Gwiazdy na platynowym jubileuszu Elżbiety II. Obchody zapowiadają się spektakularnie. Takiej listy nazwisk dawno nigdzie nie widzieliśmy

Elżbieta II

Elżbieta II

Królowa Elżbieta II obchodzi w tym roku 70-lecie panowania. Jakie gwiazdy uświetnia jej platynowy jubileusz?

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii. W tym roku mija 70 lat od kiedy objęła tron po nagłej śmierci swojego ojca Jerzego VI. W trakcie siedmiu dekad swojego panowania obserwowała działania 14 premierów Wielkiej Brytanii i 7 papieży.

Uroczystości związane z Platynowym Jubileuszem mają potrwać cztery dni i są zaplanowane od 2 do 5 czerwca. Z tej okazji Pałac Buckingham przygotował wiele atrakcji, m.in.: paradę wojskową Trooping the Colour, ze słynną obecnością rodziny królewskiej na balkonie, koncert z udziałem światowej sławy gwiazd muzyki, a w wielu brytyjskich miastach odbędą się imprezy uliczne i pikniki.

Jakie gwiazdy pojawią się, żeby uczcić Elżbietę II? Oto co podaje zagraniczna prasa.

Gwiazdy na platynowym jubileuszu Elżbiety II

Najbliższe tygodnie upłyną w Wielkiej Brytanii na dopinaniu szczegółów obchodów jubileuszu królowej. Elżbieta II panuje już 70 lat! To niebagatelna okazja, żeby poświętować. Brytyjska stacja telewizyjna ITV ogłosiła wielkie nazwiska, które pojawią się na uroczystościach! Jej Wysokość będzie zachwycona znakomitym składem, który uczci jej długoletnie panowanie.

Według The Times na czele wielkich gwiazd pojawi się hollywoodzki gwiazdor, Tom Cruise, który natychmiast się zgodził, kiedy poproszono go o zaangażowanie się w uroczystości. Obok niego zobaczymy równie wielkie postaci jak Helen Mirren, Joan Collins i Andrew Lloyd Webber.

Tom jest wielkim fanem królowej, więc było to bardzo łatwe… Odegra znaczącą rolę w show, przed udaniem się do królewskiej loży, aby obejrzeć resztę wydarzenia – mówi źródło Woman’s Day.

Mało tego, Camilla, księżna Kornwalii, połączyła siły z Mary Berry, ikoną The Great British Bake Off, aby znaleźć najlepszy przepis na Platinum Pudding, a BBC ogłasza zwycięzcę.

Podążając śladami Kurczaka Koronacyjnego i Victoria Sponge, ten zwycięski przepis przejdzie do historii i stanie się częścią brytyjskiej historii kulinarnej.

Wygląda na to, że rodzina dwoi się i troi, żeby Elżbieta II poczuła, że jej jubileusz jest naprawdę czymś wyjątkowym.


Królowa Elżbieta II i książę Andrzej na mszy ku pamięci Filipa

Królowa Elżbieta II i książę Andrzej na mszy ku pamięci Filipa

Elżbieta II nie mogła powstrzymać łez

Elżbieta II nie mogła powstrzymać łez

królowa Elżbieta II

królowa Elżbieta II

Komentarze

 • Gość pisze:

  Wszystkiego najlepszego dla NAJWSPANIALSZEJ KRÓLOWEJ, życzę dużo zdrowia i miłości od wszystkich. Zawsze podziwiałam Waszą Wysokość, życzę również dobrych ludzi wokół.

 • Gośćpolka pisze:

  Królowa Elżbieta jest potęgą Great Britain!!!!!

 • Gość pisze:

  Precz z monarchią, precz z niewnictwem

  • Gość pisze:

   Wasza Wysokość serdecznie gratuluje i życzę aby za 10 lat cały Świat obchodził 80lecie panowania.
   Niech Wasza Wysokość dba o siebie. Nie tylko Brytyjczycy Cię kochają. Wszystkiego najlepszego Wielka Królowo. Polacy są z Tobą Pani!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×