Który lekarz opiekował się Barbarą Sienkiewicz w ciąży? To znany ginekolog

Barbara Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz

Ginekolog Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz to najstarsza matka w Polsce, która urodziła bliźnięta, chłopca i dziewczynkę. Od tamtej pory jej poród, ciąża i macierzyństwo stało się sprawą publiczną. Pikanterii dodał fakt, że aktorka zataiła swój wiek.

Zobacz: Barbara Sienkiewicz podała lekarzom fałszywy wiek? Głos zabrał Olgierd Łukaszewicz

Cała Polska zastanawia się, który lekarz pomógł Barbarze zajść w ciążę. Dziecko zostało poczęte metodą in vitro. Opiekę nad aktorką przypisuje się znanemu z mediów ginekologowi. Doktor rzekomo miał pod swoimi skrzydłami aktorkę, kiedy zdecydowała się na późne macierzyństwo. Żaden z lekarzy oficjalnie nie przyznał się do dokonania zabiegu powołując się na tajemnicę lekarką.

Podejrzenie padło na dr. Grzegorza Południewskiego, który dla dziennika Fakt uciął spekulacje.

Mam bardzo liberalne spojrzenie na problem zajścia i donoszenia ciąży u kobiet w późniejszym wieku, ale w kontekście tego przypadku nie będę mówił co wydarzyło się w moim gabinecie. Wśród moich pacjentek było kilka, które po 50. roku życia urodziły dzieci. Te dzieci się wychowują, a te kobiety są szczęśliwymi matkami – powiedział w wywiadzie dla tabliodu

W kwestii etycznej dr Grzegorz Południewski uważa, że lekarze nie powinni decydować za kobiety. To one podejmują świadomą decyzję. W tej sytuacji nie można mówić o winie ginekologa, który dokonał zabiegu.

Uważam, że jeżeli są przesłanki, że taka ciąża może zaistnieć i może dojść do urodzenia dziecka, to nie naszą rolą, lekarzy, jest decydować, czy taka pacjentka ma prawo ze względu na wiek tę ciążę donosić, czy nie. Rolą lekarza jest ocena, czy jest to możliwe, rolą lekarza jest poprowadzenie takiej ciąży, żeby nie było powikłań i zakończenie tej ciąży szczęśliwym porodem – twierdzi lekarz

Wiele osób jest zdania, że matka, która w chwili porodu swoich dzieci ma lat 60 może je szybko osierocić. To nasuwa wątpliwości natury moralnej. Ginekolog powołuje się na zdarzenia losowe- młode matki także umierają – na raka, w wypadkach. Dobrze znamy takie sytuacje, Magdalena Prokopowicz osierociła dziecko, Anna Przybylska dwóch synów. Obie zmarły na raka.

Trudno jest przewidzieć przyszłość, bo jednocześnie młoda matka może umrzeć, zginąć w wypadku i zostawić swoje dzieci rodzinie. Każdy kto się decyduje na ciążę, musi to uwzględnić w swoich rachunkach życiowych. Mogę tylko powiedzieć, że każda matka, która ma dzieci z leczenia niepłodności zrobi wszystko, żeby wychować je dobrze.  – powiedział Południewski.

Jakie jest Wasze zdanie?

Zobacz: W jakich warunkach mieszka Barbara Sienkiewicz?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×