Szukaj

Skandal! Polacy zignorowani na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Niemczech!

Justyna Święty-Ersetić ME

Polacy zignorowani na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce to z pewnością nie lada gratka dla wszystkich fanów sportu. Zwłaszcza, że na tym polu nasi sportowcy mogą pochwalić się niemałymi sukcesami. Do puli medali nasza ekipa dorzuciła aż trzy złote. Dwa z nich zgarnęła Justyna Święty-Ersetić. Sukces ten przeszedł jednak bez echa. Co się stało?

Justyna Święty-Ersetić to biegaczka, która w tym roku jest w niesamowitej formie. Podczas ostatniego indywidualnego starcia, chociaż początkowo się na to nie zanosiło, na ostatniej prostej wyprzedziła wszystkie swoje rywalki. Dzięki temu zwyciężyła i zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów. Półtorej godziny później Justyna i Iga Baumgart-Witan startowały w kolejnym biegu. Chociaż nie miały zbyt długiego czasu na odpoczynek i regenerację, dzielnie walczyły w sztafecie kobiet 4×400 metrów. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i wraz z Małgorzatą Hołub-Kowalik i Patrycją Wyciszkiewicz zdobyły kolejne złoto.

To jednak nie jedyny sukces polskich sportowców tego dnia. Po najwyższą nagrodę sięgnął też Adam Kszczot, który był najszybszy w biegu na 800 metrów. Jednocześnie biegacz po raz trzeci został złotym medalistą Mistrzostw Europy.

Polacy bez wątpienia triumfowali tego dnia podczas mistrzostw, a Justyna Święty-Ersetić powinna być uznawana za bohaterkę na całym świecie. W krótkim czasie zdobyła się na mega wysiłek, który przypieczętowała dwoma medalami. Okazuje się jednak, że Europa zignorowała ten sukces.

Na oficjalnym profilu mistrzostw na Twitterze European Athletics próżno szukać informacji na jej temat, chociaż codziennie przez fanów wybierane jest wydarzenie dnia. Pomimo takiego sukcesu, Justyna nie znalazła się nawet w gronie nominowanych. A szkoda, bo z pewnością na takie wyróżnienie zasłużyła.

Anita Włodarczyk ma nosa do zwycięzców! Wytypowała wyniki Gali Mistrzów Sportu jeszcze przed imprezą! [WIDEO]

Znamy Sportowca Roku 2017! Oto pełne wyniki plebiscytu „Przeglądu Sportowego”! Lewandowski, Stoch czy Włodarczyk?

Anna Lewandowska namawia do głosowania na Roberta w plebiscycie Sportowiec Roku. Czy wygra drugi rok z rzędu?


Justyna Święty-Ersetić – Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Berlin 2018

Justyna Święty-Ersetić – Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Berlin 2018

Justyna Święty-Ersetić – Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Berlin 2018

Justyna Święty-Ersetić – Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Berlin 2018

Adam Kszczot – Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Berlin 2018

Adam Kszczot – Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Berlin 2018

×