Szukaj

Pogrzeb Wojciecha Pszoniaka. Aktora pożegnali rodzina, przyjaciele i gwiazdy

Gwiazdy na pogrzebie Wojciecha Pszoniaka

Gwiazdy na pogrzebie Wojciecha Pszoniaka

Właśnie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Wojciecha Pszoniaka. Artysta przegrał walkę z nowotworem. Kto towarzyszył mu w ostatniej drodze?

Informacja o śmierci Wojciecha Pszoniaka obiegła media 19 października. Aktor przez długi czas zmagał się z chorobą nowotworową. Niestety tę walkę przegrał. Do końca przebywał w swoim domu, jednak ostatnie kilka dni był zmuszony spędzić w szpitalu. Mężczyzna zmarł o godzinie 6.08, o czym poinformował jego wieloletni przyjaciel – ksiądz Andrzej Luter.

Odszedł Wojciech Pszoniak, jeden z kolosów powojennego teatru i filmu. Będzie żył wiecznie dzięki swoim rolom.

To stwierdzenie księdza należy do bardzo trafnych, ponieważ dzięki odgrywanym rolom aktor pozostanie na zawsze w pamięci swoich fanów. W ostatnich dniach życia jego stan znacznie się pogorszył, o czym ksiądz opowiedział na łamach tygodnika Więź.

Bywałem u niego w ostatnich tygodniach, dniach i godzinach życia. Pragnął sakramentów, ale i rozmów. Jedna z nich, na dwa tygodnie przed śmiercią, trwała kilka godzin. Tydzień później kolejne spotkanie, ale to już było bardziej milczenie, i bezradność. Wielki aktor nie mógł już nic powiedzieć, każde słowo przychodziło mu z trudnością.

Kondolencje w social mediach zamieścili między innymi Radosław Sikorski i Małgorzata Kidawa-Błońska. W dniu Wszystkich Świętych wspominała go także Małgorzata Kożuchowska.

Pogrzeb Wojciecha Pszoniaka

3 listopada odbył się pogrzeb znanego i cenionego aktora. Ze względu na panującą pandemię była to skromna uroczystość. Niestety nie wszyscy mogli pożegnać swojego przyjaciela. Msza święta, która została odprawiona w Kościele Środowisk Twórczych przy pl. Teatralnym w Warszawie, rozpoczęła się o godzinie 12.30. Po pożegnaniu prochy aktora zostaną złożone na warszawskich Powązkach Wojskowych.

Na nabożeństwie pojawili się między innymi Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski z żoną, Ewa Wiśniewska, Jerzy Radziwiłllowicz, Olgierd Łukaszewicz, Maja Komorowska, Daniel Passent, Tadeusz Chudecki. Daniel Olbrychski zdecydował się na kilka słów wspomnień i wygłosił poruszającą przemowę podczas mszy. Aktora żegnała także najbliższa rodzina.


Daniel Olbrychski pogrzeb Wojciecha Pszoniaka

Daniel Olbrychski pogrzeb Wojciecha Pszoniaka

Pogrzeb Wojciecha Pszoniaka

Pogrzeb Wojciecha Pszoniaka

Pogrzeb Wojciecha Pszoniaka

Pogrzeb Wojciecha Pszoniaka

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×