Krzysztof Kalczyński nie żyje. Anna Kalczyńska we wzruszających słowach pożegnała ukochanego tatę

Krzysztof Kalczyński nie żyje. Aktor doskonale znany widzom  z ról w filmach i serialach takich jak Klan, Plebania i Na Wspólnej zmarł 10 września w wieku 82 lat. Jego córka Anna Kalczyńska pożegnała go wzruszającymi słowami w swoich mediach społecznościowych.

Krzysztof Kalczyński urodził się w 1937 roku w Poznaniu. Ukończył studia na wydziale reżyserii muzycznej w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie. Jest także absolwentem krakowskiej PWST. Był aktorem teatralnym m.in. w Teatrze Studio i Teatrze Narodowym w Warszawie, filmowym i telewizyjnym.

Jest jednym z najprzystojniejszych polskich amantów. Widzowie pokochali go za rolę Edwarda Tyczyńskiego w serialu Klan, gdzie grał przez 8 lat. Pojawiał się również w innych popularnych polskich serialach M jak miłość, Plebania czy Na Wspólnej.

Wydał książkę ze swoimi wspomnienia – Moje boje pojedynczo i we dwoje, w której opowiada o życiu, rodzinie i przyjaciołach, a także pokoleniu, w którym kształtował swój charakter. Jego opowieść wprowadza czytelnika w nieznany świat artystyczny.

Zobacz: Anna Kalczyńska pokazała zdjęcie z tatą. Widać podobieństwo?

Krzysztof Kalczyński nie żyje. Anna Kalczyńska pożegnała ojca

Z aktorką Haliną Rowicką niezapomnianą Ewą Talar z serialu Dom tworzyli udane małżeństwo. Mają trójkę dzieci Filipa Kalczyńskiego, Marię Kalczyńską i Annę Kalczyńską. I to właśnie gwiazda TVN we wzruszających słowach pożegnała ukochanego Tatę w swoim wpisie na Facebooku.

Drodzy Przyjaciele,

Mój ukochany Tata odszedł dziś rano.

Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie był miłością, wsparciem, samą czułością. Przed pierwszym dniem szkoły, przed egzaminami, przed ołtarzem, przy każdej ważnej okazji ściskaliśmy się za piąty paluszek. Tak też było wczoraj.

Jak wiecie napisał nam książkę, żebyśmy o niczym ważnym i zabawnym w jego życiu nie zapomnieli. Jakby przeczuwał, że jego dni są policzone. To było wspaniale życie. Myślę, że niebo jest od dziś bardziej kolorowe.

Tylko nam tu wszystkim bardzo smutno… – napisała Anna Kalczyńska pod kolażem z pięknych zdjęć.

Dziennikarka podziękowała także za wszelkie wyrazy wsparcia i otuchy, które płyną od przyjaciół i fanów.  A na swoim Instagramie pod zdjęciem z samotną pustą ławką w tle zamieściła wiersz.

Zobacz: Już wiadomo po kim Anna Kalczyńska odziedziczyła urodę! Jej mama na premierze filmu „Kurier” zrobiła prawdziwą furorę!

 


Anna Kalczyńska z tatą

Anna Kalczyńska z tatą

Anna Kalczyńska pożegnała tatę

Anna Kalczyńska pożegnała tatę

Krzysztof Kalczyński nie żyje

Krzysztof Kalczyński nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×