Rodzina Alicji Bachledy-Curuś wiele zawdzięcza Janowi Pawłowi II. Sekret wyszedł na jaw po latach: „To był cud”

Rodzina Alicji Bachledy-Curuś wiele zawdzięcza Janowi Pawłowi II

Rodzina Alicji Bachledy-Curuś wiele zawdzięcza Janowi Pawłowi II

Nowe informacje nt. Tadeusza Bachledy-Curusia. Ojciec aktorki Alicji wiele zawdzięcza Jana Pawłowi II. O szczegółach opowiedział jego brat, Adam. 

Przed kilkoma dniami premierę miał reportaż Franciszkańska 3 poświęcony działalności Karola Wojtyły w latach 60. Przyszły papież Jan Paweł II został oskarżony o tuszowanie przestępstw pedofilskich duchownych. Materiał spotkał się ze skrajnymi reakcjami Polaków. Część z nich krytykuje papieża, a jeszcze inni – nie dają wiary w oskarżenia tak ciężkiego kalibru.

Do grona krytyków można niewątpliwie zaliczyć Natalię Siwiec oraz Paulinę Młynarską. Pierwsza z nich zamieściła krótki, aczkolwiek dosadny komentarz na Instastory. Określiła w nim Kościół mianem „obrzydliwej instytucji”.

Paulina rozpisała się z kolei również o innych aspektach działalności pochodzącego z Polski papieża. Oskarżyła go i Kościół o nieodpowiednie działania, zwłaszcza jeśli chodzi o podejście do przestępstw pedofilskich, epidemii HIV oraz do kobiet.

Nie przeżywałam w związku z jego osobą żadnych osobistych emocji. Do czasu kiedy zdałam sobie sprawę , że jego obsesja dotycząca seksu i prezerwatyw to także odradzanie używania ich, gdy szalał HIV, a nie było jeszcze żadnych leków. Potem uświadomiłam sobie, że w Irlandii kościół prowadzi domy pracy niewolniczej dla „upadłych kobiet” i siłą odbiera im dzieci. To mi wystarczyło, żeby szefa tej instytucji uznać za osobę, która raczej nie zasługuje na uwielbienie jakim się cieszy. Były lata 80-te. O pedofilii jeszcze się nie mówiło. Kiedy zaczęły pojawiać się informacje na ten temat, a było to jeszcze za jego pontyfikatu, stało się dla mnie jasne, że on wie – rozpisała się Młynarska.

Zupełnie inaczej świętego Kościoła katolickiego ocenia rodzina Alicji Bachledy-Curuś. Jej wujek, Adam Bachleda-Curuś, będący byłym burmistrzem Zakopanego, udzielił wywiadu, w którym wziął w obronę papieża. Na tym nie koniec.

Rodzina Alicji Bachledy-Curuś wiele zawdzięcza papieżowi?

Były włodarz stolicy Podhala stanął w obronie Jana Pawła II podczas konferencji prasowej w swoim mieście.

Komuś na tym zależy, żeby nas skusić, żeby nas osłabić, żeby nas rozmyć i żebyśmy nie mieli tego światła międzynarodowego, jakim jest autorytet Jana Pawła II. Nie możemy sobie na to pozwolić i nie pozwolimy, bo jesteśmy jedną rodziną. Nie jest to przypadek, że dzieje się to akurat w tej chwili, kiedy Europą, światem wstrząsa jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń w historii tej ziemi. Polacy umieli wspaniale się znaleźć w kwestii pomocy naszym braciom z Ukrainy, ale nie wszystkim się to jednak podoba, a ponieważ nie można nas zaatakować w sposób militarny, to atakuje się nasz największy autorytet – oznajmił.

Adam Bachleda-Curuś ponadto udzielił wywiadu portalowi wp.pl, w którym zasugerował, że jego brat, Tadeusz – a więc ojciec Alicji, doznał uzdrowienia dzięki relikwii papieża. Przedmiot miał mu pomóc wyjść z białaczki.

Nie miał szans na przeszczep. Dałem mu wtedy relikwie św. Jana Pawła II i brat wyzdrowiał. Zbliża się teraz do 80. roku życia. Nawet profesor, który prowadził brata w tym ciężkim stanie, powiedział, że to był cud – oświadczył.

Samorządowiec zasugerował, że cała jego rodzina jest wdzięczna papieżowi.

