Szukaj

Ida Nowakowska uczciła pamięć papieża modlitwą. Prosi o ustanie epidemii koronawirusa. Piękne słowa

2 kwietnia to dla Polaków szczególna data. Wspominamy wtedy zmarłego Jana Pawła II. O tym dniu nie zapomniała również Ida Nowakowska. Tancerka modliła się nie tylko za zmarłego, ale także o ustanie pandemii koronawirusa.
Ida Nowakowska, Jan Paweł II

Ida Nowakowska, Jan Paweł II

Ida Nowakowska, to tancerka i prezenterka telewizyjna. Jest solistką Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Tańczyła w Nowym Jorku w Metropolitan Opera w La Bayadere i w Lincoln Center w musicalu Reel to Real. Miała też swój epizod aktorski – zagrała główną rolę w filmie Out of Reach u boku Stevena Seagala. Była uczestniczką pierwszej edycji programu rozrywkowego TVN You Can Dance – Po prostu tańcz. W rolę jurorki wcielała się w amerykańskim talent show The World’s Best wraz z Drew Barrymore, Faith Hill i RuPaulem. Obecnie jest ekspertką w show Dwójki – Dance Dance Dance.

Ida Nowakowska uczciła pamięć Jana Pawła II

Mimo natłoku obowiązków tancerka znajduje czas na wyciszenie i modlitwę. 2 kwietnia minęło 15 lat od śmierci Karola Wojtyły. Jest to dla katolików szczególny dzień. Większość wiernych w godzinę śmierci Jana Pawła II, czyli o 21.37, zapala świece. Przez 14 lat w tej porze odbywały się msze w intencji zmarłego papieża. W tym roku jednak wierni nie mogli zebrać się w jednym miejscu ze względu na pandemię koronawirusa.

Ida Nowakowska na swoim profilu dodała film, który nagrała w trakcie modlitwy za Jana Pawła II. Podobnie jak inni wierni zapaliła w swoim domu świecę – symbol pamięci. Gwiazda pomodliła się także za spokój na świecie. Bogu powierzyła chorych, lekarzy, pielęgniarki i farmaceutów.

Dzisiaj w dniu 15. rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca zapalmy w oknach świece o 21:37 – apelował kard. Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz papieża-Polaka. Prosi też o modlitwę w intencji ustania pandemii. Taki u mnie dzisiaj wieczór… W mojej modlitwie dziękuję również naszym niesamowitym bohaterom ze służby zdrowia za codzienne poświęcenia… – napisała Ida pod swoim postem


Ida Nowakowska – TeleKamery 2020

Ida Nowakowska – TeleKamery 2020

Ida Nowakowska - Sylwester z Dwójką 2019

Ida Nowakowska - Sylwester z Dwójką 2019

Ida Nowakowska – zimowa ramówka TVP 2019

Ida Nowakowska – zimowa ramówka TVP 2019

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×