NewsyWielki triumf Polaków na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie!

Wielki triumf Polaków na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie!

Triumf Polaków na halowych mistrzostwach Europy
Ania Mirgos
06.03.2017 11:47

Ostatnio odbyły się halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie, które okazały się wielkim sukcesem dla naszych rodaków. Polacy zdobyli, aż 12 krążków! Siedem złotych, jeden srebrny oraz cztery brązowe. Tak samo wysoki wynik Polacy uzyskali wcześniej w 1973 roku. Wtedy też udało zdobyć się ich aż 12.

Piotr Lisek został halowym mistrzem Europy w skoku o tyczce. Brązowy medal wywalczył Paweł Wojciechowski. Złote medale zdobyli Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą oraz Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m. Krążki zdobyli również m.in.: Justyna Święty, Rafał Omelko, Adam Kszczot, Sylwester Bednarek.

Polacy w pełni zdominowali to wydarzenie. Jako jedyni zdobyli, aż tyle złotych krążków i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej i punktowej.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy  się z sukcesów naszych sportowców.