Ida Nowakowska komentuje sprawę Ani Wendzikowskiej i mobbingu w TVN. Tylko nam zdradziła, czy takie sytuacje zdarzały się w TVP

Ida Nowakowska, Anna Wendzikowska

Ida Nowakowska, Anna Wendzikowska

Ida Nowakowska o mobbingu w TVN i sprawie Anny Wendzikowskiej. Czy ona sama doświadczyła przekraczania granic w TVP?

Anna Wendzikowska, która niedawno odeszła z TVN, wyznała, że była mobbingowana podczas pracy w Dzień Dobry TVNZrobiła to za pośrednictwem oświadczenia, które zamieściła na swoim profilu na Instagramie.

Byłam poniżana, gnębiona, codziennie drżałam o pracę. Niby „gwiazda telewizji”, a ja byłam traktowana jak dziewczynka z podstawówki, którą co chwilę bije się po łapkach za każde niedociągnięcie. Tak naprawdę byłam w swoim schemacie niewidzialności, niedocenienia i ciągłego udowadniania swojej wartości. […] Kiedy zdjęto z anteny moje wejścia, w studio usłyszałam: „Sorry, Anka, nie oglądasz się”. Pomyślałam, cóż, trudno, chodzi o dobro programu. Ale coś mnie tknęło i sprawdziłam wyniki oglądalności z ostatnich tygodni. W momencie mojego wejścia wykres oglądalności pikował w górę. Wtedy usłyszałam: „oglądalność nie jest najważniejsza” – brzmi jego fragment.

Reporterka Jastrząb Post porozmawiała na ten temat z Idą Nowakowską z TVP.

Ida Nowakowska o mobbingu w TVN i Annie  Wendzikowskiej

Nasza rozmówczyni wspiera Anię.

To musi być bardzo dla niej trudne. Myślę, że to nie jest zależne od stacji, tylko każda osoba, która doświadczyła czegoś tak trudnego, powinna o tym powiedzieć. Kobiety i mężczyźni są teraz silni, mają duże wsparcie. O wiele więcej słyszymy takiej prawdy. Uwielbiam cytat Mackiewicza – „Tylko prawda jest ciekawa” i myślę, że ta prawda wychodzi na jaw. Ale też nie wiem, Nie miałam okazji rozmawiać tak osobiście. Myślę, że jakby się usiadło z drugą osobą, to zrozumiałoby się wiele rzeczy. Natomiast jest to bardzo delikatny temat i trzeba liczyć słowa, żeby nikogo nie urazić.

Czy ona sama doświadczyła przekraczania granic w TVP?

Nigdy w życiu nie miałam takiej sytuacji. Nikt mi nigdy nie mówił, co mam mówić. Mogę powiedzieć tylko bardzo dobre słowach o osobach, które tworzą dane programy – są świetne, bardzo profesjonalne, bardzo ciepłe. Ja kocham swoje miejsce pracy i nie mówię tego, aby się komuś podlizać, tylko mówię szczerze. Myślę, że osoby, które tworzą te programy, powinny być docenione, bo ich nie widać. A to o wszystko jest na takim poziomie profesjonalizmu właśnie dzięki tym ludziom.

A was kiedyś spotkał mobbing?


Ida Nowakowska i Jack Harndon – Party Fashion Night 2022

Ida Nowakowska i Jack Harndon – Party Fashion Night 2022

Anna Wendzikowska

Anna Wendzikowska

Ida Nowakowska - gdyńska premiera filmu Ania

Ida Nowakowska - gdyńska premiera filmu Ania

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×