„Titanic”. To nie Leonardo DiCaprio miał zagrać Jacka. W pierwszej kolejności propozycję dostał inny przystojniak

Titanic

Titanic

Leonardo DiCaprio i Kate Winslet urodzili się, aby zagrać w Titanicu. Trudno wyobrazić sobie kogoś innego niż tych dwoje w rolach Jacka i Rose. Jednak mało brakowało, a ktoś inny zagrałby te postacie. Kto?

Dzięki filmowi Titanic Leonardo DiCaprio i Kate Winslet stali się nie tylko jeszcze bardziej sławni, ale też zostali najlepszymi przyjaciółmi i są nimi do dziś, a ich znajomi twierdzą, że są teraz bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak mało brakowało, a nie spotkaliby się na planie, bo wierzcie lub nie, ale kilku innych aktorów z listy A mogło przyjąć ich role.

Kto miał zagrać w Titanicu, zanim rolę dostał DiCaprio?

Jedną z osób, które rywalizowały z DiCaprio o rolę w Titanicu, był Johnny Depp. Obaj aktorzy mieli możliwość zagrania Jacka Dawsona w epickim filmie Jamesa Camerona. A dla tych, którzy nie pamiętają, pracowali już wcześniej przy jednym filmie. W 1993 roku pokazali swój geniusz w niezależnym filmie Co gryzie Gilberta Grape’a.

W filmie DiCaprio gra autystycznego młodszego brata Deppa. Na poczet tej roli Leonardo odrzucił główną rolę w Hocus Pocus, wszystko, aby zagrać w filmie obok Johnny’ego. Jednak pomimo tego, jak bardzo był podekscytowany pracą z tak znanym już wtedy aktorem, ten przyznaje, że znęcał się nad DiCaprio na planie.

Z jakiegoś powodu był to dla mnie trudny czas, ten film. Nie wiem dlaczego. Torturowałem go.

Depp dodaje, że bardzo szanuje DiCaprio jako aktora.

Powiedziałbym, że absolutną prawdą jest to, że bardzo szanuję Leo. Pracował naprawdę ciężko nad tym filmem i spędził dużo czasu na badaniach. Przyszedł na plan i był gotowy do ciężkiej pracy, był perfekcyjnie przygotowany.

Johnny był jednym z aktorów, którzy byli brani pod uwagę do roli Jacka w Titanicu. Chociaż ostatecznie rolę tę otrzymał DiCaprio, można śmiało powiedzieć, że kariera Deppa, mimo że nie został obsadzony w filmie, świetnie się rozwijała. Zagrał innego Jacka, który także spędza czas na statku i z którym do dzisiaj jest kojarzony przez wielu widzów, mamy na myśli oczywiście Sparrow’a z wszystkich części Piratów z Karaibów.

Oprócz Deepa James Cameron miał na myśli jeszcze kilku aktorów do roli Jacka Dawsona. Należą do nich Christian Bale, Billy Crudup, Brad Pitt, Stephen Dorff, Matthew McConaughey, Chris O’Donnell, River Phoenix i Macaulay Culkin. Niezła lista, prawda?


Johnny Depp

Johnny Depp

"Titanic", Instagram

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w filmie

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w filmie "Titanic", Instagram

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×