Szukaj

Steczkowska nagrała mocny hot16challenge2. Nominowała Edytę i… Musicie to zobaczyć! [WIDEO]

Justyna Steczkowska hot16challenge2

Justyna Steczkowska hot16challenge2

Justyna Steczkowska podjęła wyzwanie #hot16challenge2 i wykonała bardzo mocny utwór, do którego słowa napisała we współpracy z Kasią Nosowską. W teledysku użyto fragmentu filmu Seksmisja Juliusza Machulskiego. Kogo nominowała? To trzeba zobaczyć.

Justyna Steczkowska dołączyła do całej plejady gwiazd, które wzięły udział w internetowym wyzwaniu #hot16challange2. Akcja powstała, żeby zbierać środki na pomoc w walce z koronawirusem. Inicjatorem jest raper Solar. Jako pierwszy nagrał 16 wersów, a następnie wskazał kolegów z branży, którzy mieli nagrać odpowiedzi i nominować kolejne osoby. Połączył to wszystko ze zbiórką na rzecz polskiej służby zdrowia, a link do niej pojawia się w teledysku każdego z podejmujących wyzwanie. W wyzwaniu wzięli udział dziennikarze, piosenkarze innych gatunków muzycznych, a także politycy.

Justyna wyzwanie podjęła dosyć późno, ale warto było czekać. To naprawdę mocny utwór z ważnym przesłaniem. I co najważniejsze, istotna cegiełka dorzucona do zbiórki.

Justyna Steczkowska w hot16challenge2. Kogo nominowała?

Rekomendacją, żeby wysłuchać challenge’u gwiazdy, jest już to, że sama skomponowała utwór, a słowa napisała razem z Kasią Nosowską. Taki duet gwarantuje, że będzie się działo coś ważnego i na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Sama piosenkarka zapowiada swój hot16 następująco:

Kochani, trochę to trwało, ale chciałam w tej krótkiej formie powiedzieć rzeczy ważne dla mnie… dla nas… mam nadzieję… #hot16challenge2 – to mój głos. Pamiętajcie pomagajmy sobie. Wymiana dobrej energii tworzy piękny świat. Dziękuję artystom za zaproszenie, dziękuję wszystkim za pomoc w realizacji tego wyzwania (…).

O czym rapuje i śpiewa Justyna Steczkowska? Przekaz jest bardzo mocny. Już sam początek klipu daje do myślenia, niby scena z komedii Seksmisja, ale słowa ważne i jakże aktualne. Teledysk zaczyna się od hołdu dla służby zdrowia, dla lekarzy i pielęgniarek. Pojawia się słowo-klucz „ciasno”, które jest w tym wypadku metaforą sytuacji w polskich szpitalach, a następnie stanu umysłu, który pragną nam narzucić elity rządzące

Politycy nam wbijaja w głowy coraz bardziej  cisne drogi – rapuje Justyna – Ciasne życie pełne strachu nienawiści i obciachu.

Mocne słowa obrazują sceny z mniej lub bardziej aktualnych, ważnych wydarzeń na świecie.

A my chcemy w tej pandemii śpiewać tylko o miłości świadomości rozwijania ducha. Bo ten pełnen jest miłości… Poza czasem, polityką, ciasną myślą.

Steczkowska śpiewa o tym, jak nieznacząca jest jednostka w skali wszechświata. Jest też mowa o ogromnej chęci życia i nieprzemijającej nadziei na lepszą przyszłość.

Całość zilustrowana jest przejmującym teledyskiem. To trzeba zobaczyć. Mocne, artystyczne przesłanie, które daje do myślenia. Nominacje też są bardzo znaczące – pierwsza to Edyta Górniak, a kolejna gwiazda? Zobaczcie challenge – dowiecie się, kogo jeszcze zaprosiła do zabawy Justyna.


Justyna Steczkowska - hot16challenge2 - screen

Justyna Steczkowska - hot16challenge2 - screen

Justyna Steczkowska - hot16challenge2 - screen

Justyna Steczkowska - hot16challenge2 - screen

Justyna Steczkowska - hot16challenge2 - screen

Justyna Steczkowska - hot16challenge2 - screen

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×