Wieczorek trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Po opuszczeniu placówki nie szczędził gorzkich słów

Krystian Wieczorek

Krystian Wieczorek trafił do szpitala, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych. Kiedy opuścił placówkę, dodał na Instagramie post, w którym nie szczędził krytycznych uwag pod adresem służby zdrowia.

Koronawirus dopada coraz więcej osób w Polsce. Stwierdzono 111 przypadków, z czego 13 udało się wyleczyć. Tysiące osób poddanych jest kwarantannie, a setki zauważają u siebie symptomy, które mogłyby wskazywać na zarażenie.

Niedawno zakażenie COVID-19 podejrzewał u siebie Krystian Wieczorek, który błyskawicznie postanowił zareagować. O swoich doświadczeniach z polską służbą zdrowia opowiedział w sieci. We wpisie nie szczędził gorzkich słów.

Krystian Wieczorek krytykuje służbę zdrowia. Co mu się nie podoba?

Wieczorek we wtorek trafił do szpitala. Zgłosił się sam, by nie rozprzestrzeniać wirusa. Do placówki trafił dopiero po tym, jak zareagowały władze TVP. Na miejscu zrobiono mu testy na obecność koronawirusa. Przez nieostrożność pracowników musiał powtórzyć badania. Wyniki poznał dopiero wtedy, gdy upomniała się o nie żona.

Od strony personelu medycznego brak jakichkolwiek informacji, od kiedy trafiłem do szpitala. Miałem poczucie, że jestem petentem i intruzem i jak mam w ogóle czelność pytać o cokolwiek. Notabene ci sami ludzie, pracując w Medicoverach, Luxmedach są mili i komunikatywni. Po 24 godzinach od wymazu dowiedziałem się, że to badanie i tak jest wstępne, bo po 48 godzinach od pierwszego wymazu jest brany kolejny tzw. potwierdzający. Potwierdzenie ujemne przyszło po 52 godzinach. I gdyby nie moja żona, która zrobiła aferę, to nikt znowu nawet mnie nie raczył zawiadomić, że są wyniki – komentował na Instagramie.

Krystian Wieczorek o służbie zdrowia

Krystian Wieczorek o służbie zdrowia

Aktor przytoczył historię swojej znajomej, która przyjechała do szpitala z zapaleniem płuc, gorączką i niewydolnością oddechową. Została odesłana do domu, a zamiast niej, przebadano inną osobę, która wiedziała jak odpowiadać:

Więc gdy słyszę dzisiaj o jakimś balkonowym geście solidarności dla środowiska lekarskiego, to krew mnie zalewa. Póki będziemy się godzić na taki stan rzeczy, tak długo środowisko lekarsko-farmaceutyczne będzie utrzymywało to urocze status quo.

Na zakończenie zaapelował do swoich obserwatorów o rozsądek i przestrzeganie zasad higieny:

Polski rząd, służba zdrowia, sanepid są kompletnie nieprzygotowane na pomoc ludziom, a czasu mieli tyle samo co inne kraje, które się zdążyły bardziej przygotować. Z Bogiem.

Kilka godzin później usunął wpis, tłumacząc, że zrobił to ze względu na prośbę rodziny. Fragmenty obszernej publikacji zostały przedrukowane przez liczne media. Internauci w komentarzach nie szczędzą gorzkich słów pod adresem polskiej służby zdrowia.

Zobacz także: Koronawirus. Hotele Ronaldo zamieniane w szpitale. Piłkarz zdobył się też na gest, o którym będą mówić latami


Krystian Wieczorek usunął wpisy

Krystian Wieczorek usunął wpisy

Krystian Wieczorek o służbie zdrowia

Krystian Wieczorek o służbie zdrowia

M jak miłość odcinek 1454, Andrzej (Krystian Wieczorek)

M jak miłość odcinek 1454, Andrzej (Krystian Wieczorek)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×