Robert Lewandowski opisał ostatnie chwile życia swojego ojca: „Mam nadzieję, że przynajmniej nie cierpiał „

Robert Lewandowski z Krzysztofem Lewandowskim

Robert Lewandowski z Krzysztofem Lewandowskim

Robert Lewandowski opowiada o swoim ojcu

Robert Lewandowski wspomina swojego ojca. Piłkarz w przejmujących słowach opowiedział o tym, jak wyglądało życie po jego śmierci. 

Robert Lewandowski jest obecnie u szczytu swojej wielkiej sportowej kariery. Jako piłkarz osiągnął już prawie wszystko, poza wymarzonym pucharem zdobytym w Lidze Mistrzów. Niestety na ten sukces Robert jeszcze musi poczekać, bowiem jego niemiecki klub Bayern odpadł z rozgrywek. Prywatnie Lewandowski jest szczęśliwym mężem pięknej Anny Lewandowskiej, z którą wspólnie wychowuje słodką córeczkę Klarę.

Robert w wywiadach często podkreśla, że to rodzice pomogli mu osiągnąć sukces. Chociaż dość sporo wiadomo o jego mamie Iwonie Lewandowskiej, piłkarz znacznie rzadziej dzieli się wspomnieniami o swoim zmarłym ojcu. Stracił go, gdy był jeszcze nastolatkiem.

Kim był ojciec Roberta Lewandowskiego?

Tym razem zrobił wyjątek i opowiedział o nim w poruszającym wywiadzie dla Przeglądu Sportowego. Krzysztof Lewandowski był wielkim mentorem i autorytetem dla Roberta. To ojciec zawsze wspierał swojego syna i dopingował w sportowych sukcesach na początku kariery.

Niestety, 14 lat temu ukochany ojciec piłkarza zmarł nagle. O tym traumatycznym wydarzeniu Lewandowski opowiada na łamach magazynu:

Ojciec lubił napić się alkoholu, wtedy wypił za dużo. Zapomniał wziąć tabletek. Zasnął, już się nie obudził. Mam nadzieję, że przynajmniej nie cierpiał – wyznał Robert

Robert bardzo tęskni za ojcem, jak sam twierdzi jest przekonany, że nadal nad nim czuwa:

 Często chciałem pogadać jak facet z facetem, dowiedzieć się, co powinienem zrobić, zapytać, czy dobrze postępuje, ale nie miałem kogo. Była mama, Milena, ale kobiety inaczej patrzą na pewne sprawy. Brakowało mi ojca, do którego mógłbym się zgłosić. Przez wiele lat musiałem więc sobie radzić sam – zdradził Robert

W wywiadzie Lewy opowiedział także o tym, jak bardzo się zmieniło jego życie po śmierci ojca:

Myślę, że te kilka lat spowodowało, że stałem się osobą, która nie mówi o swoich emocjach, nie potrafi rozmawiać, która próbuje załatwić wszystko we własnym zakresie. To był dla mnie naprawdę trudny czas. Bardzo mi go brakuje. Czasem chciałbym po prostu z nim posiedzieć przy stole, pogadać. Tak wiele mu pokazać, zabrać na mecz, by mógł mnie zobaczyć, zrobić coś dla niego.

Cały poruszający wywiad z Robertem znajdziecie w Przeglądzie sportowym.

To była walka o życie. Robert Lewandowski o ciężkim porodzie swojej żony: „Widziałem ten ból, najgorsza była moja niemoc”

Robert i Anna Lewandowscy zanim zostali milionerami żyli za 1200 złotych miesięcznie. Tak wyglądało ich mieszkanko

Nowe zdjęcie Roberta Lewandowskiego z Klarą podbija sieć! Piłkarz zdobył się na poruszające wyznanie


Robert Lewandowski z Klarą Lewandowską

Robert Lewandowski z Klarą Lewandowską

Robert Lewandowski z Krzysztofem Lewandowskim

Robert Lewandowski z Krzysztofem Lewandowskim

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski na romantycznej kolacji

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski na romantycznej kolacji

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×