Newsy23 gwiazdy, które urodziły po 40. Nie tylko Krupa, Rozenek, Mrozowska, Glinka

23 gwiazdy, które urodziły po 40. Nie tylko Krupa, Rozenek, Mrozowska, Glinka

Które gwiazdy urodziły po 40-tce?
Które gwiazdy urodziły po 40-tce?
Magda Kwiatkowska
17.06.2021 06:00

Jeszcze kilkanaście lat temu mamami zostawały kobiety w wieku 20-30 lat. Z punktu medycznego jest to idealny moment na pierwszą ciążę, jednak obecnie panie coraz później decydują się na macierzyństwo. Często podyktowane jest to potrzebą zdobywania wykształcenia, rozwoju osobistego czy robienia kariery.

Choć ciąża po 40 roku życia niesie za sobą duże ryzyko poronień czy wad wrodzonych płodu, kobiety i tak nie rezygnują z realizowania się w tej życiowej roli. Nie brakuje na to przykładów wśród znanych person ze świata show-biznesu. Sprawdziliśmy, które gwiazdy urodziły po 40.

Monika Mrozowska urodziła w wieku 41 lat

Monika Mrozowska na początku tego roku po raz czwarty została mamą. Aktorka wspólnie z Maciejem Auguścikiem-Lipką wychowuje 18-letnią córkę Karolinę, 11-letnią Jagodę, 7-letniego Józefa oraz niespełna półrocznego Lucjana.

Aktorka przed porodem była pełna obaw, ponieważ przez całą ciążę była pod opieką lekarza, który pracuje w szpitalu, w którym miała rodzić, jednak na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu placówka została przekształcona na szpital covidowy. Na szczęście mimo pierwotnych komplikacji Lucjan przyszedł na świat cały i zdrowy.

Katarzyna Figura urodziła w wieku 42 lat

Katarzyna Figura w 1986 roku związała się z przedsiębiorcą Janem Chmielewskim, z którym ma syna 34-letniego syna Aleksandra. W 2000 roku wyszła powtórnie za mąż za producenta filmowego i amerykańskiego przedsiębiorcę Kaia Schoenshalsa, z którym doczekała się dwóch córek: 19-letniej Koko Claire oraz 16-letniej Kaszmir Amber, którą urodziła, mając 42 lata.

Katarzyna Figura z Koko i Kaszmir
Katarzyna Figura z Koko i Kaszmir

Małgorzata Rozenek urodziła w wieku 42 lat

Małgorzata Rozenek wraz z Radosławem Majdanem bardzo długo starali się o to, by zostać rodzicami. Radosną informację przekazali dopiero w momencie, gdy ciąża weszła na bezpieczny etap. Para wychowuje wspólnie 15-letniego Stasia, 11-letniego Tadeusza oraz rocznego Henia, którego gwiazda urodziła w wieku 42 lat.

Katarzyna Skrzynecka urodziła, gdy miała 41 lat

Katarzyna Skrzynecka dopiero w wieku 41 lat została mamą. Wówczas na świat przyszła Alikia Ilia Łopucka, która jest owocem związku aktorki z Marcinem Łopuckim. Dziewczynka ma obecnie 9 lat i jest oczkiem w głowie rodziców. Warto zaznaczyć, że gwiazda ma również drugą córkę, bo właśnie tak nazywa 25-letnią Paulinę, która jest córką Marcina z poprzedniego związku.

Katarzyna Skrzynecka z Alikią i Pauliną
Katarzyna Skrzynecka z Alikią i Pauliną

Natalia Kukulska została matką w wieku 41 lat

Natalia Kukulska jest matką trojga dzieci: 20-letniego Jana, 16-letniej Anny oraz 4-letniej Laury. Ostatnia córka wokalistki przyszła na świat, gdy ta miała 41 lat.

Natalia Kukulska z córeczką Laurą
Natalia Kukulska z córeczką Laurą

Justyna Steczkowska urodziła mając 41 lat

Justyna Steczkowska ma troje dzieci: 20-letniego Leona, 15-letniego Stanisława oraz 8-letnią Helenę. Wokalistka urodziła córkę w wieku 41 lat.

Małgorzata Kożuchowska urodziła w wieku 43 lat

Małgorzata Kożuchowska w wieku 43 lat po raz pierwszy została mamą. Wówczas to przyszedł na świat jej ukochany syn, Jan Franciszek. Chłopiec skończy w tym roku 7 lat.

