Te gwiazdy nie karmiły dzieci piersią. Oto 10 znanych mam, które wyszły poza przyjęte normy

Które gwiazdy nie karmiły piersią?

Które gwiazdy nie karmiły piersią?

Karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym to temat, który budzi duże kontrowersje. Przyjmuje się bowiem, że najlepszym dla dziecka sposobem żywienia jest mleko matki. Niektóre z celebrytek – świadomie lub nie – zdecydowały się wyjść poza przyjęte normy, podając swoim dzieciom butelkę.

Przyjście na świat dziecka, to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdej kobiety. Od tego momentu codzienność młodej matki diametralnie się zmienia, a ona sama musi podjąć wiele trudnych decyzji dotyczących opieki nad noworodkiem. Jedną z nich jest kwestia sposobu karmienia noworodka. Panuje powszechna opinia, że najlepszym sposobem żywienia maluchów jest karmienie piersią, jednak nie każda z matek stosuje tę metodę. Oto zestawienie 10 gwiazd, które nie karmiły swoich dzieci piersią.

Zosia Ślotała

Zosia Ślotała

Zosia Ślotała

Zosia Ślotała, to jedna z najpopularniejszych ekspertek od wizerunku i właścicielka sklepu z akcesoriami dla dzieci. Celebrytka jest żoną muzyka i biznesmena – Kamila Haidara, z którym doczekała się dwojga dzieci: córki Ranii oraz syna Leo. Mimo starań, jej przygoda z karmieniem piersią była bardzo krótka. W jednym z wywiadów Ślotała wyznała, że jako młoda mama nie potrafiła sobie poradzić z trudami karmienia przy Ranii. W przypadku Leo próby karmienia go piersią pokrzyżowała operacja ostrego zapalenia wyrostka, którą stylistka przeszła po kilkunastu dniach od narodzin syna.

 

Adele

Adele bohaterką magazynu Vogue

Adele

Jedna z najpopularniejszych brytyjskich wokalistek – Adele została matką 19 października 2012 roku. Gwiazda wyznała w wywiadzie, że swojego synka – Angelo Adkinsa karmiła zaledwie przez 9 tygodni. Adele zaznaczyła, że nie każda matka może karmić swoje dziecko piersią, dlatego nie powinny być piętnowane z tego powodu.

 

Olga Frycz

Olga Frycz z córką Zosią

Olga Frycz

Do grona matek, które zamiast piersi, zaproponowały swojemu dziecku butelkę, należy także polska aktorka, Olga Frycz. Gwiazda opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym karmi młodszą córeczkę za pomocą butelki. Niektóre z obserwatorek skrytykowały ją za to, na szczęście w jej obronie stanęło wiele fanek, stwierdzając, że sposób karmienia dziecka nie ma znaczenia, a matka nie powinna być oceniana na tej podstawie.

 

Joanna Krupa

Joanna Krupa i Asha

Joanna Krupa

Z karmienia piersią zrezygnowała także Joanna Krupa, która w 2019 roku została matką Ashy Leigh. Przewodnicząca jury programu Top Model nigdy nie była przekonana do naturalnej metody karmienia, jednak dla dobra dziecka postanowiła spróbować. Gwiazda od początku podkreślała, że ma zbyt mało pokarmu, dlatego bardzo szybko zamieniła pierś na butelkę.

 

Khloe Kardashian

Khloe Kardashian - Halloween 2018

Khloe Kardashian

Kolejną matką, której karmienie piersią nie przyszło naturalnie jest Khloe Kardashian. Amerykańska celebrytka 12 kwietnia 2018 roku urodziła córkę – True Thompson. Gwiazda wyznała, że problemy z laktacją znacznie utrudniły jej początki macierzyństwa. Dopiero karmienie mlekiem modyfikowanym sprawiło, że mogła się w pełni cieszyć czasem spędzonym wspólnie z dzieckiem.

 

Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek,

Katarzyna Cichopek

Również jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek z karmieniem piersią nie było po drodze. W 2009 roku media donosiły, że Katarzyna Cichopek odstawiła swojego 2-miesięcznego wówczas synka od piersi, żeby jak najszybciej wrócić do pracy. Gwiazda nie mogła narzekać na brak obowiązków zawodowych. Cichopek pracowała wtedy na planie serialu M jak miłość oraz programu Jak ONI śpiewają.

 

Maddi Wright

Maddi Wright

Maddi Wright

Maddi Wright to australijska gwiazda telewizyjna, która swoją popularność zawdzięcza udziałowi w jednym z programów typu reality show. Celebrytka po narodzinach drugiego syna Marlowa początkowo próbowała karmić go piersią, jednak szybko tego pożałowała. Młoda mama przyznała, że odkąd zaczęła podawać swojemu dziecku butelkę z mlekiem modyfikowanym, jest lepszą matką i żoną, a także ma więcej energii.

 

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez z dziećmi

Jennifer Lopez

Amerykańska aktorka i piosenkarka – Jennifer Lopez otwarcie mówi o tym, że świadomie zdecydowała się na karmienie swoich bliźniąt: Maxa i Emmy za pomocą butelki. Celebrytka podjęła decyzję, która według niej była najbardziej słuszna, jednak jej stanowisko spotkało się falą krytyki. Wielu fanów zarzucało jej, że popełnia wielki błąd i nie zapewnia swoim dzieciom tego, co najlepsze.

 

Beyonce

Beyonce

Kiedy Beyonce razem ze swoim mężem Jay’em Z powitali na świecie córkę Blue Ivy, wokalistka karmiła ją piersią jedynie przez 10 tygodni, po czym z pełną świadomością zaczęła jej podawać mleko modyfikowane. Biorąc pod uwagę fakt, że Beyonce jest jedną z najbardziej zapracowanych gwiazd w show-biznesie, jej decyzja nie powinna nikogo dziwić.

 

Angelina Jolie

Angelina Jolie bez doczepów

Angelina Jolie

Jedna z najbardziej popularnych aktorek na świecie – Angelina Jolie jest matką sześciorga dzieci. Gwiazda zwierzyła się w jednym z wywiadów ze swoich zmagań, związanych z karmieniem piersią, przyznając, że przeszła na żywienie swoich bliźniąt Knoxa i Vivienne za pomocą butelki, kiedy miały zaledwie 3 miesiące.


Komentarze

 • Gość pisze:

  Cichopek to akurat widać że myśli głównie o sobie

 • Gość pisze:

  Taki live byle zdrowe mlny takich chodzi o to by kazdy zamiast oglądac te pierd..ły kupił sobie wakacje w grecji jak tomek i agatka którzy na pytanie o gwiazdy są fajne do wycierania d..py jak papieru zabraknie a cukrem nie słodzą i to tyle

 • Gość pisze:

  Przyjmuje się, że najlepszym mlekiem jest mleko matki? Nie, nie przyjmuje się. Tak po prostu jest. To jest fakt.

  • Gość II pisze:

   Z tą małą różnicą, że czasami powoduje przeróżne niepożądane reakcje i kończy sie dla kobiety drakońska dietą, by ograniczyć np. kolki jelitowe u dziecka. W efekcie, kobieta nie dość, że niedożywiona to jeszcze musi się zmagać naprawdę z trudnym okresem macierzyństwa. Dobrze jak wytrzyma trzy miesiace, bo te uważa się za najważniejsze jeśli chodzi o karmienie piersią.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×