Szukaj

Punkty dla Polski na Eurowizji 2016. Jakie kraje głosowały na Michała Szpaka?

Punktacja na Eurowizji 2016 dla Polski

Punktacja na Eurowizji 2016 dla Polski

Punktacja na Eurowizji 2016 dla Polski

Kto na Eurowizji 2016 głosował na Michała Szpaka? Jakie kraje przyznały punkty Polsce? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w niedzielę 15 maja. Wtedy na oficjalnej stronie Eurowizji pojawią się wyniki zarówno z głosowania jurorów, jak i telewidzów. W których państwach Color Of Your Life miało największe poparcie? Wyniki Eurowizji 2016 zostaną opublikowane także na Jastrząb Post.

Zanim jednak dowiemy się, ile punktów na Eurowizji 2016 dostała Polska, warto zwrócić uwagę, że w drugim półfinale z udziałem Michała Szpaka mamy wielu „eurowizyjnych przyjaciół”, którzy często nagradzają nasze piosenki.

W półfinale na Michała Szpaka mogą głosować: Wielka Brytania, Irlandia, Norwegia, Belgia, Włochy, Ukraina czy Litwa. W tych krajach żyje liczna Polonia. Statystyki również mówią same za siebie. Spójrzcie tylko, ile punktów dostała Polska na Eurowizji w historii całego konkursu:

  1. Niemcy – 56
  2. Austria – 34
  3. Francja – 31
  4. Litwa – 26
  5. Bośnia i Hercegowina – 25

Przypomnijmy, że polskie punkty na Eurowizji 2016 poda Anna Popek.

Zobacz: Jak głosować na Michała Szpaka na Eurowizji 2016? Numery telefonów z zagranicy

Które kraje głosują na Polskę na Eurowizji?

W poprzednich latach mogliśmy przekonać się, że Polacy za granicą chętnie głosują na polskie piosenki. Zarówno Monika Kuszyńska oraz Donatan i Cleo mogli liczyć na Eurowizji na smsy od Polonii. Warto też przypomnieć wsparcie, jakie otrzymała Isis Gee, na którą w 2008 roku zagłosowali tylko Polacy z Irlandii i Wielkiej Brytanii. Gdyby nie oni, gwiazda zakończyłaby konkurs z „0” na koncie.

Czekamy teraz na punktację Michała Szpaka na Eurowizji 2016. Pamiętajcie, że w 50% na wynik wpływ ma profesjonalne jury.

Zobacz: Aplikacja do głosowania na Eurowizji 2016!

Punktacja na Eurowizji 2016 dla Polski. Jakie kraje zagłosowały na Michała Szpaka?

Punktacja na Eurowizji 2016 dla Polski. Jakie kraje zagłosowały na Michała Szpaka?


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×