Wojciech Cejrowski wraca do TVP? Ujawnił kulisy rozmów z Jackiem Kurskim. Takiego programu jeszcze nie prowadził

Wojciech Cejrowski poprowadzi program w TVP?

Od początku tego roku w Telewizji Polskiej zaszło sporo zmian. Ze stacją pożegnało się wielu znanych i cenionych dziennikarzy, między innymi Piotr Kraśko, Beata Tadla, czy też Hanna Lis. Na antenę przywrócono też programy, które zostały zdjęte ze stacji kilka, a nawet kilkanaście lat temu. Wszystko to za sprawą działań nowego prezesa telewizji publicznej – Jacka Kurskiego.

Okazuje się, że nowy prezes stacji spowodował rewolucję nie tylko w kwestii zwolnień, ale także zatrudnień. Jak dowiadujemy się z tygodnika Do Rzeczy, Jacek Kurski chciał zatrudnić do nowego programu Wojciecha Cejrowskiego! Podróżnik otrzymał telefon od szefa TVP na początku roku.

Prezes Kurski zatelefonował do mnie raz, w styczniu. Chciał, żebym robił program polityczny, a ja się zgodziłem. Gadaliśmy 30 minut. W ciągu tygodnia mieli mi dosłać szczegóły zamówienia. Nie dosłali. – relacjonuje

Miesiąc później dyrektor TVP 2, Marcin Chmiel udzielił wywiadu, w którym powiedział, że w Telewizji Polskiej nie ma miejsca dla Wojciecha Cejrowskiego:

Raczej nie, jeśli już, to we wcieleniu podróżniczym, ale… raczej nie, bo stawiamy teraz na młodych

A jak publicysta ocenia pierwsze miesiące rządów PIS?

Prawda jest ważniejsza od obiektywizmu. Każda władza potrzebuje jakiejś tuby informacyjnej. (…) TVP i Polskie Radio powinny się nazywać Telewizją rządową i nie mielibyśmy tych głupich rozmów o obiektywizmie.

Jego zdaniem, partia powinna była jeszcze przed wyborami opublikować i skonsultować wszystkie ustawy i dekrety, którymi obecnie się zajmuje.

Zgadzacie się zz Wojciechem?

Żałujecie, że nie poprowadzi programu politycznego?

Zobacz: Kolejny program wraca do TVP 1 po jedenastu latach. Władze stacji zapewniają, że to element wypełniania misji

Wojciech Cejrowski otrzymał propozycję poprowadzenia programu politycznego w Telewizji Polskiej

Wojciech Cejrowski otrzymał propozycję poprowadzenia programu politycznego w Telewizji Polskiej

Jacek Kurski, nowy prezes TVP

Jacek Kurski, nowy prezes TVP


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×