Szukaj

Albo kariera, albo macierzyństwo. Joanna Kulig bez ogródek o trudnym wyborze

Joanna Kulig

Joanna Kulig

Joanna Kulig po raz pierwszy szczerze opowiedziała o tym, jak udaje jej się połączyć karierę zawodową z wychowywaniem dziecka.

Joanna Kulig robi imponującą karierę, a każda produkcja z jej udziałem jest gwarancją sukcesu. Już dwukrotnie otrzymała nagrodę Orła. Po raz pierwszy za drugoplanową rolę w filmie Sponsoring, kolejną natomiast za główną rolę w filmie Zimna Wojna. Po sukcesie drugiej produkcji aktorka została zasypana kolejnymi propozycjami pracy i zyskała uznanie nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Podczas promocji zamieszkała w Los Angeles. Później przeniosła się do Francji, gdzie kręciła serial dla Netflixa The Eddy. O tym, że nie było to łatwe dla młodej mamy, opowiedziała w szczerym wywiadzie.

Jak Joanna Kulig łączy karierę z macierzyństwem?

2019 rok będzie pewnie jednym z najbardziej szczególnych w życiu Joanny Kulig. Nie tylko za sprawą sukcesu Zimnej Wojny, ale również tego, że wtedy na świat przyszedł jej pierwszy syn. Od 11 lat jest żoną uznanego reżysera i scenarzysty – Macieja Bochniaka, a mały Jaś jest owocem tej miłości. Chłopiec urodził się w Los Angeles, kiedy aktorka mieszkała tam podczas promocji Zimnej Wojny.

Kulig rzadko wypowiada się na temat życia prywatnego, jednak podczas festiwalu Pol’and’Rock opowiedziała, czy i jak udaje jej się łączyć macierzyństwo z pracą.

W ciążę Joanna zaszła w bardzo gorącym momencie swojej kariery. Zimna wojna walczyła o Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, a ona otrzymała propozycje zawodowe z zagranicy. O rolę w The Eddy starała się jeszcze zanim dowiedziała się, że spodziewa się dziecka. Na castingach pojawiła się już z widocznymi krągłościami.

Miałam wyznaczoną datę porodu, ale miałam też casting. Zaczęłam śpiewać. Pytali mnie: czy pani przygotuje 14 piosenek po angielsku? Mówiłam głupoty, ale chciałam bardzo. I udało się.

Nie ukrywa, że praca na planie i opieka nad maleństwem była trudna. Ze szczerością opowiedziała, że średnio jej wychodzi łączenie tych dwóch ról, i wcale nie lubi tego robić. Stara się oddzielać te dwie sfery, ale nie zawsze jest to możliwe. Gdy grała w The Eddy w Paryżu, syn był z nią całe 6 miesięcy. Miała niejeden kryzys i dawała upust emocjom.

Miałam doły, płakałam. Ale wszyscy w tym serialu przekraczali strefę komfortu. To było ekstremalnie trudne. Jak się skończyło, to było: uf, udało się. Jednak to pokazuje, że ma się ograniczony zasób energetyczny. Bycie aktorką i mamą jest sprzeczne.

We Francji zabrakło przy niej jej męża, który pracował w Polsce. Spowodowało to kryzys małżeński, który na szczęście udało się pokonać. Paradoksalnie czas izolacji dał aktorce czas na odetchnięcie, na poukładanie sobie wszystkiego. Teraz może z energią wracać do kolejnych projektów. Jest ich niemało, bo Joanna jest bardzo rozchwytywana.

 


Joanna Kulig - Orły 2020, nominacje

Joanna Kulig - Orły 2020, nominacje

Joanna Kulig, Ewa Błaszczyk, Dariusz Jabłoński - Orły 2020, nominacje

Joanna Kulig, Ewa Błaszczyk, Dariusz Jabłoński - Orły 2020, nominacje

Orły 2020, nominacje. Joanna Kulig i Maciej Musiał

Orły 2020, nominacje. Joanna Kulig i Maciej Musiał

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×