Miss Polonia 2022. Kandydatki ujawnione. Oto 20 najpiękniejszych Polek, które walczą o koronę! Kiedy finał i kto w jury?

Miss Polonia 2022. Kandydatki

Miss Polonia 2022. Kandydatki

Miss Polonia 2022. Kandydatki do tytułu. Zdjęcia wszystkich uczestniczek konkursu piękności. Kto walczy o koronę? Znamy datę finału, jury i prowadzących. Gdzie oglądać transmisję z wydarzenia?

Miss Polonia to bez wątpienia najbardziej prestiżowy konkurs piękności w Polsce. Pierwsza polska miss została wyłoniona w 1929 roku, a tytuł otrzymała wówczas Władysława Kostakówna.

Udział w zawodach na najpiękniejszą Polkę otworzył drzwi do kariery wielu obecnym gwiazdom, między innymi Ewie Wachowicz, Anecie Kręglickiej, Izabelli Krzan, Karolinie Bielawskiej czy Marcelinie Zawadzkiej.

Miss Polonia 2022 – kiedy i gdzie transmisja? Nowa data konkursu

Tegoroczny finał Miss Polonia zbliża się wielkimi krokami. Laureatkę konkursu mieliśmy poznać już w marcu, jednak ostatecznie finał nie odbył się w zaplanowanym terminie. Nowa data wydarzenia została ogłoszona w czwartek, 21 kwietnia, jak potwierdzili organizatorzy –  konkurs na Najpiękniejszą Polkę odbędzie się już 27 maja 2022 roku w hali widowiskowo – sportowej we Włocławku. Gala będzie nadawana na żywo o godzinie 20:40 na antenie TVP2.

Podczas uroczystości dowiemy się, której z dziewczyn przypadnie zaszczyt otrzymania wyjątkowego trofeum – bursztynowej korony, która zostanie przekazana zwyciężczyni przez ubiegłoroczną Miss Polonię – Natalię Gryglewską.

Miss Polonia 2022 – prowadzący galę i jury

Uroczystą galę poprowadzą Izabella Krzan, Mateusz Szymkowiak, Aleksander Sikora, a także Miss Polonia 2019 i Miss World 2021 – Karolina Bielawska.

W gronie jury Miss Polonia 2022 będziemy mogli zobaczyć Idę Nowakowską, Rafała Brzozowskiego, Jakuba Kucnera, a także zwyciężczynie konkursu Miss Polonia w 2018 i 1993 roku – Milenę Sadowską oraz Aleksandrę Stajszczak.

Kto wystąpi na Miss Polonia 2022? Nie zabraknie również dobrej muzyki, bowiem podczas wydarzenia wystąpią Krystian Ochman, Filip Lato oraz Ewelina Lisowska.

Miss Polonia 2022 – kandydatki. Ile jest uczestniczek?

Najpiękniejsze Polki wystąpią w kilku pokazach, zaprezentują się między innymi w  kolekcji sukni koktajlowych Jenny Lou, w sukniach wieczorowych od Alette by Ewelina Dec, czy sukniach ślubnych projektantki Moniki Jankowskiej. Będziemy je mogli podziwiać również w pokazie kostiumow kąpielowych marki Gabbiano, czy sportowej kolekcji Gym Glamour.

Wszystkie kandydatki do tytułu Miss Polonia 2022 znajdziecie w galerii poniżej. Która zasługuje na koronę najpiękniejszej Polki?


Miss Polonia 2022 nr 1 - Angelika Kopcińska

Miss Polonia 2022 nr 1 - Angelika Kopcińska

Miss Polonia 2022 nr 2 - Paulina Basek

Miss Polonia 2022 nr 2 - Paulina Basek

Miss Polonia 2022 nr 3 - Paulina Bober

Miss Polonia 2022 nr 3 - Paulina Bober

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×