Szukaj

Po pogrzebie Krawczyka jeszcze długo jedna z osób oddawała mu hołd nad grobem. Co działo się, gdy cmentarz opuściły tłumy?

Andrzej Kosmala i Krzysztof Krawczyk

Andrzej Kosmala i Krzysztof Krawczyk

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka przyciągnął tłumy, które pożegnały legendarnego artystę. Jedna z osób, która wzięła udział w uroczystościach, opuściła cmentarz jako ostatnia.  

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Dwa dni wcześniej opuścił szpital, gdzie trafił w związku z zachorowaniem na koronawirusa. To jednak nie COVID-19, a choroby współistniejące doprowadziły do jego śmierci:

Przyczyną śmierci Krzysztofa Krawczyka były choroby współistniejące. Artysta zasłabł i dziś trafił do łódzkiej placówki – poinformowano w specjalnym wydaniu Serwisu Info.

Zobacz: Przyczyną śmierci Krawczyka nie był koronawirus. Żona i przyjaciel artysty zdradzili szczegóły

Pogrzeb Krawczyka. Andrzej Kosmala i jego zachowanie na cmentarzu

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w sobotę, 10 kwietnia. Artyście podczas ostatniej drogi towarzyszyli rodzina, przyjaciele, a także fani, którzy tłumnie gromadzili się przed świątynią. Podczas ceremonii nie brakowało poruszających wystąpień. Głos zabrał m.in. wieloletni przyjaciel i menadżer artysty, Andrzej Kosmala, który w imieniu wdowy przekazał kilka słów:

Poprosiła  twoja ukochana żona Ewa, bym powiedział w tym momencie kilka słów, których ona nie ma siły dziś w tej ciężkiej dla niej chwili powiedzieć. Prosiła mnie bym powiedział krótko: „Nie żegnaj, lecz do widzenia”. Bo cóż powiedzieć w takiej chwili.

Kosmala dodał, że muzyk nie zmarnował swojego talentu, który na zawsze będziemy mogli podziwiać, wracając do jego twórczości:

Bóg dał ci talent, a ty tego daru nie zmarnowałeś. Nie wszystko umiera, kiedy odchodzi tak wielki artysta. Na ostatniej swojej płycie, która nosi znaczący tytuł Horyzont, śpiewasz tekstem Macieja Świtańskiego: „Horyzont wzywa za swój brzeg, do niego ciągle podążamy. Jedyna droga, jeden cel idziemy wciąż i wciąż czekamy”. Ty przyjacielu już jesteś za tym horyzontem, a my wciąż czekamy. Do zobaczenia Krzysztofie.

Andrzej Kosmala na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Zobacz: Pogrzeb Krawczyka. Żona zdobyła się na kilka przejmujących słów. Na pożegnanie ucałowała trumnę

Po mszy uroczystości przeniosły się na cmentarz w Grotnikach, gdzie został pochowany artysta. Biskup Andrzej Długosz zwrócił się do obecnych osób. Podziękował im za to, że towarzyszyli zmarłemu podczas ostatniej drogi:

Chciałbym jeszcze raz w imieniu żony Krzysztofa, Ewy, jego syna Krzysztofa Juniora, brata Andrzeja złożyć staropolskie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy Krzysiowi oddali ostatnią posługę. Niech Bóg wam stokrotnie wynagrodzi. Także Andrzejku dzięki za stałą obecność w życiu Krzysztofa. Bóg zapłać.

Wirtualna Polska donosi, że gdy tłum żałobników powoli się rozchodził, Andrzej Kosmala zdobył się na piękny gest, którym udowodnił, że był prawdziwym przyjacielem Krzysztofa. Wspierał Ewę Krawczyk i wiernie stał nad grobem muzyka długo po zakończeniu uroczystości. Był jedną z ostatnich osób, która opuściła to miejsce.


Andrzej Kosmala na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Dodaj komentarz

 • halina pisze:

  szopka na cmentarzu ani słowa dziekuje od Ewy, tylko droczenie się o miejsce Lichtmana i Juniora Krawczyka w kosciele to wstyd.a słowo jak dziekuję dla wszystkich nie potrafiła powiedziec ot zona

 • Gość pisze:

  WIELKA Strata. Wielki smutek. ❤❤❤❤❤🌹🌹🌹🌹🌹

 • Elizabeth pisze:

  Przylaczam sie rowniez do Kondolencji.Glebkie Wyrazy Wspolczucia dla Syna i Pana Andrzeja.

 • Irena pisze:

  Wspaniały artysta, przejmujące z życia wzięte teksty w melodyjnych piosenkach, uwielbiany przez starszych jak i młodych, pięlny silny głos, przyjazny dla zwykłych ludzi, będzie nam Ciebie śp.+ brakować, spoczywaj w pokoju.

 • Ada pisze:

  Najszczersze wyrazy współczucia dla syna z powodu śmierci ojca oraz brata Andrzeja z powodu straty brata. Panowie modlę się za Was.

 • Gość pisze:

  nie wstydzil sie wierzyc w Boga,kochac żonę…

  • szacunek pisze:

   dokladnie, tez o tym pomuyslalam, w dzisuejszych czasach gdy gwiazdeczki bez talentu udaja niewiadomo jakie wazne persony, BOga sie sstydza, kraju sie wstydza bo yo wedle nich zacofanie i tylko winduja co zachodnie, ten czlowiek nie stydzil sie sie chgocny kpili. szacunek Panie Krzysztofie.

 • Gość pisze:

  I to jest przyjaciel !
  A rodzina w momencie uciekła !

 • Ida pisze:

  Żal Wielka strata dla wszystkich. Widać że pan Kosmala okazał się przyjacielem do końca. A gdzie był Syn bo nie widziałam może przez te maseczki. Będzie smutno bez Pana Krawczyka i jego piosenek. Nikt jego nie zastąpi. Tego jestem pewna.

 • Gość pisze:

  Pozostaly piekne melodyjne piosenki , senowne teksty

 • Mirka pisze:

  Nie jestem w stanie wyrazić jak OGROMNIE mi żal bo odszedł WIELKI ARTYSTA Krzysztof Krawczyk. Pozostały piękne piosenki,tak mądre teksty ,melodie już na zawsze.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×