

Mateusz Gessler o nowych obostrzeniach

Pandemia była szczególnie bezlitosna dla restauratorów. Przez wiele miesięcy restauracje oferowały jedzenie wyłącznie na wynos. Wpłynęło to na znaczny spadek przychodów, przez co wiele knajp musiało zakończyć swoją działalność. Mateusz Gessler zdradził w rozmowie z reporterką Jastrząb Post, jak poradził sobie w tej trudnej sytuacji:

Świat należy do odważnych. We mnie zawsze jest ta nuta rock’n’d rolla. I ta adrenalina jest potrzebna. To jest ciężki czas, ale ten czas za chwilę minie. A jak nie minie, to się dostosujemy do niego. Nie można pękać. Nie można się poddać. Jeżeli masz cele i masz marzenia, to trzeba do nich dążyć. To było moje marzenie, żeby otworzyć kolejną restaurację z inną odsłoną i inną kuchnią i z innym wystrojem. Trochę zabawowo, trochę jedzeniowo, ale przede wszystkim dać przyjemność ludziom. To jest trochę tak, jak z orkiestrą na Titanicu. Ona też wiedziała, że będzie źle. Ale ona została. Może teraz trzeba też pokazać dobry przykład i się nie poddawać.

Od 1 grudnia weszły nowe obostrzenia, które mówią o limitach w kinach, klubach oraz restauracjach. Maksymalne obłożenie wynosi 50%, ale osoby z certyfikatem covidowym nie są wliczane. Mateusz wyznał, jak zamierza weryfikować, czy ktoś jest zaszczepiony:

Jeżeli ktoś jest zaszczepiony, to my możemy mieć 100% w restauracji. Ja nie jestem urzędem, nie jestem policją, nie jestem nikim, żeby to sprawdzić. Ja się dostosowuje do realiów. Ale jestem nadzwyczajnie pozytywnie nastawiony do tego, że ludzie są uczciwi. A my im damy ankietę do wypełnienia przed wejściem do restauracji. Jeśli ta osoba deklaruje, że ta osoba jest zaszczepiona, to ja jej wierzę.

Jesteście fanami kuchni restauracji Mateusza Gesslera?


Mateusz Gessler – tłusty czwartek 2019

Mateusz Gessler – tłusty czwartek 2019

Mateusz Gessler - gwiazdy sobotniego wydania Dzień Dobry TVN

Mateusz Gessler - gwiazdy sobotniego wydania Dzień Dobry TVN

scena z: Mateusz Gessler, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Mateusz Gessler, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Komentarze

 • Gość pisze:

  Fajny facet

 • Gość pisze:

  Nie rozumiem toku myslenia Wedlug twojej logiki polecam ruszyc glowa

 • Gość pisze:

  Ma swiadomosc ze gdyby wpuszczal tylko zaszczepionych to zyski poszlyby w dol Zaszczepieni i roznosza covida i choruja jaki o tym wie jak kazdy myslacy czlowiek

 • Gość pisze:

  Nie ogarniam was ludzie jesteście zaszczepieni roznosicie tak samo ba nawet gorzej bo uważacie ze was już żadna zaraza się nie ima. Na wczasy jeździcie bez kwarantann i sprawdzania czy czegoś nie przywlekkiscie, a mimo to TO WY boicie się ludzi którzy się nie zaszczepili no na Boga trochę pomyślunku.

 • Gość pisze:

  No to ten pan jest naiwny. Ja z obawy przed zakażeniem nie wejdę. Czyli sprawa jest jasna: ten pan zaprasza do swojej restauracji antycovidowców i antyszczepionkowców. Polecam zaszczepionym trzymać się z daleka od restauracji tego pana.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×