NewsyNatalia Kukulska z mężem na odsłonięciu muralu Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Data nie jest przypadkowa

Natalia Kukulska z mężem na odsłonięciu muralu Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Data nie jest przypadkowa

Anna Jantar odsłonięcie muralu
Anna Jantar odsłonięcie muralu
Krystyna Miśkiewicz

11.04.2023 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Natalia Kukulska to córka wokalistki Anny Jantar. Polska gwiazda wychowywała się bez matki, po tym jak zginęła ona w katastrofie samolotu. Samolot IL-62 Mikołaj Kopernik, którym leciała, runął na ziemię kilka minut przed planowanym lądowaniem.Piosenkarka wracała do Polski z trasy koncertowej po USA. Gdy zmarła jej córka miała zaledwie 4 lata.

Ojcem Natalii był kompozytor Jarosław Kukulski. Wychowywała się w muzykalnej rodzinie i nic dziwnego, że sama również robi karierę na scenie. Pierwsze piosenki zaczęła nagrywać już jako dziecko. Kolejne lata spędziła na scenie. Swojego męża również poznała dzięki pracy. Michał Dąbrówka jest znanym w branży perkusistą. Szczęśliwym małżeństwem są od ponad 20 lat. Również ich dzieci odziedziczyły pasję po dziadkach i rodzicach.

Rodzice Natalii cały czas są w pamięci swoich fanów. Piosenki Anny Jantar nadal cieszą się ogromną popularnością, a przebój taki jak Tyle słońca w całym mieście potrafi zanucić większość Polaków.

Natalia Kukulska na odsłonięciu muralu Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego

Natalia Kukulska pojawiła się dzisiaj w wyjątkowym miejscu. Na warszawskich Bielanach odsłonięto mural upamiętniający Anną Jantar i Jarosława Kukulskiego. Córka gwiazdorskiej pary pojawiła się na miejscu, by przeciąć symboliczną wstęgę i powiedzieć kilka słów, do które osób pojawiły się na tym wydarzeniu. Wśród tłumów był obecny między innymi Ryszard Kalisz, a Natalii Kukulskiej towarzyszył jej mąż Michał.

Na jednym z wieżowców pojawił się portret Anny Jantar i jej męża z czasów młodości. Miejsce nie jest przypadkowe, bo właśnie tam małżonkowie mieszkali w latach 70. Data odsłonięcia również ma znaczenie, ponieważ na 11 kwietnia przypada rocznica ślubu Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego.

Data jest nieprzypadkowa, którą zaproponowała nam Natalia Kukulska. 11 kwietnia to data ślubu - czyli tego dnia pobrali się Anna Jantar  i Jarosław Kukulski i tego dnia chcemy odsłonić ten mural i żeby dokonała tego ich córka. Wydaje mi się, że lepszej daty symbolicznej dla tego muralu już chyba być nie może - mówił dla RMF FM burmistrz dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Za projekt graficzny odpowiedzialny jest Adam Żebrowski, a współpracowała z nim również Natalia Kukulska. Zdjęcia z odsłonięcia muralu zobaczycie w naszej galerii.

Anna Jantar – rocznica śmierci. Co było w liście od męża?

Śmierć Anny Jantar wstrząsnęła nie tylko jej rodziną, ale fanami w całej Polsce. 14 marca 1980 roku samolot rejsowy lecący z Nowego Jorku do Warszawy, nigdy nie dotarł do celu. Do osób, które czekały na lotnisku na swoich bliskich dotarła tragiczna informacja.

Anna Jantar i Jarosław Kukulski byli bardzo zgodnym małżeństwem, a podobno gwiazda nie mogła się już doczekać gdy wróci do rodziny z trasy koncertowej po USA. Po kilku latach od katastrofy okazało się, że miała wówczas przy sobie list od męża.

Powinniśmy stanowić nierozerwalną całość, mając na uwadze fakt, że tylko i wyłącznie skazani na własne siły doszliśmy do czegoś i z tego to właśnie okresu datują się Twoje i moje największe sukcesy […] Wiem, że miłość tkwi w nas i od nas zależy, gdzie się ją ukierunkuje. Wydaje mi się, że wszystko zależy od nas samych […] Mamy o co walczyć! Chodzi przecież o naszą miłość, chodzi o nasze życie – brzmi fragment listu.
  • Ryszard Kalisz - odsłonięcie muralu Anny Jantar
  • Natalia Kukulska - odsłonięcie muralu Anny Jantar
  • Slider item
  • Natalia Kukulska - odsłonięcie muralu Anny Jantar
  • Natalia Kukulska i Ryszard Kalisz - odsłonięcie muralu Anny Jantar
  • Natalia Kukulska - odsłonięcie muralu Anny Jantar
  • Natalia Kukulska i Michał Dąbrówka - odsłonięcie muralu Anny Jantar
  • Natalia Kukulska i Michał Dąbrówka - odsłonięcie muralu Anny Jantar
[1/8] Ryszard Kalisz - odsłonięcie muralu Anny Jantar
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także