Małgorzata Kożuchowska z synkiem
Małgorzata Kożuchowska z synkiem

Katarzyna Warnke urodziła mając 43 lata

Katarzyna Warnke długo ukrywała przed fanami, że jest w ciąży. Choć informacje na ten temat regularnie pojawiały się w kolorowej prasie, gwiazda ich nie potwierdzała. Dopiero w lipcu, na dwa miesiące przed porodem gwiazda wzięła udział w pokazie marki MMC, podczas którego pokazała zgromadzonym zaokrąglony brzuszek. Wiadomo już, że dziecko aktorki i Piotra Stramowskiego, najprawdopodobniej przyszło na świat na początku września 2019 roku, jednak jak dotąd żadne z nich nie ujawniło imienia swojej pociechy.

Kasia Warnke i Piotr Stramowski na spacerze z córką
Kasia Warnke i Piotr Stramowski na spacerze z córką

Anna Korcz urodziła w wieku 42 lat

Anna Korcz w 1989 roku wyszła za mąż za Roberta Korcza, z którym doczekała się dwóch córek - Anny i Katarzyny. Para rozwiodła się w 2003 roku. Niedługo później gwiazda poznała Jana Pigonia, z którym doczekała się syna, Jana. Aktorka urodziła go w wieku 43 lat.

Anna Korcz
Anna Korcz

Joanna Krupa urodziła w wieku 40 lat

Joanna Krupa w maju 2019 roku ogłosiła na antenie Dzień dobry TVN, że zostanie mamą. 2 listopada na świat przyszła jej córeczka, Asha Leigh Nunes. Radosną nowinę jako pierwszy przekazał dumny tata, Douglas Nunes.

Agnieszka Maciąg urodziła w wieku 42 lat

Agnieszka Maciąg na początku swojej kariery w modelingu została mamą Michała, który obecnie ma 29 lat. W drugą ciążę zaszła już po czterdziestce. Jak zdradziła we wpisie zamieszczonym na blogu, niemalże przez cały ten czas bardzo bała się o to, jak będzie wyglądała przyszłość jej i dziecka.

Oczywiście obawiałam się nie tylko o zdrowie dziecka i swoje, obawiałam się przyszłości (co będzie za 20 lat?), obawiałam się wojen, problemów ekonomicznych i końca świata, którym jestem straszona w zasadzie przez całe moje życie.

Mimo wielu stresów świetnie sprawdziła się w roli dojrzałej mamy i ma teraz świetne relacje z Heleną.

Agnieszka Cegielska z córką
Agnieszka Cegielska z córką

Weronika Marczuk została mamą w wieku 48 lat

Weronika Marczuk na początku 2020 roku po raz pierwszy została mamą. Dziennikarka powitała na świecie córeczkę, dla której wybrała imię Anna.

Weronika Marczuk z córeczką
Weronika Marczuk z córeczką

Katarzyna Glinka urodziła mając 43 lata

Katarzyna Glinka w maju 2020 roku po raz drugi została mamą. Wówczas to na świat przyszedł jej drugi syn, Leo, który jest owocem związku z Jarosławem Bienieckim. Gwiazda wychowuje również 9-letniego Filipa, którego ojcem jest Przemysław Gołdon.

Katarzyna Glinka z synem
Katarzyna Glinka z synem

Barbara Sienkiewicz urodziła bliźnięta w wieku 59 lat

Barbara Sienkiewicz w 2014 roku została okrzyknięta najstarszą matką w Polsce, ponieważ w wieku 59 lat urodziła bliźnięta - Anię i Piotrusia. Przez długi czas spekulowano, iż kobieta poddała się zapłodnieniu in vitro, jednak aktorka zaprzeczyła tym plotkom i wielokrotnie zapewniała, że zaszła w ciążę w sposób naturalny.

Najstarsza matka w Polsce - Barbara Sienkiewicz do Sejmu zabrała bliźnięta
Najstarsza matka w Polsce - Barbara Sienkiewicz do Sejmu zabrała bliźnięta

Małgorzata Lewińska urodziła w wieku 43 lat

Małgorzata Lewińska pod koniec 2013 roku poinformowała, że jest w ciąży. Pod koniec marca 2014 roku w 35. tygodniu ciąży na świat przyszły bliźniaki - Antek i Franek. Aktorka ma również dwie córki: Anastazję oraz Helenę.

Małgorzata Lewińska z dziećmi
Małgorzata Lewińska z dziećmi

Urszula urodziła mając 43 lata

Urszula jest matką 27-letniego Piotra Zybowskiego oraz 18-letniego Szymona Kujawskiego. Drugiego syna urodziła w wieku 43 lat.

