Nie żyje były prezydent. Andrzej Duda wydał poruszający komunikat: „Jestem głęboko zasmucony”

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Andrzej Duda jest pogrążony w smutku po śmierci prezydenta. Dodał poruszający wpis na Twitterze, w którym złożył oficjalne kondolencje.

Andrzej Duda w zeszłym roku przekonał do siebie większość wyborców. Dzięki temu w zeszłorocznych wyborach prezydenckich udało mu się przejść do drugiej tury, w której rywalizował z Rafałem Trzaskowskim. Polityk przekonać do siebie większość wyborców. To sprawiło, że ponownie został wybrany Prezydentem RP. Swoją funkcję będzie pełnić do 2025 roku — potem odbędzie się następne głosowanie.

Na temat działalności Andrzeja Dudy co jakiś czas jest głośno w kolorowej prasie. Tak jak niedawno, gdy szerokim echem w mediach społecznościowych odbiła się wpadka pracowników Kancelarii Prezydenta. Zamiast przekazać, że polityk gościł w Budapeszcie, w social mediach pojawił się komunikat, z którego wynikało, że pojawił się w Bukareszcie, czyli stolicy Rumunii. Chociaż szybko ten błąd naprawiono, internauci nie popuścili tego płazem. Screeny w mgnieniu oka obiegły sieć (więcej tutaj).

Nie żyje były prezydent Jorge Sampaio. Andrzej Duda wydał poruszający komunikat

Andrzej Duda aktywnie działa w social mediach, gdzie nie tylko informuje o ważnych wydarzeniach i zagranicznych wizytach, ale także reaguje na smutne wieści. Niedawno na łamach Twittera złożył oficjalne kondolencje z powodu śmierci byłego prezydenta Portugalii. Jorge Sampaio zmarł w wieku 81 lat. Prezydent podkreślił, że bardzo zasmuciła go ta informacja:

Jestem głęboko zasmucony śmiercią byłego prezydenta Portugalii Jorge Sampaio, wybitnego męża stanu i obrońcy praw człowieka, wielkiego Europejczyka. Wkróce wezmę udział w spotkaniu Grupy Arraiolos, organu, który założył w 2003 roku. Dzięki niemu stał się nieśmiertelny.

Kim był Jorge Sampaio?

Jorge Sampaio miał 81 lat. Przez 10 lat był prezydentem Portugalii. Swoją funkcję sprawował w latach 1996 – 2006. To on zainicjował powstanie formatu spotkań europejskich szefów państwa. Po odejściu z urzędu prezydenta został specjalnym wysłannikiem, potem przedstawicielem sekretarza generalnego ONZ. Chociaż nie ujawniono przyczyn śmierci, wiadomo, że był hospitalizowany od 27 sierpnia, w związku z problemami z oddychaniem.


Agata Duda i Andrzej Duda - Narodowe Czytanie 2021

Agata Duda i Andrzej Duda - Narodowe Czytanie 2021

Andrzej Duda zaliczył sporą wpadkę

Andrzej Duda zaliczył sporą wpadkę

Andrzej i Agata Duda na otwarciu muzeum

Andrzej i Agata Duda na otwarciu muzeum

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×