Nie żyje Leonard Cohen. Legendarny kanadyjski twórca miał 82 lata

Leonard Cohen nie żyje. Na co zmarł? Przyczyny śmierci. Zdjęcia 2016

Leonard Cohen nie żyje. Na co zmarł? Przyczyny śmierci. Zdjęcia 2016

Zmarł Leonard Cohen. Przyczyny śmierci

Ta tragiczna wiadomość dotarła do nas dzisiaj. Nie żyje Leonard Cohen – kanadyjski pisarz i piosenkarz. Artysta miał 82 lata. O śmierci muzyka poinformowano na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Z głębokim smutkiem informujemy, że legendarny poeta, piosenkarz i artysta Leonard Cohen odszedł. Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i płodnych wizjonerów – czytamy

Przyczyny śmierci Cohena póki co, nie są znane. Podano jednak szczegóły dotyczące pogrzebu.

Upamiętnienie odbędzie się w Los Angeles w późniejszym terminie. Rodzina prosi o prywatność w okresie żałoby – dodano

Kim był Leonard Cohen?

Artysta przyszedł na świat 21 września 1934 roku w Montrealu. Jego matka pochodziła z Litwy, a ojciec z Polski. Początek jego twórczości muzycznej datowany jest na lata 60. Jego najbardziej znane utwory to: Hallelujah, Dance me to the end of love, In my secret life czy I’m your man. W 2007 roku Cohen wystąpił w Warszawie. Jego koncert odbył się w studiu Polskiego Radia, gdzie mieści się sala im. Agnieszki Osieckiej. Leonard był gościem specjalnym koncertu Anjani Thomas promującego jej płytę Blue Alert. Cohen nie tylko wyprodukował krążek, ale i napisał piosenki. Zaśpiewał wtedy wraz z artystką dwie piosenki: Never Got to Love You i Thanks For the Dance. Cohen był w Polsce jeszcze na jesieni 2008 roku, gdzie zagrał dwa koncerty: w Warszawie i we Wrocławiu. Potem odwiedził nasz kraj także w 2010 roku. Zaśpiewał wówczas w katowickim Spodku i na warszawskim Torwarze. Po raz ostatni polscy fani mogli posłuchać na żywo jego twórczości 19 lipca 2013 roku podczas koncertu w Łodzi. W październiku bieżącego roku ukazała się jego ostatnia płyta zatytułowana You Want It Darker.  

Łączymy się w bólu z rodziną.

Zobacz: To ich pożegnaliśmy w 2016 roku: Prince, Maria Czubaszek, Halina Skoczyńska, Andrzej Wajda…

Leonard Cohen nie żyje. Na co zmarł? Przyczyny śmierci

Leonard Cohen nie żyje. Na co zmarł? Przyczyny śmierci


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×