Natalia Kukulska o wychowywaniu dzieci: „Nie miałam się na kim wzorować”. Wskazała największą macierzyńską porażkę

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska udzieliła wywiadu, w którym poruszyła kwestię macierzyństwa. Artystka przyznała, że nie wiedziała jak wychowywać dzieci, ponieważ nie miała wzorca. Jak sobie poradziła? 

Natalia Kukulska jest popularną piosenkarką, która bardzo szybko zyskała sympatię środowiska i fanów. Swoją karierę zaczęła już jako mała dziewczynka, nagrywając wraz ze swoim tatą, Jarosławem Kukulskim, płytę z utworami dla dzieci.

Wspomniany już Jarosław Kukulski był dla córki ogromnym wsparciem. Od najmłodszych lat dbał o jej rozwój. Mama Natalii KukulskiejAnna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej w 1980 roku. Mała Natalka miała wówczas tylko cztery latka, więc zapewne nie pamięta zbyt wiele. Jej wychowaniem oprócz taty zajęła się babcia Halina Szmeterling, z którą artystka była bardzo związana.

W 2000 roku wyszła za mąż za perkusistę Michała Dąbrówkę. Para doczekała się trojga dzieci: syna Janka i córek Anny i Laury.

Natalia Kukulska o wychowaniu dzieci

W najnowszym numerze magazynu VIVA! na okładce możemy zobaczyć właśnie Natalię Kukulską z córką Anią (czytaj więcej). W zamieszczonym w piśmie wywiadzie artystka opowiada o trudach macierzyństwa i o tym, że początkowo nie wiedziała, jak wychowywać dzieci, bo nie miała wzoru i doświadczenia. Syna urodziła w wieku 24 lat, i wśród swoich koleżanek była pierwszą mamą. Nie miała więc na kim się wzorować, ani zapytać o poradę. Jej sposobem na poradzenie sobie była niezawodna intuicja.

Nie czytałam poradników, działałam intuicyjnie. Nie miałam się na kim wzorować, bo wśród przyjaciółek pierwsza zostałam mamą.

Artystka mówi też o tym, że bardzo ważne w jej sposobie wychowania było wspólne spędzanie czasu.

Starałam się więc być matką taką, której można powiedzieć o wszystkim. Ciepłą, ale i wskazującą różne drogi, jak to ciepło domowe rozpalać. Bycie razem, wspólne posiłki. Na przykład zawsze gotowałam, prawie codziennie, a jeśli nie mogłam, to dbałam o to, by wszystko było przygotowane.

Natalia nie ukrywa, że bardzo ważna jest współpraca z mężem. Wskazała największy macierzyński błąd jaki mogą popełnić młodzi rodzice:

W wychowaniu staramy się być z Michałem jednomyślni. Błędem jest, gdy dziecko idzie do drugiego rodzica, wypraszając coś, czego się nie udało z pierwszym.

Internauci zachwycają się urodą i talentem dzieci piosenkarki. Córkę Anny na okładce Vivy porównują do Shakiry.


Natalia Kukulska i Ania Dąbrówka na okładka magazynu Viva!

Natalia Kukulska i Ania Dąbrówka na okładka magazynu Viva!

Natalia Kukulska z córkami

Natalia Kukulska z córkami

Natalia Kukulska i Ania Dąbrówka

Natalia Kukulska i Ania Dąbrówka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×