Szukaj

Monika Olejnik pokazała pamiątkę po Marii Kaczyńskiej. Ma ukryte, niebagatelne znaczenie

Monika Olejnik

Monika Olejnik

Monika Olejnik znalazła pamiątkę po Marii Kaczyńskiej. Postanowiła podzielić się w sieci historią z nią związana, która świetnie wpisuje się w najnowsze wydarzenia w naszym kraju. Co napisała?

Monika Olejnik jest bardzo znana w Polsce dziennikarka polityczna i aktywistką. Jej program Kropka nad i jest nie tylko wywiadem z kluczowymi postaciami rodzimej sceny politycznej, ale także świetnym komentarzem otaczającej rzeczywistości, którą opisuje także w felietonach dla Gazety Wyborczej.

Dziennikarka jest bezkompromisowa i otwarcie pyta swoich gości o nurtujące ja sprawy. Żeby zasiać do rozmowy z nią trzeba nie lada odwagi i przygotowania merytorycznego, braki obnaża bezlitośnie. Dlatego tez jest bardzo ceniona za profesjonalizm i obiektywizm.

Od jakiegoś czasu prężnie działa również w social mediach, gdzie publikuje sporo treści związanych z jej zainteresowaniami. Przy okazji głośno komentowanej 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz protestu kobiet, opublikowała zdjęcie, na którym pokazuje pamiątkę po tragicznie zmarłej w wypadku Pierwszej Damie Marii Kaczyńskiej.

Monika Olejnik pokazała pamiątkę po Marii Kaczyńskiej

Najnowszy post dziennikarki nawiązuje do historii z przeszłości. Pokazała pamiątkę po Marii Kaczyńskiej, wspominając jednocześnie, jak wbrew wszystkiemu, Pani Prezydentowa, poprała w 2007 roku kobiety, które protestowały przeciwko ustawie zakazującej aborcji. Wykazała się wielką odwagą, gdyż zdawała sobie sprawę, że narazi się na ataki konserwatystów. Zresztą została wtedy obrażona w niewybredny sposób.

Dzisiaj Monika Olejnik wspomina postawę tragicznie zmarłej Marii Kaczyńskiej przy okazji najnowszych wydarzeń w naszym kraju. Kobiety po raz kolejny zmuszone są, żeby protestować w obronie swojej wolności – przeciewko zaostrzonej ustawie antyaborcyjnej autorstwa Kai Godek.

Wspomnienie, znalazłam zaproszenie. To był czas, kiedy marszałek sejmu Marek Jurek chciał zlikwidować prawo do aborcj. Pani Maria Kaczyńska podczas spotkania w Święto Kobiet podpisała się pod apelem, który napisałam przeciwko ograniczaniu prawa kobiet. Po tym spotkaniu Tadeusz Rydzyk obraził nas, a Panią Marię nazwał czarownicą… #mariakaczyńska #wspomnienie #polityka #kobiety #szacunek #pomagajmysobie #odpowiedzialność #monikaolejnik #kropkanadi @tvn24newsroom @tvn24.pl

Wspomnienie bardzo lubianej Marii Kaczyńskiej i jej postawy, sprowokowało internautów do licznych komentarzy.

  • Tak też to pamiętam.
  • Pamiętam.
  • Kochane kobietki!
  • Pamiętam to wydarzenie!
  • Byłam i jestem Pani ogromnie wdzięczna za tamtą i kolejne akcje obrony naszych praw.


Monika Olejnik - pamiątka po Marii Kaczyńskiej

Monika Olejnik - pamiątka po Marii Kaczyńskiej

Misheel Jargalsaikhan od 3. roku życia wychowuje się w Polsce

Misheel Jargalsaikhan od 3. roku życia wychowuje się w Polsce

Marta Kaczyńska z pierwszym mężem Piotrem Smuniewskim

Marta Kaczyńska z pierwszym mężem Piotrem Smuniewskim

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×