Urszula z synem
Urszula z synem

Tamara Arciuch urodziła w wieku  41 lat

Tamara Arciuch ma troje dzieci: 22-letniego Krzysztofa, 11-letniego Michała oraz 5-letnią Nadię. Dwoje najmłodszych dzieci jest owocem związku z aktorem Bartkiem Kasprzykowskim. Gwiazda urodziła córkę w wieku 41 lat.

Tamara Arciuch z córką
Tamara Arciuch z córką

Susan Sarandon urodziła w wieku 42 i 45 lat

Susan Sarandon, gdy dobiegała do 40-stki, urodziła córkę. Kilka lat później w wywiadach często mawiała, że najlepsze rzeczy spotkały ją właśnie, gdy przekroczyła tę magiczną granicę. Gdy miała 42 lata, na świat przyszedł jej pierwszy syn Jack Henry, a trzy lata później Miles.

Susan Sarandon z dziećmi
Susan Sarandon z dziećmi

Marcia Cross urodziła mając 45 lat

Marcia Cross jest aktorką znaną przede wszystkim z serialu Gotowe na wszystko. Gwiazda zaszła w ciążę w wieku 45 lat. Wówczas na świat przyszły bliźniaczki - Eden oraz Savannah. Ciąża Cross utrudniła pracę na planie formatu, ponieważ nikt nie przewidział zmian w scenariuszu. Marcia przez 14 lat marzyła o tym, żeby zostać matką.

Córki Marcii Cross
Córki Marcii Cross

Monica Bellucci urodziła mając 46 lat

Monica Bellucci po raz pierwszy została mamą przed 40. urodzinami. Drugą córkę urodziła w wieku 46 lat. W wywiadzie z Vanity Fair aktorka zdradziła, że jej córeczka jest piękną brunetką. Gwiazda niejednokrotnie zapewniała, że nie poddawała się terapii farmakologicznej.

Monica Bellucci urodziła mając 46 lat
Monica Bellucci urodziła mając 46 lat

Halle Berry urodziła w wieku 42 lat

Halle Berry przez wiele lat skupiała się na karierze, jednak gdy skończyła 40 lat, podjęła decyzję o tym, by zostać mamą. Gdy aktorka miała 42 lata na świat przyszła jej córeczka Nahla.

Jak mogłabym więc wziąć na siebie odpowiedzialność i spróbować pomóc innej małej duszy rozwijać się i rosnąć? Jestem bardzo zadowolona, że poczekałam - powiedziała w jednym z wywiadów.
Zdjęcie Halle Berry z okresu ciąży
Zdjęcie Halle Berry z okresu ciąży

Geena Davies urodziła w wieku 46 i 48 lat

Geena Davis długo zwlekała z podjęciem decyzji o zostaniu mamą. Dopiero w wieku 46 lat na świat przyszła jej pierwsza córeczka, a dwa lata później urodziła bliźnięta.

Obraz

Holly Hunter urodziła mając 47 lat

Holly Hunter po raz pierwszy została matką w wieku 47 lat. Wówczas to na świat przyszły bliźnięta, które są owocem związku aktorki z Gordonem MacDonaldem. Gwiazda w przeszłości była związana z polskim operatorem Januszem Kamińskim, jednak nie mieli wspólnych dzieci.

Holly Hunter - SAG Awards 2018
Holly Hunter - SAG Awards 2018

Ile miałyście lat, gdy zostałyście mamami?

 • Natalia Kukulska z córeczką Laurą
 • Slider item
 • Małgorzata Kożuchowska z synkiem
 • Katarzyna Glinka z synem
 • Córki Marcii Cross
 • Małgorzata Lewińska z dziećmi
 • Monika Mrozowska z synem Lucjanem
 • Katarzyna Figura z Koko i Kaszmir
 • Kaszmir Figura
 • Katarzyna Skrzynecka z Alikią i Pauliną
 • Anna Korcz
 • Agnieszka Cegielska z córką
 • Najstarsza mama w Polsce
 • Małgorzata Rozenek na zdjęciach z Meksyku
 • Kasia Warnke i Piotr Stramowski na spacerze z córką
 • Weronika Marczuk z córeczką
 • Urszula z synem
 • Tamara Arciuch z córką
 • Susan Sarandon z dziećmi
[1/19] Natalia Kukulska z córeczką Laurą
Zobacz także