Wirtualna Polska

Msza w intencji zdrowia i życia Marty Kubackiej. Przejmujące słowa biskupa. „Niewiele możemy dzisiaj uczynić”

Msza w intencji zdrowia i życia Marty Kubackiej. Przejmujące słowa biskupa. „Niewiele możemy dzisiaj uczynić”

Dawid Kubacki Marta Kubacka

Marta Kubacka walczy o życie w szpitalu, co kilka dni temu przekazał jej mąż. Odbyła się msza w intencji jej zdrowia. Co powiedział biskup? Przejmujące słowa. 

Wirtualna Polska

Dawid Kubacki kilka dni temu przerwał swój udział w konkursie skoków narciarskich i pilnie udał się z Norwegii do Polski. Sportowiec wrócił do domu, ponieważ jego żona nagle trafiła do szpitala. Okazało się, że jej stan jest ciężki, a Marta walczy o życie. Po kilku godzinach wszystko wyjaśnił w sieci sam Dawid. Zamieścił na Instagramie dramatyczny opis sytuacji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia.  Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze – przekazał skoczek narciarski.

Pod wpisem pojawiło się tysiące komentarzy. Dawida i jego rodzinę w tych ciężkich chwilach wspierają przyjaciele i rywale ze skoczni, fani, a także świat sportu i show-biznesu. W intencji zdrowia jego żony odbyła się także msza święta.

Msza w intencji zdrowia Marty Kubackiej. Poruszające słowa biskupa

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dawida, jego żonę i córeczki wspierają nie tylko internauci, ale też lokalna społeczność. Może on liczyć na rodzinę, przyjaciół i sąsiadów. W intencji zdrowia jego żony odbyła się msza święta w kościele w Szaflarach. Poprowadził ją biskup Damian Muskus. O sytuacji Kubackich mówił w przejmujących słowach. Potwierdził wielką siłę ich miłości.

Taka miłość jest prawdziwym świadectwem. Nie ta, o której opowiadamy, nie ta, którą gorliwie wyrażamy na wiele sposobów. Chodzi o miłość, która jest wyborem potwierdzonym codzienną wiernością. Miłość wypróbowana cierpieniem, wytrwała i konkretna, jest najważniejszym i najbardziej przekonującym świadectwem o Bogu.

Przyznał jednak, że na obecną chwilę niestety pozostaje czekać, ponieważ wszyscy pomimo wsparcia są bezradni.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Niewiele możemy dzisiaj uczynić. Ale możemy dać świadectwo, że jesteśmy z nimi, że otaczamy ich miłością i modlitwą, i czuwamy przy nich z nadzieją, że są teraz w najlepszych rękach dobrego Ojca, który pragnie szczęścia każdego z nas. Z wiarą, że Bóg może uczynić wszystko, składamy tę Najświętszą Ofiarę – przekazał podczas mszy.

Swoją przemowę do wiernych zgromadzonych w kościele zakończył bardzo przejmującymi słowami.

Wirtualna Polska

Biskupi ogarniają modlitwą i duchowym wsparciem walczącą o zdrowie i życie Martę, jej męża Dawida, który zdaje właśnie heroiczny egzamin z miłości i zaufania Bogu, a także ich córeczki, Zuzię i Maję.

Miejmy nadzieję, że już niedługo usłyszymy dobre wieści o stanie zdrowia Marty Kubackiej.

Metropolita krakowski o stanie zdrowia Marty Kubackiej

O stanie zdrowia Marty Kubackiej wypowiedział się także metropolita krakowski – arcybiskup Marek Jędraszewski.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dawid Kubacki wielokrotnie dawał nam powody do radości i dumy, pokazując przy tym piękne oblicze człowieka wierzącego. Dzisiaj wszyscy jesteśmy z nim i jego najbliższymi w tym trudnym momencie. Pani Marto, panie Dawidzie, cały Kościół krakowski ogarnia Was modlitwą, powierzając Waszą rodzinę szczególnej opiece św. Jana Pawła II – patrona rodzin!  – brzmi wpis na Twitterze Archidiecezji Krakowskiej.