I mogę zaświadczyć publicznie, że my w rodzinie doświadczyliśmy cudu z łaski św. Jana Pawła II.

To tłumaczy, dlaczego również Alicja zawsze wypowiada się pozytywnie na temat Jana Pawła II.

Alicja Bachleda-Curuś o Janie Pawle II

W 2023 roku aktorka zamieściła pamiątkowe zdjęcia z papieżem. W jego opisie wyznała, że dwukrotnie się z nim spotkała.

5 rocznica śmierci Jana Pawła II. Miałam okazje spotkać Ojca Świętego dwa razy. Po raz pierwszy przy okazji watykańskiej projekcji Pana Tadeusza, drugi raz z rodzinną pielgrzymką – zaczęła.

Pozwoliła sobie też na przypomnienie osiągnięć Karola Wojtyły jako aktora.

Ojciec Święty kochał ludzi a jego radość ze wspólnego przebywania udzielała się wszystkim. Ale również pamiętam uczucie nostalgii, jak po spotkaniach wracał, sam, do swoich kwater, rzucając na odchodnym „żal Was opuszczać”. Szczególnie dzisiaj wydaje mi się to wyjątkowo symboliczne. Utkwił mi też w pamięci Jego entuzjazm do sztuki. Kiedyś sam był aktorem, Pana Tadeusza znał na pamięć. W jednym z Jego listów do artystów napisał „Sztuka jest w swojej naturze swoistym wezwaniem (odwołaniem się) do tajemnicy”… – napisała w pochlebnym tonie.

Więcej dowiecie się poniżej.


Alicja Bachleda-Curuś i Jan Paweł II

Alicja Bachleda-Curuś i Jan Paweł II

Papież Jan Paweł II, 1978 rok

Papież Jan Paweł II, 1978 rok

Alicja Bachleda Curuś adoptowała psa z Ukrainy

Alicja Bachleda Curuś adoptowała psa z Ukrainy

Komentarze

 • Kot pisze:

  Jakoś nie widzę żeby żyła według zasad kościoła i JP2 co na to rodzice .

 • GośćByann pisze:

  Brawo ABC, tfz tsk uwazam

 • Gość pisze:

  mam nadzieję że do lekarzy nie będa chodzić niech ich cuda lecza debille skonczone

 • Agi pisze:

  JP2 był tylko człowiekiem. Ludzie zrobili z niego świętego. Przecież już dawno wiadomo było że papież ukrywał pedofilię w kościele. To jak go bronią i chcą zataić jego winę jest haniebne wobec ofiar pedofili.

  • Gość pisze:

   Więc ludzie nie są święci i wszyscy powinni być prześladowani. JP2 był bardziej świety niż ja i ty. Zazdrość to ułomność, nie zaleta. Nie sądzcie a nie będziecie sądzeni, zwłaszcza nie sadzcie na postawie doniesień mediów.

  • Gość pisze:

   Do Gość. O jakiej zazdrości i ułomności piszesz?…..Tak to są doniesienia medialne, bo właśnie dzięki mediom możemy w ogóle się dowiedzieć o fakcie pedofilii w kościele. Ty widać wolisz nie widzieć, nie słyszeć… tylko że prawda jest zawsze prawdą, nie jest kłamstwem.

 • Gość pisze:

  Nie obrażajmy w komentarzach. Każdy ma prawo do własnego zdania. Przecież mamy demokrację ?? Czy coś mnie ominęło ?

 • Gość pisze:

  Prawda. Ale ściek może tylko ściek lansować niestety. Straszne, okrutnie pazerne na kasę za wszelką cenę te celebryty, dobrze że są dobre wyjątki.

 • Gość pisze:

  Patocelebrtki zawsze z pradem a za przyslowiem ” z pradem plyna glownie smieci”

 • Gość pisze:

  Obrzydliwe te patocelebrytki! Przestańcie lansować ściek! Brawo Rodzina Bachledów!

  • Gość pisze:

   co to znaczy Lansować ścieki ? Ludzi lansować czy prawdę ? Rozumiem ze to napisała osoba religijna , która miłuje wszystkich ludzi i jest bardzo miłosierną , w związku z czym pójdzie do nieba

  • Gość pisze:

   Ja sądzę że ty jesteś bardziej obrzydliwa…

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×