Szukaj

Strajk Kobiet doczekał się oficjalnego hymnu! W ciągu doby odtworzono go 2 miliony razy

Strajk Kobiet

Strajk Kobiet

W całym kraju kobiety protestują w związku z niekorzystnym wyrokiem Trybunały Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Powstał nawet hymn, w którym zawarte jest ich przesłanie. Kto go napisał?

Cały kraj od kilku dni zalewa fala protestów. Wszystko to jest związane z zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej i niekorzystnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie. Według nowych przepisów aborcja nie jest możliwa nawet w przypadku, gdy płód jest bardzo zdeformowany i nie ma szans na przeżycie. Z takim stanem rzeczy nie godzą się polskie kobiety, a także ich partnerzy, którzy tłumnie wyszli na ulice i w ten sposób manifestują swoje niezadowolenie.

Na ulicach wszystkich miast trwają demonstracje, a kobiety jednoczą się, by zmienić krzywdzące prawo, które nie pozostawia przyszłym rodzicom żadnego wyboru. Polki maszerują z przygotowanymi transparentami, na których widnieją najróżniejsze hasła oraz czerwone błyskawice, które są symbolem Strajku Kobiet. Również cały internet zalała fala postów, które mają na celu wsparcie tej ważnej akcji. Od kilkunastu godzin całej akcji towarzyszy hymn, który powstał w nietypowych okolicznościach.

Hymn Strajku Kobiet. Tytuł i wykonawca

Do protestów licznie włącza się młodzież, która chce zawalczyć o godną przyszłość dla przyszłych rodziców. Jedną z takich osób jest pochodzących z Tych 18-latek. Stworzył on piosenkę, która stała się hymnem wszystkich kobiet. Młody licealista – Karol Krupiak, napisał piosenkę Osiem gwiazd (wojna). Jest to piosenka, w której mocna obrywa się politykom PiS-u. Jak powstał utwór?

Geneza tego utworu jest dość prosta. Wróciłem z niedzielnego protestu w moim mieście w Tychach i pomysł na utwór przyszedł sam. Napisałem go w około dwie godziny. Liczyłem na maksymalnie tysiąc wyświetleń. Jestem w wielkim szoku, że sprawy potoczyły się w ten sposób – zdradził Karol w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

Na Facebooku utworu w ciągu doby wysłuchało już ponad 1,2 mln internautów, natomiast w serwisie You Tube ma już ponad 1 milion wyświetleń. Pod wrażeniem utworu jest legenda polskiej muzyki, współzałożyciel grupy PerfectZbigniew Hołdys.

Kim jest Karol Krupiak?

Autor piosenki Osiem gwiazd (wojna) to licealista mieszkający w Tychach. Jeszcze do niedawna swoją przyszłość wiązał z całkiem inną dziedziną. Po szkole średniej chciał studiować prawo lub psychologię. Sukces jego utworu utwierdził go jednak w przekonaniu, że to właśnie muzyka jest jego planem na życie.

Oczywiście skupiam się również na maturze, bo trzeba mieć plan B, ale postaram się nie zaprzepaścić szansy, która otrzymałem. To się z czasem znudzi. Mam nadzieje, że inne utwory również przypadną publice do gustu – mówi w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

Nastolatek jest w trakcie nagrywania swojego pierwszego albumu, na którym nie zamierza umieszczać samych protest songów.


Osiem gwiazd (wojna)

Osiem gwiazd (wojna)

Karol Krupiak autor Osiem gwiazd (wojna)

Karol Krupiak autor Osiem gwiazd (wojna)

Karol Krupiak autor Osiem gwiazd (wojna)

Karol Krupiak autor Osiem gwiazd (wojna)

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×