Szukaj

TYLKO U NAS! Edyta Górniak przed preselekcjami do Eurowizji 2016: Jak powstało „Grateful”? Kogo się obawia najbardziej? Co jeśli nie wygra?

Edyta Górniak o Eurowizji 2016

Edyta Górniak o Eurowizji 2016

Edyta Górniak o obawach przed preselekcjami do Eurowizji 2016

Edyta Górniak wie, jak zadbać o swoich fanów. Kilka dni temu zagrała dla nich prywatny koncert w Warszawie. Każdy, kto uwielbia gwiazdę celebruje chwile, które może spędzić z diwą. Nie może to dziwić, ponieważ wokalistka skrupulatnie dobiera repertuar, którym raczy swoich słuchaczy. Tak było w miniony poniedziałek, podczas zamkniętego koncertu w Teatrze Dramatycznym.

Zobacz: Akustyczna wersja „Your High”. Takiego wykonania jeszcze nie słyszeliście

Przed artystką bardzo ważny dzień. Już 5 marca odbędzie się koncert preselekcyjny do Eurowizji 2016. To wtedy dowiemy się, kto będzie reprezentował Polskę w konkursie. Czy to będzie Edyta GórniakGrateful?

W rozmowie z Jastrząb Post Edyta Górniak zdradziła, czy obawia się swoich konkurentów 

Kiedyś miałam z jednej strony łatwiej, dlatego, że byłam wytypowana przez telewizję. Jako osoba młodego pokolenia, już wtedy miałam duże doświadczenie w pracy z ponad stu osobową orkiestrą symfoniczną (a to było warunkiem). Dzisiaj staję do konkursu z młodszymi od siebie kolegami, idzie nowe pokolenie i nie jest to wcale oczywiste, że moje doświadczenie może wygrać, a ten utwór akurat ludzie pokochają najmocniej. Ja go kocham, a to, że on został tak pozytywnie przyjęty przez ludzi i radia, a my dostajemy mnóstwo gratulacji z Europy i zapytań o przesłanie utworu dobrej jakości, bo chcą go emitować, to jest dla mnie wielkie wydarzenie. Powiem uczciwie, że gdyby zdarzyło się tak, że pojedziemy i będziemy walczyć o zwycięstwo dla Polski, to szczerze? Nawet nie wiem, co będzie to dla mnie znaczyło. Będę bardzo mocno się koncentrowała, aby wszystko dobrze poszło. Na pewno będę myślała o Wiktorze, którego fizycznie nie będzie ze mną, ale będą te osoby, które są częścią mojego życia zawodowego. Moment, gdy jestem sama przy mikrofonie, to walka, którą muszę stoczyć sama ze sobą i zachować czystość umysłu.  

Fani Edyty Górniak nie przyjmują nawet do wiadomości tego, że ich idolka może przegrać preselekcje. Sama artystka zdaje się jednak z tym liczyć

Liczę się z tym, że mogę nie przejść dalej. Nie planowałam udziału w Eurowizji, ale zaplanowałam letnią trasę koncertową w Polsce. Gdyby zdarzyło się, że nie przejdę to po prostu nie zmienię swojego kalendarza, który był zaplanowany. Wszystko się rozstrzygnie w sobotę. Muszę oddać serce w tym utworze. Cieszę się, że tak otwierają się serca ludzi na ten utwór. Wcale nie musi mi dobrze pójść, bo utwór trwa trzy minuty i można popełnić mnóstwo błędów. Można się zdekoncentrować czy zapomnieć tekstu. Będę się modliła, aby było jak najpiękniej. Każdemu z nas zależy i każdy z nas znalazł w sobie odwagę, by zdecydować się na tę walkę. Czuję się odsłonięta. Mimo wszystko postanowiłam spróbować. Kiedy usłyszałam pierwsze dźwięki utworu Grateful, to zobaczyłam obrazy. Na ich podstawie powstał tekst. Wyobraziłam sobie, że jakby był ostatni dzień mojego życia, to co bym robiła. Napisałabym list do Pana Boga i podziękowała za te rzeczy, które wypisałam na kartce. Schowałam ten utwór w szufladzie. Jak wyciągnęłam go na światło dzienne, to pomyślałam, czy żałowałabym, gdybym nie zmierzyła się z nim raz jeszcze? Tak, żałowałabym. I dlatego się na to zdecydowałam 

Czy Edyta Górniak wygra preselekcje do Eurowizji 2016?

Zobacz: Takiego wykonania „To Nie Ja” nie słyszeliście dawno. Edyta zachwyciła na zamkniętym koncercie

Edyta Górniak - Recital w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

Edyta Górniak – Recital w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

Edyta Górniak o preselekcjach do Eurowizji 2016

Edyta Górniak o preselekcjach do Eurowizji 2016


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×