Zapytali Żmudę Trzebiatowską o Instagram. Tak się dała ponieść emocjom, że aż oberwało się Julii Wieniawie. „Mogę być głupia, ale…”

Marta Żmuda Trzebiatowska i Julia Wieniawa

Marta Żmuda Trzebiatowska i Julia Wieniawa

Marta Żmuda Trzebiatowska ubolewa nad dzisiejszym światem. Tęskni za czasami, kiedy do ról obsadzano aktorów, a nie influencerów. Kogo miała na myśli?

Marta Żmuda Trzebiatowska swoje pierwsze kroki w karierze stawiała 16 lat temu. Aktorka zadebiutowała wtedy w serialu Dom niespokojnej starości. 37-latka nie może narzekać na brak zleceń. Regularnie pojawia się w największych produkcjach filmowych i serialowych w kraju. Marta jest idealnym przykładem na to, że można połączyć życie prywatne z zawodowym. Jest mężatką oraz szczęśliwą matką dwojga dzieci.

Życie aktorki nie zawsze było usłane różami. Często spotykała się z wieloma przeciwnościami losu. Jej przekleństwem była uroda, która według wielu reżyserów była „zbyt ładna”:

Bardzo często słyszę na castingu, że „no nie”, bo ja za dobrze wyglądam do tej roli. I to mnie wkurza, bo ja mogę wyglądać też źle. Przecież to jest aktorstwo. Wcześniej byłam brzydulą, w liceum przeszłam metamorfozę i zaczęłam się podobać moim kolegom. Nigdy wtedy nikomu nie przysłaniało tego, co ja mam w głowie. Kiedy jesteś aktorką to nagle taka łatka jest, że w takim razie pewnie nie masz za wiele do powiedzenia – opowiedziała z rozgoryczeniem w podcaście Żurnalisty.

Żmuda Trzebiatowska szczerze o Instagramowym światku

Marta Żmuda Trzebiatowska zaczynała swoją karierę w czasach, kiedy świat cyfrowy dopiero raczkował. Nie ukrywa, że długo zwlekała z założeniem profilu na Instagramie:

Długo broniłam się przed założeniem Instagrama. Ostatnio miałam taki kryzys, że chciałam go zlikwidować.

W dalszej części wypowiedzi zdradziła, dlaczego nie lubi social mediowego światka:

Ja mam problem z głupotą. Mam wrażenie, że to wszystko jest infantylne, puste, takie próżne. Mogę być głupia, ale nie chce tam udostępniać takich bzdur. Moja profesor nie lubiła bylejakości, niechlujstwa. Była taką damą. Damą słowa i teatru. To mi imponuje. Instagram jest kreacją – grzmi.

Aktorka dała pstryczka w nos młodym aktorom, którzy mogą się pochwalić dużymi zasięgali w sieci, w której nierzadko relacjonują swoje życie prywatne. Chcąc nie chcąc dała pstryczka w nos królowej Instagrama w Polsce i gwieździe seriali – Julii Wieniawie:

Tęsknię za czasami, kiedy aktor był tajemnicą. Chciałabym, żeby wróciły czasy, kiedy nie obsadzało się aktorów po ilości followersów na Instagramie.

Co o tym sądzicie?


Marta Żmuda Trzebiatowska - ślub Edwarda Miszczaka i Anny Cieślak

Marta Żmuda Trzebiatowska - ślub Edwarda Miszczaka i Anny Cieślak

Marta Żmuda Trzebiatowska w obiektywie męża

Marta Żmuda Trzebiatowska w obiektywie męża

Nikodem Rozbicki i Julia Wieniawa w takich samych stylizacjach - 14. Mastercard Off Camera

Nikodem Rozbicki i Julia Wieniawa w takich samych stylizacjach - 14. Mastercard Off Camera

Komentarze

 • Gość 2 pisze:

  Pani Marto zawsze była pani jest i będzie aktorką taka prawdziwą nie kupioną na dodatek śliczną i inteligętną pozdrawiam

 • Gośćgosc3 pisze:

  Jest ładną kobietą 😘

 • Gość pisze:

  W punkt. Dawno już nie oglądam telewizji, zwłaszcza stacji komercyjnych i ich totalnego badziewia.

 • Gość pisze:

  Popieram Panią Pani Marto

 • Artur pisze:

  Mądra i ładna, zdolna aktorka i skromna kobieta, a w dzisiejszych czasach to, niestety, coraz większa rzadkość. Pani Marta znana jest z wielu ról filmowych, gdzie w parze z urodą ukazuje warsztat aktorski, czego brakuje niektórym „gwiazdkom” od jednej roli

 • Gośćlidka pisze:

  To wszystko prawda. Jedna z madrzejszych aktorek do tego piekna i skromna.

 • GośćWojewódzki pisze:

  Jest śliczna

 • Monika pisze:

  Zgadzam się w 100% .Osoby mają wyuczone zawody ,a do roli obsadzają dziewczyny które uśmiechają się ładnie na Instagramie???Do czego ten świat dąży???Też czułabym się pokrzywdzona gdyby na moje miejsce trafiła osoba która w tym kierunku nie robiła absolutnie nic i korzysta na całego bo ma milion followersow.Takie osoby nie mają za grosz wstydu.Trzeba mówić o tym głośno i angażować osoby wykształcone które wiedzą co mają robić w danym fachu .

  • MM pisze:

   Pani Moniko ,niestety nie dotyczy to tylko aktorstwa. Światem niestety rządzi pieniądz a nie talent. Doświadczam tego na co dzień …. proszę popatrzeć choćby na reklamy (to jakby pierwsze skojarzenie jakie mi się nasunęło ). Do reklam często biorą osoby z pierwszych stron gazet, które inkasują niebotyczne kwoty a nie anonimowe piękne modelki, które zrobiłyby to za mniejsze pieniądze a pozwoliłoby im się utrzymać i pójść dalej . W rezultacie kupując produkty marki którą to reklamują celebryci płacimy za to my ,nikt inny. Szkoda …. Zgadzam się z Panią w 100%.

 • Gość pisze:

  Wieniawa prostytutka medialna sprzedała już wszystko

 • Gość pisze:

  Nie sposób się nie zgodzić z Panią Martą.

 • GośćKika pisze:

  Boże jaką ona gwiazdą ludzie opanujcie się gwiazdy to były kiedyś a nie teraz byle jaki film gwiazda i już gwiazda albo celebrytka

 • Gośćas pisze:

  Ma Pani rację,typy Wieniawa grają w teatrze to już szczyt..przestałam chodzić do teatru przez taką obsadę..

 • Gość Teresa pisze:

  tak..ma Pani rację..wszystko na sprzedaż
  a gdzie tajemnica??…gdzie zwykła przyzwoitość???gdzie w tym wszystkim człowiek??…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×