Dawid Kubacki i Marta Majcher - zdjęcie ślubne

Dawid Kubacki i Marta Majcher - zdjęcie ślubne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Dawid Kubacki został ojcem

Dawid Kubacki został ojcem

Dawid Kubacki i Marta Majcher - sesja ślubna

Dawid Kubacki i Marta Majcher - sesja ślubna

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Człowieku, a co ci przeszkadza, że biskup modli się za Martę Kubacką. Co by nie zrobić, zawsze krytyka i źle. Co cię boli? Że biskup się modli a za innych nie modli? Sława ma swoje prawa, gdybyś ty był znany i sławny, to też ktoś wyżej postawiony modliłby się…. Wyluzuj i nie jątrz, nie szukaj dziury w całym….

  • Gość. tess pisze:

   Zgadzam się z Twoim stanowiskiem…

  • Gość pisze:

   Dokładnie w naszym kraju nic nie zadawala modlitwa jeśli nie pomoże to napewno nie zaszkodzi

  • Gość pisze:

   Popieram w 100% odpowiedź.

  • Ola pisze:

   No nie do końca bo przed Bogiem nie ma bogatych biednych sławnych niesławnych a biskup powinien o tym wiedzieć i modlić się za wszystkich potrzebujących chorych i cierpiących. Ale niestety to nie w Polsce bo wszystko w Polsce dla kasy i za kasę.

  • Karolina pisze:

   Nie trzeba być sławnym zeby zamowic i poprosić o msze ,ktora może być w różnej intencji u każdego z księży bez wyjątku ,każdy beż wyjątku może to uczynic wierzący czy niewierzący.

 • Gość pisze:

  Jezu Ty sie zajmij zdrowiem P. Marty.

 • Gość pisze:

  metropolita krakowski niech zajmie się pedofilią i kochankami księży.Tyle młodych ludzi jest poważnie chorych i on się modli tylko za Kubacką???!!!!Jasno widać jak kocha się „wszystkich bliżnich”Jestes zwykłą chorą matką małych dzieci i nikt sie za ciebie nie modli.Co za podła wiara i fałszywy kośćiół

  • Gość pisze:

   Jak się nie ma nic mądrego do napisania, to lepiej przemilczeć

  • Gość pisze:

   Jprd….ile jadu i nienawiści…na uj się udzielasz jak nic mądrego nie masz do powiedzenia

  • Anonim pisze:

   Czy ty się człowieku słyszysz albo widzisz co piszesz? Idiotyczny wpis. Zero empatii. 😡😡

  • GośćAda pisze:

   Dokładnie tak

  • Gość pisze:

   Trochę pokory i mniej jadu.

  • Gość pisze:

   Dokładnie zgadzam się z tym, tyle szumu koło zwyczajnej kobiety, a co z innymi które codziennie umierają i zostawiają swoje dzieci i rodziny.

  • Gość pisze:

   A skąd wiadomo, że się nie modli za innych? Kościół modli się w wielu intencjach, np. podczas modlitwy wiernych, w modlitwach prywatnych i wspólnotowych, za tych co są wewnątrz wspolnoty i za tych, którzy są od niej daleko. Tutaj jest mowa o modlitwie za konkretną osobę i tyle. Jeżeli potrzebujesz modlitwy, daj znać – znajdą się chętni do pomocy .

  • Gość pisze:

   Ty i tak nie wierzysz w kościół to po co biadolisz.Szkoda modlitwy na takich jak ty.

  • Gość pisze:

   Z pani słów wynika, że podłość faktycznie nie jest pani obca. Współczuję.

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • ...... pisze:

  Skoro to już tyle trwa i nie ma lepszych wieści….. bywa i taki los. Nikt nie wie kiedy i gdzie. Nowe serduszko? o h.. nie łatwo.

 • Bbb pisze:

  Boże dopomóż Pani Marcie 🙏

  • Grażyna pisze:

   Pani Marto, w imię Jezusa Chrystusa błogosławię Panią. Niech dobry Bóg wylewa na Panią swoją miłość.

 • GośćMatka pisze:

  Panie Boże pozwól P.Marcie i P.Dawidowi wychować swoje córeczki.Miej tą rodzinę w swojej opiece❤️❤️❤️❤️

 • GośćTeresa pisze:

  Boże zmiłuj się nad Martą 😢🙏

 • erwin pisze:

  Boże błogosław im.

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×