Szukaj

Natalia Kukulska uczciła rocznicę urodzin ojca. Jej wpis wzrusza, podobnie jak nieznane zdjęcia Jarosława Kukulskiego

Natalia Kukulska wspomina swojego ojca Jarosława Kukulskiego, który 25 maja obchodziłby 75 rocznicę urodzin. Z tej okazji piosenkarka wkleiła piękne zdjęcia, okraszając je wzruszającym komentarzem.
Natalia Kukulska ojciec

25 maja przypada 75. rocznica urodzin Jarosława Kukulskiego. Kompozytor w 1970 roku wziął ślub cywilny z popularną piosenkarką Anną Jantar. Rok później para wzięła ślub kościelny, a w 1976 roku doczekała się ślicznej córki Natalii Kukulskiej. Artysta był także mężem Moniki Borys, z którą w 1989 roku doczekał się syna Piotra Kukulskiego.

Ojciec Natalii Kukulskiej w latach 70. był autorem największych sukcesów Anny Jantar. Po tragicznej śmierci piosenkarki komponował dla swojej córki Natalii oraz wielu znanych polskich artystów, stworzył nawet pierwszy utwór, z którym Edyta Górniak miała wystąpić na Eurowizji 1994 (zanim zaproponowano jej To nie ja!). Współpracował z największymi polskimi tekściarzami. Jarosław Kukulski od 2000 roku cierpiał na tętniaka aorty brzusznej. W maju 2010 w klinice w Norymberdze przeszedł operację wszczepienia stentgraftu. Niestety kompozytor zmarł 13 września 2010 w Warszawie, został pochowany w rodzinnym grobowcu, obok swojej ukochanej pierwszej żony Anny Jantar.

O 75 rocznicy urodzin Jarosława Kukulskiego w niezwykle wzruszający sposób przypomniała internautom Natalia Kukulska. Piosenkarka wkleiła piękne zdjęcia swojego ojca, które opatrzyła wzruszającym komentarzem:

Mój najwspanialszy Tata – Jarosław Kukulski. Dzisiaj obchodziłby 75 rocznicę urodzin. Urodził się 25 maja 1944 roku we Wrześni. Na jednym ze zdjęć jest wraz z mamą – Marią Czosnowską ( z domu ) i tatą Kazimierzem Kukulskim. Co wiecie o nim, jego twórczości? Zapraszam do moich osobistych wspomnień na stronie, którą stworzyłam z myślą o uczczeniu pamięci o nim – www.jaroslawkukulski.com. Oprócz bardzo osobistego, nowego wpisu jest tam mnóstwo informacji i zdjęć… Kukuła dał się lubić. Dał się kochać!!! – napisała Natalia na Instagramie

Na stronie internerowej, o której wspomniała Natalia, pojawił się obszerny i bardzo osobisty wpis. Słowa piosenkarki wyciskają łzy wzruszenia:

Dzisiaj przypada 75 rocznica urodzin mojego Taty – Jarosława Kukulskiego. Myśląc o tym momencie zawsze wyobrażałam go sobie pełnego radości, witalności i dumy z dzieci i wnuków oraz tego wszystkiego co osiągnął. Miałam nadzieję, że będziemy świętować razem. A jest co świętować. Choć odszedł zdecydowanie za wcześnie, bo w wieku zaledwie 66 lat, zostawił po sobie tyle dobra i tyle pięknych wspomnień. Mam go żywo w sercu i pamięci. Byliśmy bardzo blisko. Nasza relacja przeszła przez trudne próby ale może dlatego była tak silna i niepodważalna. Taka jest miłość. Tata był bardzo dobrym człowiekiem, często ponosił tego paradoksalnie złe konsekwencje. Na szczęście nie brakowało w nim dystansu do wszystkiego. Jego bystre poczucie humoru wraca do mnie jak bumerang. Często myślę, parafrazując moją piosenkę – co powiedziałby Tata i chyba wiem. Był typem wojownika. Walczył o swoje przekonania, o tych, których kochał. Bronił jak lew.

Znam jego patenty, sposób myślenia muzycznego ale czasami potrafił zaskoczyć. Był ambitny choć znał swoją wartość i upierał się przy niektórych tezach i rozwiązaniach klasycznych. Mało kto wie, że miał bardzo charakterystyczny głos. I kaszel. Rozpoznawałam go z daleka. O – idzie Tata! Niski głos, lekko zachrypnięty. Nieidealna dykcja, taka bałaganiarska… Boże, ile bym dała by go znów usłyszeć, poczuć jego ciepło, przytulić się… Śni mi się czasami.

Mam nadzieję, że gdzieś tu jest i widzi, słyszy… Wspomnijcie go w dniu jego 75 urodzin. Jest tyle piosenek, historii i zdjęć… choćby na tej stronie. Stworzyłam ją zaraz po jego śmierci. Było to mi poniekąd potrzebne. Dzisiaj dołączam biografię po angielsku i rosyjsku, którą w prezencie przysłał mi jego wielbicielka Paulina, której serdecznie za to dziękuję. Jutro na warszawskim Torwarze koncert “Życia mała garść” poświęcony jemu i mojej mamie. Znów tyle pretekstów do wzruszeń… Myślę, że byłby szczęśliwy słysząc nowe interpretacje swoich kompozycji. Szczęściem jest mieć takiego Tatę. Piszę “jest mieć” a nie było mieć. W tej kwestii nic się nie zmieniło.

Natalia

Pamiętacie piosenki napisane przez Jarosława Kukulskiego?

Natalia Kukulska wyprawiła córce luksusowe urodziny w Londynie! Gwiazda pokazała mnóstwo zdjęć

 

Gwiazdy pod studiem “Dzień Dobry TVN”: Natalia Kukulska, Adam Sztaba, Kinga Rusin i inni

Natalia Kukulska to prawdziwa piękność, ale czy zawsze tak było? Zdjęcie z podstawówki ukazuje prawdę


Jaką piosenkę Natalii Kukulskiej lubisz najbardziej?

×