Szukaj

Krzysztof Bosak podwoił swój majątek. Ile zarobił? Padły konkretne kwoty

Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak, według najnowszego oświadczenia, w ciągu niecałego roku podwoił swój majątek. Dokument przez niego złożony jest niezwykle krótki i naprawdę szokuje.

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta RP, który co prawda odpadł w pierwszej turze, a uzyskał zaskakująco wysoki wynik, obecny poseł na sejm IX kadencji, złożył zeznanie majątkowe, które wskazuje na to, że od ostatniego razu, podwoił swój majątek. Mimo to szokuje, jak krótki jest to dokument. Dlaczego?

Krzysztof Bosak podwoił swój majątek

Krzysztof Bosak, to polityk, który zdobył popularność jako lider Młodzieży Wszechpolskiej. W kolejnych latach związał się z Konfederacją i z ramienia właśnie tej partii ubiegał się o fotel prezydenta. Zajął czwarte miejsce z poparciem na poziomie 6,78 proc., co może poczytać za sukces.

Niezależnie od tego, jest posłem IX kadencji Sejmu RP. Jak wszyscy złożył oświadczenie majątkowe, które może szokować. Wynika z niego, że od ostatniego razu, czyli od listopada 2019 roku podwoił majątek. Nadal pozostaje on jednak jednym z biedniejszych posłów. Posiada tylko oszczędności, nie ma natomiast ani mieszkania, domu ani nawet samochodu.

W wyniku wyborów parlamentarnych w październiku 2019 r. Krzysztof Bosak po raz kolejny dostał się do Sejmu. Złożył oświadczenie majątkowe na pierwszy rok kadencji, które jest datowane na koniec maja 2020 roku. Jest ono nadzwyczaj krótkie.

Posiada on 13 504,55 zł na rachunku rozliczeniowym oraz 7438,61 zł na rachunku oszczędnościowym. Oznacza to, że środki pieniężne są ponad dwa razy wyższe niż jeszcze w listopadzie ubiegłego roku.

Krzysztof Bosak nie posiada żadnych akcji, obligacji, domu czy mieszkania oraz składników mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł, np. samochodu. Nie zaciągnął także żadnego kredytu.

Zadeklarował, że z tytułu umowy o dzieło zarobił 10909 zł w biurze poselskim Roberta Winnickiego. Otrzymał też 16 816 zł uposażenia poselskiego i 4091,83 zł diety poselskiej.

Okazuje się, że ponownie, mimo podwojenia majątku, Krzysztof Bosak jest jednym z biedniejszych posłów RP.


Krzysztof Bosak i żona Karina - wybory prezydenckie 2020

Krzysztof Bosak i żona Karina - wybory prezydenckie 2020

Krzysztof Bosak z żoną, Kariną Bosak

Krzysztof Bosak z żoną, Kariną Bosak

Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×